Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/132 anonim ***** válasza:
95%
#67 látom elevenedre tapintottak.
2023. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/132 anonim ***** válasza:
92%

alapvetoen jo neveles. A gyereknek mindene megvan - de nem eppen a legjobb legmenobb cucc.

Figyel arra az apa hogy a gyerek megtanulja ez nem "normalis" hogy a legjobb legmenobb dolgokat vesszuk, plane manapsag egyre kevesebb az olyan ember es nagy valoszinuseggel mire a gyerek felno ez a felso kozepreteg mar nem is fog letezni.


gondolom itt te vagy a gyerek?


Enis gazdag szuloktol szarmazok. Most 34 vagyok.

ENgem ugy neveltek ha valami extra dragabbat akartam nekem kellett fizetnem egy reszet vagy a sajat zsebpenzembol vagy elmentem dolgozni.

2023. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/132 anonim ***** válasza:
97%

Tehát ez a havi összeg úgy jön ki, hogy ebbe nincs benne a családi nyaralás, meg hogy pl. bútort, tusfürdőt, sampont, kaját meg minden ilyesmit nyilván megvesz a gyerekeknek, jobban mondva a családnak ("háztartási cikkek").

Akkor mégis mire megy el 3 kiló a gyerekre?

Meg mi az, hogy nem vesz többet/jobbat? Minden alkalommal meg kéne venni a legújabb iPhone-t meg 2 havonta új Jordan cipőt? Meg nem jó a 300 ezres Lenovo, hanem milliós Apple laptop kéne?

Komolyan kérdezem, mert ezt a hatalmas problémát kb. így képzelem el.

2023. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/132 anonim ***** válasza:
3%

64


A magánovi pl úgy jön ide, hogy a kérdező férje nem akarja fizetni a jobb iskolát se. Miért nem olvassátok el rendesen a kérdést? Csak annyit láttok, hogy "fúj, jól keres, gazdag kötsög, fulladjon a pénzébe" elborul az agyatok és mindenki bunkó aki nem létminimumon él.

2023. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/132 anonim ***** válasza:
100%
74, ha megfelelő a jelenlegi ovi, minek a magánra költeni?
2023. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/132 anonim ***** válasza:
94%
Mert gondolom el elhet mondani akkor hogy megteheti hogy oda jár.
2023. jún. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/132 anonim ***** válasza:
100%

74es, a magán sokszor nem jobb mint az állami.


Az meg normális, ha nem rakunk mindent a gyerek alá, hanem megtanítjuk pénz és a munka értékére. Gazdag családból származom, mégis dolgoztam már gimisként is nyáron, és nem lett semmi bajom tőle, sőt. Az én gyerekem is fog, ha abba a korba kerül.

2023. jún. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/132 anonim ***** válasza:
96%

Kevés az info.

A párom az én gyerekemnek mennyit adjon?

Vagy hogy fogjam fel a kérdést?

2023. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/132 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján már így is túl sokat költ a gyerekre. Máshol az alap dolgokra sem jut 250-300 ezer forint, nemhogy ez még egyéb költésen felül lenne ennyi. Már így is el van kényeztetve az a gyerek ezek szerint, nincsen szükség rá, hogy még jobban el legyen. Jól teszi az apja, ha elküldi dolgozni, keresse meg a saját zsebpénzét, akkor majd talán megtanulja értékelni azt!
2023. jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/132 anonim ***** válasza:
100%
Négyen vagyunk 300 ezerre ....
2023. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!