Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
 121/132 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez elmeleti kerdes, nem faradok a valaszolassal.
márc. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/132 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon jól tenné. Legalább nem lesz belőle egy mindenmegkapok életképtelen felnőtt aki nem tud semmit felmutatni mert apuka pénzelt.
márc. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/132 anonim ***** válasza:
81%

Lakhatas kaja rezsi letudva +kolt havi 250-300 at a gyerekre ( mi a fenere kolti amugy ) es te azon hisztizel, hogy ennel tobbet nem akar ?

Hat ez vicces 😂😂

márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/132 anonim ***** válasza:
56%
Kérlek szépen, te inkább ne szaporodj. Köszi!
márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/132 anonim ***** válasza:
38%
Szóval a gondod az, hogy nem vesz meg minden szirszart amit a csemete kíván? Ezt hívjuk következetességnek. Ez az életre való nevelés. Ha mindent automatikusan megkap, semmiért sem fog a gyerek küzdeni. Ergo életképtelen lesz és elherdálja apu vagyonát. Te nem tudom mennyivel járulnál a fölös luxus fenntarthatóságához, de mindegy is.Kérem a lepontozást.
márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/132 anonim ***** válasza:
78%

125!


Meg mindig elméleti kérdés egy olyan embertől, akinek nemhogy gyereke nincs, de még munkahyle sem. Arról képzeled, mit tenne majd, ha...

márc. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/132 anonim ***** válasza:
87%
képzeled = képzeleg
márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/132 anonim ***** válasza:
86%

Ha már kiemelted.

Az én fizum nettó 1 millió havonta.

Kell fizetni a lakáshitelt, rezsit, autó lízinget, tankolni, alap átlagos havi dolgokat megvenni pl fogkrém stb. Havi kaja és elfogyott min 600000.

Aztán szoktak lenni tervezett plusz kiadások, autó szerviz, ház karbantartások, ballagás, karácsony stb. Néha átlagos ruhákat is kéne venni. Konkrétabban márciusban a kocsira kifizettem 430000et.

Ott vannak a kellemetlen váratlan kiadások, pl mosógép csere, betegség stb.

De kéne menni nyaralni is, kell telefon a gyereknek, adsz neki 200000et oldja meg belőle, vagy kell az iskolaba laptop az oktatáshoz 150000 ért már egész jók vannak, ha konzolon játszik( ha játszik).

De kéne utca frontra kerítés is kb 2 millióért.

Aztán ott vagy, hogy hiába keresel 1 milliót az asszony meg 300at, ha a alsó középosztálybeli életszínvonalat tartani akarod, úgy, hogy meg legyen megtakarítasod is akkor nem fér bele a költségvetésbe a gyerek havi 250-300000es zsebpénze, vagyis az anyja 1 havi keresete! Ez nem smucigság, de egy 1 hetes külföldi nyaralás, all inclusivebe is min 1 milla 3 főre, de nyugodtan lehet számolni 400000ft/fővel.

Szóval vehet a gyerek 40000 ért cipőt, de ha drágábban akar menyjen el diákmunkára.

Egy iskola kezdés min 100000 és ebbe még nem kapott ruhát, cipőt! Akkor egy laza 200000 ből fel van öltöztetve.

Egy viszonylag új házról van szó és csak úgy viszi a pénzt. Csináltattunk előszoba bútort 800000ért.

Ha adsz a kamasznak havi 100000 zsebpénzt, abból 2x elmegy bulizni meg marad neki kb 50000 egyéb dolgokra.


Tehát az 1-1,5 millás fizetés nem elegendő arra a színvonalra amit te szeretnél magadnak most, a nemletező gyerekedre kivetítve.

Nem mindegy, hogy a 12,5 milliós Octaviából ( ez csak egy tucat autó, ősszel rendelem meg) szálsz ki kb 60-80000-es összértékű ruhában, samsung s23al, vagy a 1,5 millás swiftből 500000 ft értékű ruhába plusz iphone 15 proval a zsebedbe.

máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/132 A kérdező kommentje:
128-as: Megjegyzem, azóta pár hónapja vettem 500K-ért egy egész jó laptopot, amin elfutnak a mai modern játékok, normál élvezhető szinten( Quadro 3000 RTX + graf. proc., i7-10850 2,5-5,1(max) Ghz proc.)- A ruháim pedig innen-onnan vannak, van amit vettem, van amit kaptam és ami még otthonról van, de van mit hordani. Nem rég voltam kirándulni Bécsbe, Krakkóban most pedig Segesvárra van lefoglalt utam. Kb. 1M forint megtakarításom van még így is. Igaz, kollégiumban vagyok. Nyáron-kora ősszel pedig megpróbálok kimenni Hollandiába pár hónapra, sokat fejlődött az angol tudásom. Tehát bizonyos szinten már megvan a nyaralás és az új laptop. Ha még el is helyezkedek a szakmában, már biztosabban fogok venni magamnak ezt-azt.
máj. 5. 19:29
 130/132 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit késői válasz, de az én apám szintén kb ennyit keres mint amit te itt leírtál, és megtudná engedni magának h milliós vagy legalábbis több százezres dolgokat vegyen nekem, de nem teszi és szerintem ezzel nincsen semmi baj, mert ezzel éri el az ember azt h nem kényezteti el a gyerekét, még ha jól is él szvl ez így szerintem teljesen korrekt, (bár hozzá teszem h engem pont nem a drága dolgok meg a drága környezet vonzott sosem, a turis, bő ruhák sokkal jobban bejönnek mint bármilyen tech fleece trapstar meg a 100 ezres melegítő roadmen szettek) szvl nekem nincs is erre személy szerint igényem, de akinek van szerintem annál is kéne húzni egy határt hogy mennyit költ a gyerekére.
máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!