Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
 101/132 A kérdező kommentje:
100: Te most alaposan kiforgattad a szót, és a helyzetet (ezt manipulálás egyik formájának szokták hívni). "Undorító gondolkodás" szerintem meg bizonyos határok között teljesen korrekt, amíg a gyerek normális színvonalon én (főleg a kérdésben szereplő alanynak ez nem adatott meg). Arról az emberünk sem tehet, de attól még neki volt ettől nehezebb a kezdés, és a fiatal kora, lehet, hogy szeretne is valami kárpótlást, vágyai, amit korábban nem engedett meg magának, ha már többet keres."Senkit nem érdekel hova születtél,és nem az állam vállalja a gyereket"- ez érthető, de akkor az se érdekelje a kívülállót, hogy az ember most mennyit költ a gyerekére és magára, költhetne -e többet és hogyan neveli. Az, hogy hogyan nőttél fel, nem mentesít a szülői kötelesség alól, viszont , az, hogy szakember vagy, többet keresel, nem kötelez arra, hogy többet is nyújts a gyereknek, mert az embernek lehetnek saját vágyai is, nem csak annyi, hogy "majd a gyereknek jobb lesz". Másrészt meg nem nem az állam vállalta, ugyanakkor én sem szólok bele se az államnak, hogyan fizessen meg, sem pedig a sorsnak, hová szülessek, és hogyan alakuljanak dolgok, hát mások se szóljanak bele abba, hogy *...* (nem ismétlem magamat). Azt pedig, hogy menj, ahová jobbnak látod. Na ez mindig lehet mondani. Főleg, hogy nem arról van szó, hogy az ember panaszkodik a sorsára, hanem arra, hogy jogosnak érzi, hogy valami megengedjen magának abból, amit ő keresett. Másrészt, meg, mi van, ha nem fogok (egyenlőre) elmenni, mert tudom, hogy máshol sem lesz jobb? Ez nem szimpla földrajzi, hanem származási kérdés. Attól, hogy te odaszületsz egy gazdag családba, aki támogat mindenben, attól jobb lesz neked, de, ha szimplán odamész, akkor max. cseléd leszel, ha felvesznek (és ugye nem ez a vágya). Ettől még az emberünk úgy láthatja jónak, hogy *...* (itt sem ismétlem magamat). A szeretetről, ha már felmerült, annyit, hogy mindenki maga dönti el, ő hogyan szeretni a gyereket. Pl. "apámnál olyan volt a szeretet, hogy évekig állt a veszteséges piacon, na nálam meg ilyen "(még mindig jobb, mert az emberünk azért eltartja a családját). "különben nem volt értelme a gyerekvállalásnak" - azt már mindenki magának dönti el, neki mi értem meg, mi nem. Attól, hogy nem hajlandó a magasabb fizetése mellett ezt is, meg azt is venni a gyereknek, meg ennél többet nem akar adni ebből a fizetésből, akármilyen oknál fogva, az ő döntése. Ettől még alapíthatott családot, mert azért egyedül lenni sem jó.
2023. nov. 30. 10:44
 102/132 anonim ***** válasza:
93%
Szóval se gyereked, se párod nincs még, de már előre eldöntötted, hogy a "hű de magas fizetésed" (ami szintén csak a képzeleted szüleménye, egyelőre) előbb költöd majd magadra, mint a saját családodra. Ezzel nincs semmi gond, de akkor inkább maradj egyedül és úgy élsz, ahogy akarsz.
2023. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/132 anonim ***** válasza:
92%
Tehát,hogy ne legyél egyedül,mert az nem jó, önző mód(hogy NEKED jó legyen)alapítasz családot,de szintén csak magadra gondolva fogod elkölteni a fizetésedet,hiszen azért te dolgoztál.A bibi csak az,hogy a gyerek nem kéri azt,hogy megszülessen,és bizonyos életkorig nem képes magának megteremteni a szükségleteit,ellenben érzi,ha valamit sajnálnak tőle.Ebben az esetben viszont nem kell meglepődni,ha majd ő felnő,és magának keres,magával fog foglalkozni,és pont telibe fogja sz@rni,hogy lerokkantál,és az ajtót se nyitja rád.És tök igaza lesz,hiszen nem kötelessége,és ha te voltál olyan patkány,hogy bár megteheted volna nem vettél neki jobbat, akkor neked is megfelel majd a legolcsóbb menza,a legolcsóbb gyógyszer,a legolcsóbb orvos.Sebaj,majd eladod a magadnak vásárolt javakat,és fizetsz magadnak ápolót.
2023. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/132 A kérdező kommentje:

103-as: Na az utolsó mondaton ott a pont. A feltételezett emberünk ekkora fizetéssel felhalmoz öreg korára akkora vagyont, hogy ne legyen annyira rászorulva a gyerekeire, ha azok elhagynának. Egyrészt félre is tesz magának akkorára, ami ha rá is megy az eltartására, másvilágra úgysem viheti magával a pénzt. másrészt remek diplomával, és állás után a nyugdíja sem lesz olyan rossz, így szükség esetén ki is tudja fizetni az ápolót. Emellett ekkorára már saját lakása van, úgyhogy ha rászorul, és a gyereke abszolút nem akarja segíteni, köthet eltartási szerződést is. Ha a múltat nézzük, igaz, hogy a megvénült emberünknek nehéz kezdete volt, de ezt valamennyire kompenzálta azzal, hogy "megúszósabban" nevelte a gyerekeit, ezáltal sok mindent meg tudott engedni magának, amit fiatalabb korában nem. Plusz akár háziállatot is tarthat, hogy nem érezze annyira egyedül magát. Az életet pedig nem volt értelmetlen, mivel karriert azt épített magának, családot is alapított, így továbbadta az életet, van valakije. Az utódaival szemben pedig teljesítette kötelességét, eltartottam őket, felnevelte (eltartani lehet úgyis, hogy csak a 10-20K-s cipőt veszed meg a gyereknek, de úgy is, hogy megveszed a 60K-est).

De mi lett volna akkor, ha gőzerővel, minden tőle telhetőt megadott volna az utódjának. Lehet, hogy most már pénze is van, az utódok hálásan látogatják, de nagyon rá ment az élete, mert tini- és fiatalkora nem nagyon volt, a szülei nem úgy támogatták, felnőtt korában pedig azért nem élvezte ki az életet, nem engedett meg magának ezt-azt, mert minden tőle telhetőt az utódoknak adta. Össze lehet hasonlítani a kettőt.

2023. dec. 20. 17:01
 105/132 anonim válasza:
92%

Amúgy a 16 éves korában menjen dolgozni, akkor azt jelenti hagyja ott a gimnáziumot, egyetemre se járjon? Feltételezem emberünk is járt oda, aztán ki tudja. Nem kell drága magániskola (nekem jár oda ismerősöm gimnáziumba, 6-800.000 vagy több a tandíj félévente és egy hippi tanya, meg az megy, hogy apuci, anyuci pénzével kérkednek, százezrekkel fotözkodnak).


Egyébként ez egy komoly kérdés, vagy csak fiktív?? Ha már megvan a gyerek, gyerektartást, tandíj felét is lehet elperelni tőle.

2023. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/132 A kérdező kommentje:
105: Ki beszél itt iskola otthagyásról? Lehet alkalmi munkákat is vállalni a nyáron. Meghát valóban nem kell drága magániskola, a gimnázium elég, én is olyanba jártam ( a feltételezett emberünk is gimnáziumba járt, más kérdés időnként hogy érezte magát a jómódú osztálytársak mellett) Na de nem kell 16 évesen dolgozni, ha nem akar, de akkor annyival is lesznek kevésbé jó cuccai, mert ha keresne pénzt maga, az emberünk odaadná neki, amit megadna, kipótolva a saját keresetével már meg tudja venni magának egy kis ezt-azt. Egyetemre lehet járni, csak akkor el lehet menni a nyáron dolgozni. Gimnáziumba egy átlagos keresetű is járathatja a gyerekét, emberünknek ez nem kottyan meg. A fiktív emberünk 18 éves kora után még elvállalja, hogy 25-ig eltartsa, tehát, hogy a mindennapija legyen meg, de, hogy ezt is fizesse neki, márkás cuccokat vegyen neki, netán az életkezdéshez még házra is adjon neki, arra nem hajlandó. Neki is vannak saját vágyai, pláne a nehéz élet után, mondjuk egy jó, 5 GHz-es, i7-es gamer laptop, mivel szereti a videójátékokat, továbbá egy két drágább, távolabbi, egzotikusabb nyaralás évente, pár jobb minőségű ruha, amiket nem engedhetne meg magának, ha mindent a gyereknek adna.
2023. dec. 21. 11:21
 107/132 A kérdező kommentje:
De lényegében nevezhető ez a kérdés fiktívnek.
2023. dec. 21. 11:23
 108/132 anonim válasza:
95%
Magyarul te saját magadról beszélsz??? Hogyha gyereked lesz, ezt fogod vele csinálni? Tökre mást írsz, mint a bevezetődben!
2023. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/132 anonim válasza:
92%
Azt sem értem, mit beszélsz. Ha gamer laptop kell, szerintem 18 körül lehetsz. Álmodozz csak!
2023. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/132 A kérdező kommentje:

109: Most még tudom, hogy sok minden csak álom, de azon vagyok, hogy kitanuljak, és akkor pár meg lehet valósítani az álmok jó részét.

De amúgy lényegében nem magamról beszélek, hanem egy fiktív, kitalált emberről, akinek a jövőben szeretnék a helyében lenni.

2023. dec. 21. 11:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!