Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 anonim ***** válasza:
90%
Jajj 50-es.Nem kell egész nyáron a szobában gubbasztani attól,ha nem megy naponta moziba,és nem a mekiben ebédel.Lehet kirándulni is menni szendviccsel,meg a városban sétálni,nyalni egy fagyit.Régen sem volt minden napra gyereknap szervezve nekünk,és jól feltaláltuk magunkat.Ha van a gyereknek cipője,szandálja,papucsa,bakancsa az évszakoknak megfelelően, akkor pedig simán elég 2-3 évre 1-1 pár, esetleg sportcipőből 2.Nekem sincs több felnőttként,és nem azért mert nem tudok venni,hanem mert nincs szükség többre.Ünneplő ruha,stb megint igaz,hogy ha nem hízik vagy fogy extrémet egy gimis, akkor egy sima blúz,vagy ing,fekete nadrág kombó(ma már a farmer is oké)teljesen jó évekig Nem a brit királyi család vagyunk,hogy egy ruhát csak egyszer hordjunk.Ja bocs,már ők sem így csinálják.
2023. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/132 anonim ***** válasza:
13%

51


Akkor mi nagy lábon élünk. Pedig én mindig azt gondoltam, hogy visszafogom magam, de nekem pl minimum 20 pár cipőm van. Vízhatlan, szellős, túra, sport, tànc, hótaposó, csizma, szandál, alkalmi, vászon, stb. A környezetem spórolós típusnak tart, a legtöbb nő ismerősömnek sokkal több lábbelije van.

2023. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/132 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen,te baromi nagy lábon élsz ezek szerint.Az ismerőseid szintén.Minek 20 pár cipő?Na mindegy!
2023. jún. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/132 anonim ***** válasza:
89%

50-es és 52-es válaszoló (meg előtte is több válasz a tiéd) fejezd már be ezt a nagyzolást. Mindenki örül, hogy neked ilyen jól megy, de az a megjegyzés, hogy "mimár, ilyen csóróság van Magyarországon?" az több, mint vérlázító.


Te hol élsz, szatyorban? Ezt egyszerűen nem kérdezhetted komolyan.


Örülj, ha nektek jól megy, viseld a 20 pár cipődet egészséggel, egyél minden nap nachost kólával a moziban - de te vagy a jó példa arra, hogy a jószerencse a pénz mellé észt és empátiát bizony nem ad.

2023. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/132 anonim ***** válasza:
13%

Az van, hogy itt azért a válaszolók többség szegénységben él. Nyilván ennek megfelelően felháborodik és hozza a szerény életéből az adatokat.

Ha nem is 200-300 ezerbe, de egy kamasz nagyon sok pénzbe kerül.

Nézzük csak a minőségi étkezést, ami fehérjében, zöldségekben gazdag.

Az pedig, hogyha nem extrém a hízás vagy növekedés, akkor évekig??? elhord egy gimis egy nadrágot cipőt, egyenesen röhejes kategória.

Max. egy-egy bővebb, hosszított fazonú pólót, vagy úgy öltöztetik, mint egy lelencest, több számmal nagyobb ruhákba, majd belenő címszóval.

A nyár elején levett farmer, soha nem volt már jó ősszel a fiaimra, hogy csak egy példát írjak.

2023. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/132 anonim ***** válasza:
88%
Én 14 éves koromtól 30-ig magasságra,súlyra,labméretre stimmeltem.Szülés után változott ez valamit,de van ami méretre simán jó lenne,csak ugye tönkrement.A nagyfuam 15 éves,az ünneplő nadrágja a 8.-os ballagó nadrág,ing kombó.Nem lelencesen volt akkor sem,most sem.Egyszerűen ugyanaz a méret.A 13 éves lányom lába 3 éve nem nőtt már.39-es.Nem mindenkinél egyforma a növekedés,de amúgy meg növésben lévő gyereknek,akinek egy szezont se bír ki akkor a cipő,ruha,annak pláne nem kell 20 párat venni,meg egész ruhatárat.
2023. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/132 anonim ***** válasza:
16%
Okè de akkor aki olyan szegény, hogy minimálbért keres, miért szól hozzá egy ilyen kérdéshez? Semmi relevanciája nincs, nyilván ha havi bevétele 300 körül van, abból vegetálni fog ő is, meg a gyereke is. Akkor pont semennyit se ér, hogy leírja, hogy ő nem vesz évekig cipőt a gyereknek, köze sincs a kérdéshez. A gyereket meg sajnálom amúgy, a hiedelemmel ellentétben a gyereknek nem csak kaja kell...
2023. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 anonim ***** válasza:
88%

"Okè de akkor aki olyan szegény, hogy minimálbért keres, miért szól hozzá egy ilyen kérdéshez?"


Mert a kérdés ez: "Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?", nem pedig az, hogy ki mennyit keres és mennyit költ a gyerekre.

2023. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/132 anonim ***** válasza:
91%
#57-es válaszoló: azt hiszem, te menthetetlen vagy.
2023. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/132 anonim ***** válasza:
80%
57 nem minimálbért keresünk.900000 a minimum bevételünk.
2023. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!