Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/132 anonim ***** válasza:
33%

Miért is kéne ennél többet költeni a gyerekre? Én magamra se költök ennyit, pedig van minden hónapban új ruha, étterem, kirándulás, kozmetikus, fodrász, műköröm, pedikűr, masszázs, tanfolyamot is fizetek stb.


A gyerekre se költünk havi 200 ezernél többet pluszban, és ebben már benne van két sport, egy nyelvtanfolyam is havonta

2023. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/132 anonim ***** válasza:
19%

Az én párom is ilyen sajnos, sőt, ennyit se költ. Szerencsére én is jól keresek.

Aki nem tudja mire lehet költeni havi 250-et, annak nincs kamasz gyereke. Ez a hónapom pl.: osztálykirándulás 16E, ünneplő ing, szoknya, cipő 28E, 2 fürdőruha, papucs 35E, pánt nélküli melltartó 2 db 18E, sportcipő és szandál 30E, rövidnadrágok és egyberuha (5db össz.) 40E, felsők összesen 20-25 Fodrász, kozmetikus 25E, vettem még neki két könyvet, egy új fülest, bérletet, voltunk moziban és szusizni, de ezek összesen 30-ból megállnak. Júliusban megy koncertre, megyünk nyaralni, egy hetet lovas táborban is lesz, fantáziátokra bízom mennyibe fog kerülni. :D Augusztusban meg tanévkezdéshez bevásárolunk mindent, aztán szeptemberben őszi ruhák, nyelvtanfolyam, mert nyelvvizsgázni akar a lányom év végéig. Új szemüveg is kell neki szeptemberben (100 alatt nincs is) és karácsonyra kap telefont, mert széttörte azt amije van. Fast fashion ruhákat hord amúgy, nem felső kategóriát! Tehát

Legyen kamasz gyereketek, majd meglátjátok! Persze lehet vaterázni neki használt ruhát és sehova nem elengedni, úgy tényleg olcsó. Csak az milyen élet...

2023. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/132 anonim ***** válasza:
82%

Na, de a párodnak vajh miért marad olyan sok pénze?


Azért, mert nem szórja el!


Attól, hogy a gyereknek megvehetné mindenből a legdrágábbat, még nem kell, mert különben egy elkényeztetett kis idióta lesz..!!


Sokszor csak a márkanevet kell amúgy is megfizetni, de minden ugyanabban a vacak kínai gyárban készül..


A probléma inkább az, hogy a párod viszont saját magától nem sajnálja, hanem csak a gyerekétől és így már önzőnek és szeretetlennek tűnik az egész.


Ő akarta ezt a gyereket?


Mert nem úgy tűnik...


Viszont van sok család, ahol havi 2-300eFt-ból (se) élnek mindnyájan és ahhoz képest a gyerekednek jó dolga van, becsülje meg!


Egyébként meg mit tehetnél?!


A párod pénze...

2023. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/132 anonim ***** válasza:
90%

42!


20 éves a gyerekem, tehát nemrég volt kamasz. Nincs havonta osztalykirandulas, ünneplő ruha se kell havonta, se fürdőruha, se papucs, se melltartó. A felsoroltak közül max a fodrász és q kozmetikus a havi kiadás.n

2023. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/132 anonim ***** válasza:
11%
44 De minden hónapban van valami extra, télen kabát, csizma, meleg cuccok, karácsony, szilveszteri buli, jégkorizás, mindig van egy szülinap, egy mozi/koncert/buli, egy fogorvos, nőgyógyász /én is magánba járok, ő is, persze a fogszabályzón is túlvagyunk már, az is egy misi volt összesen, ha nem több/ szóval ha emberi életet akarsz biztosítani, nem olcsó... Nekem is van ismerősöm, aki szinte semmit se költ a lányára, sajnálom szegény gyereket.
2023. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/132 anonim ***** válasza:
11%

Ja és ezeken kívül havi 100-at teszek megtakarításba a lányomnak, hogy legyen induló tőkéje, mire végez a tanulással.

Amúgy az én szüleim minimális anyagi ráfordítással neveltek fel engem, még 30 évesen is a diákhitelemet fizettem, az első havi fizumból vettem az első kényelmes sportcipőmet, a ruháimmal mentem el otthonról albérletbe. Szerintük is sokat költök a gyerekre, szerintem meg kicsit jobban odatehették volna magukat, hogy ne egy végigcikizett tinikorom és egy full csóró fiatal felnőttkorom legyen. 45-ös voltam.

2023. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/132 anonim ***** válasza:
85%
Azért q semmi és a havi 250-300 között igen nagy különbség van, 45
2023. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/132 anonim ***** válasza:
88%

34 éves vagyok, de kamaszkoromban az etetésemen és a velem járó rezsitöbbleten túl nem volt rám havi 20-30.000 forintnál több költsége a szüleimnek, és lehet még sokat is mondtam. Elszórakoztam havonta 5-8 ezer forintot (nem Taylor Swift koncertre jártam az első sorba szóló jeggyel, hanem a közelben ültünk be valahová a barátnőimmel, ahol megiszogattunk valamit, vagy esetleg busszal, vonattal elugrottunk valamilyen városba, bekaptunk egy gyrost, sütit, fagyit. Éjszakai szórakozóhelyeken a belépő átlagosan nem egy egetverő összeg, piálni meg nem kell literszámra. Esetleg kirándultunk. Nem éreztem szarnak az életemet egyáltalán.), volt közlekedési bérletem, és kaptam vagy vettem pár kisebb dolgot, ruhadarabot. Ez az infláció miatt mai áron számolva sem több kb. 50.000 forintnál. Most így belegondolva igen, szerintem sokat mondtam...

A ruháim és a cipőim nem egy szezont bírtak ki rajtam, mert nem voltam már másfél éves, hogy pár hónap alatt kinőjem. Egy ünneplőruha szettel végigtoltam a gimnáziumot. Szerencsére nem olyan közegben voltam, ahol azért cikiznek, mert a teljesen normális ruhámon nincs megfelelő logó, vagy olyat veszek fel, ami már tavaly is volt rajtam.

2023. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/132 anonim ***** válasza:
88%
42.3-ból 2 kamasz.Nem megy minden hónapban se nyaralni,se kirándulni,nem kell havonta szandál,cipő,pláne nem 2 sőt ruha sem kell havonta.Fodrász,stb,az se akkora kiadás,csak nem kell 30000-es frizut csináltatni alkalom nélkül.Amúgy a nyaralás gondolom ki van fizetve neki,oda is max költőpénz kell.
2023. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/132 anonim ***** válasza:
8%
48-as, egy mozi egy nachos és kóla kombóval 6.000 ft. Egy strand ottani kajálással 10.000. Egy normális helyen kajálni minimum 5-6.000 Nem, nem várom el, hogy egész nyáron a szobában gubbasszon a gyerek. Amúgy melyik dimenzióban elég egy cipő évekig??? Ha nem nő a lába, cipő se kell? :D Ez mimár, ennyire csóróság van ebben az országban?
2023. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!