Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/132 anonim ***** válasza:
64%
De mondjuk azt tegyük hozzá hogy nekem az apám se él amúgy olyan fényűző életet v ilyesmi, oké egy nagy lakásban élünk és van egy nyaralónk, de igazából ennyi nincs söfőrünk takarítónk, apám egy fordot most egy skodát vezet, alig megyünk külföldre, és ha megyünk akkor is általában nyaralni pár évente igazából elmegyünk egyszer egyszer, esetleg apám ki szokott menni londonba párszor de azt is általában azért mert a céggel ahol dolgozik elmennek, szvl nekünk nincs igényünk a luxusra, de nem azt mondom így is átlag feletti életet élünk, apámnak azért vannak drága ruhái, és műgyüjtő szvl elég sok festményt, szobort gyűjt tehát ilyenekre költi a pénzét, de ja így összességében engem meg anyámat ez egyáltalán nem érdekel, apámat meg talán egy minimálisan.
máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/132 anonim ***** válasza:
64%

128# +

Alapvetően azt akartam burkoltan jelezni neked, hogy a fizetésed növekedésével az élet színvonalad is emelkedik, és nem feltétlenül líneárisan.

Nettó 1 milliós átlagkeresetnél nem érdekel, ha hó végén kell venni egy cipőt 50000-ért, de mikor még 300000-at se kerestem, a 20000-es cipő is logisztikát igényelt. Vagyis a gondolat, hú inkább meg kéne várni a fizetést...

Az a kihívás, hogy megtaláld magadnak a középutat, melyben jobb esetben a saját lakás elsődleges motivációs szempont. Csak azok kampányolnak az albérlet mellett, akik nem engedhetik meg maguknak a sajátot, vagy megengedhetnék, de elszórják a pénzüket "lényegtelen" feláras dolgokra, mert többnek akarnak látszani. Így nincs önerejük, a sajáthoz. Az emberek túlnyomó többségét nem izgatja, és észre sem veszi, hogy egy 30000es retro farmer van rajtad, vagy egy 500000es mittudoménmilyen márka. Csak azok fogják ezt nézni akik erre vannak ráfeszülve.

Én rengeteg olyan felső vezetőt ismerek, akik hetente többet keresnek, mint én és mégsem költenek nálam sokkal többet ruhákra. Vagyis a középút, ami jó minőség, jó szabás, nem olcsó, de nem is kerül sokba.

máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!