Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
 81/132 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden jövedelmet kizárólag a gyerekre költeni! Ha 2 milliós bevétele volna, akkor mit akarnál? Havi másfél millát kötsön a gyerekre?
2023. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 anonim ***** válasza:
88%

Így is nagyon sokat költ rá!


Igen is menjen el dolgozni diákmunkára bármennyit is keres a szülő!16évesn.


Te mennyit költesz rá?



Mondom ezt úgy, hogy mi sem keresünk rosszul, de nem kell a segge alá tolni a gyereknek mindent.

2023. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/132 A kérdező kommentje:

Na akkor leírnám az emberünk a reakcióját az említett kérdésekre (egyébként nem biztos, hogy mindig eltékozolja a pénzt magának a legjobb cuccokra, hanem félreteszi, hogy majd mihamarabb saját lakása legyen).

1,3: Rendben, ha ez az ára, akkor nem kellett volna a gyerek, mondtad volna az elején. De akkor az ország 80%-nak nem kéne gyereket vállalnia, kinek ezért, kinek azért. Más családban se jut több a gyerekre. Nekem is, az a kötelességem, hogy normális életszínvonalat adjak nekik. Afelett, ha én nem akarok annál is többet adni, mert magamra is akarok költeni, az az én döntésem, jogom van hozzá. Azért a pénzért én nap, mint nap megdolgozok, nem a vállalkozásom termeli meg nekem, nem örököltem én nagy vagyont, céget, én még ennyit se kaptam gyerekként.

34: Én a gyereknek jóval többet adok, mint ami nekem volt, legyen hálás érte. Az, hogy neki nem tetszik, hogy magamnak ezt meg azt meg veszek, az az ő baja, nem ő fogja nekem meg mondani, mit vegyek. Úgy fogja fel, ahogy akarja. Nekem meg az esett rosszul esett, hogy mi meg szarr körülmények között éltünk, mert apám elszarta a pénzét, évekig nem keresett, fizette a piacdíjat, ahelyett, hogy ment volna külföldre egy évre. Na ezek után, hogy mégis karrierem lett, nekem is vannak vágyaim, amiket szeretnék. Azért nem fogok róluk lemondani, hogy szegény gyereknek meg ne sértsem a lelkét, vagy mert esetleg nem tetszik neki. Örüljön, hogy jobbat adok neki, ami nekem volt. (ez a ő részéről nem nevelési célú, csak szimplán vannak vágyai, úgy érzi, megérdemli. Azt viszont nem várja el magától, hogy ugyanezeket a jó cuccokat a gyereknek is megadja).

2023. júl. 30. 22:05
 84/132 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyszerű. Ő ad 300 ezret a gyerek nevlésére te hozzáteszed a másik 300at a fizetésedből, és probléma megoldva. Gondolom ha már ennyire túrkálsz a pénztárcájában te is keresel legalább havi 1 misit.


Nagyon is igaza van az apának. ha nem tetszik elmehetsz az elkényeztetett gyerekkel együtt és megoldhatod havi 50 ezer gyerektartásból.

2023. júl. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/132 anonim ***** válasza:
100%

Hogy igaza van :)


Havi 250 bmeg, sokan ennyiből élnek!


Egyébként nyilvánvalóan te vagy a gyerek, aki kevesled az új IPhone-t, meg kutyafülét.

2023. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/132 anonim ***** válasza:
100%
A havi 250 az én teljes fizetésem.És van aki kevesebbet keres.Mi a fenére kell az alap dolgokon(mert azt eleve megkapja)egy gyereknek havi 250,vagy még annál is több?Az ész megáll már.Saját magamra se költenék ennyit havonta, akkor se ha lenne.Van akinek semmi nem elég.
2023. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy ez miért kevés. Sokaknak ennyi a havi fizetése, amiből meg kell élni.
2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/132 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, arra még mindig nem válaszoltál, hogy te mekkora összeget is raksz hozzá ehhez a pénzhez? Mert ha nem raksz hozzá legalább ugyan ennyit akkor milyen szranya vagy már hogy sajnálod a gyerektől.
2023. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 babyboom567 ***** válasza:
100%
Igaza van, 1 milliós fizuból,300ezer a gyerekre NAGYON ELÉG,sőt még sok is.
2023. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/132 A kérdező kommentje:
Na, aki nem jött volna még rá, nem a feleség vagy a gyerek vagyok. Sehol nem is volt erről szó- Egy felhasználó, egyben diák vagyok, aki leginkább ennek az embernek a helyébe magát képzelte úgy 10-15 év múlva. Bizony még tanulom kifelé a mérnökinformatikát (és matematika szakot), mellette pedig dolgozok. Még egyenlőre elég bizonytalanságban vagyok, de ezen igyekszek változtatni azáltal, hogy kitanulok, elhelyezkedek a szakmámban
2023. júl. 31. 20:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!