Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
 91/132 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég ennyi pénz! Jó lenne ha a felét a gyerekemre tudnám költeni 😄 gondolom mentek nyaralni, csavarogni, cukrászdás sütiket majszol, bőven van pènz a hobbira, különórára, mindenre. Nagyon szuper! Ne becsüld le amit ad!!!!
2023. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/132 anonim ***** válasza:
91%

"Na akkor leírnám az emberünk a reakcióját az említett kérdésekre..."


'Na, aki nem jött volna még rá, nem a feleség vagy a gyerek vagyok. Sehol nem is volt erről szó- Egy felhasználó, egyben diák vagyok, aki leginkább ennek az embernek a helyébe magát képzelte úgy 10-15 év múlva. "

2023. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/132 anonim ***** válasza:
9%
Ilyennek szülne a halál... Mert ha magának se a legdrágább cuccokat venné, azt mondanám, tök jó, példát mutat a gyerekének, de így... Egyáltalán minek szaporodik az ilyen faxi? Komolyan kérdem!
2023. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/132 anonim ***** válasza:
9%

93!


Nem szaporodik. A kérdező elkepzeli, hogy ő lesz majd a jövőben ez a férfi.

2023. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/132 anonim ***** válasza:
92%
Ha o sem koltene magara, az egy mas ertekrend. Ha a gyerekre sajnalna, otthagynam de hirtelen.
2023. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/132 A kérdező kommentje:

4-es: "Mindegy hány ezer forintból kell fedeznem". Ez mondjuk éppenséggel rajtad múlik, mit akarsz megadni a gyereknek. Akarsz -e márkás cuccokat venni neki, vagy jobb magániskolába, szakkörökre járatni vagy nem. A normál szintet megadni, vagy legalább is igyekezni megadni kötelessége a szülőnek. Afelett viszont mindenkinek joga van eldönteni, mire költi a pénzét, akár a gyereknek akar jobb cuccokat venni, akár magára szeretné költeni a pénzt, akár gyűjteni valamire (saját lakás a jövőbe jó példa). Azért mert valaki jobban keres, megdolgozott a szakmájáért (pláne, ha különösebb támogatás nélkül), senki nem köteles többet nyújtani a gyerekének. Ha pedig a párja követeli, hogy adjon többet, mert ez ennyibe került, az annyiba (noha ő döntött úgy, hogy márkásab cuccokat, jobb telefont vesz a gyereknek, vagy iratta elit iskolába), jogos a felháborodás az ő részéről. Ez sokszor családi problémákhoz vezet, amelyek után a gyerek lehet választaná inkább, hogy vegyenek neki a "Skálá"-ban kínai cuccokat, vagy 120E-es telefont a 250E-es helyett, minthogy a szülők itt veszekedjenek miatta. Más helyzet, amikor azért megy a felháborodás és a követelőzés a másik részéről, amikor az egyik szülő a normál színvonalat sem igyekszik megadni, mert lusta és tétlen. De arra, hogy "mindketten jól keresünk, járathatnánk a gyereket elit magániskolába, gyűjthetnénk a gyereknek saját lakásra felnőtt korára", nem kötelezhető. A másik meg, hogy magának meg megveszi, az ő pénze, joga van hozzá, egészen addig, amíg a gyereknek normál életet biztosít mellette.

"Akkor nem kellett volna gyereket vállalnia." Hja, hát igen, csak akkor meg az mondja mindenki, hogy vállalhatnál, mert szalad az idő, ki fog időskorodban ellátni. Attól pedig, hogy nem szándékozik extrákat adni a normál színvonal felett az átlagostól magasabb fizetés ellenére, attól még szeretne továbbadni valamit, meg szeretne valakit az életben.

2023. okt. 15. 21:37
 97/132 A kérdező kommentje:
Előfordulhat az az eset, hogy "megadhatnám a gyereknek, lehet hasznos is lenne, de nem várom el magamtól, hogy megtegyem".
2023. okt. 16. 02:19
 98/132 anonim ***** válasza:
79%
Összességében igazad van,mert valóban nem minősül a gyerek veszélyeztetésének,ha kínai cipőben jár,így valóban jogilag senki a világon nem szólhat ezért meg.Más kérdés,hogy morálisan milyen is ez.Én ugyanis szembe köpném,ha megtehetném hogy normális cipőt vegyek,de nem veszek,járjon csak a kis sz@rps műanyag kínaiba,hagy menjen tönkre a lába.De magamnak azért megveszem aGucci táskát,mert az menő,és én megdolgoztam érte.A gyerek azzal dolgozik,hogy tanul.Itt jön az általad is említett iskola is.Ha megtehetném,hogy jobb iskolába járassam,de nem teszem,azzal neki ártok A taníttatásával a jövőjébe fektetek.Értem én,hogy rosszabb suliból is lehet sikeres felnőtt,de ha megtehetem,hogy megkönnyítem a dolgát, akkor nem fogom direkt még nehezíteni is.Én legalábbis így gondolom.És ezzel nem azt mondom,hogy egy elkényeztetett kis majmot kell csinálni,de Magyarországon nagyon sok olyan dolgot tartanak az emberek luxusnak,ami máshol kb alap.Pl normális minőségű étel,ruha,jó iskola.
2023. okt. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/132 A kérdező kommentje:
Utolsó: Értem én az érvelést. Csak az utolsó mondathoz még annyit hozzáfűznék, hogy lehet, viszont nem abba az országba születtünk/élünk, ahol az alap, meg telik az átlagember fizetéséből. Pl., aki elhelyezkedett a szakmában, és keres 1M körül, válaszolhat avval, hogy rendben, de akkor fizessen a magyar állam, ne 1M-t, hanem 2,5M-t, mint ahol "az alap", pl. Ausztriában. Hja, hogy annyit meg nem fizet. Rendben, akkor én se várom el magamtól, hogy egy márkás, jobb minőségű ruhát, vagy akár jobb telefont vegyek a gyereknek, vagy fizetős magániskolába irassam.
2023. okt. 17. 15:10
 100/132 anonim ***** válasza:
87%
Senkit nem érdekel hova születtél,és nem az állam vállalja a gyereket Undorító gondolkodás éhez kötni a saját gyereked jólétét, pláne,ha éppen arról beszélsz,hogy az átlagkereset 3és félszeresét keresed meg.Amúgy más országokban sem keres mindenki jól.Meg vannak olyan országok,ahol azzal sem támogatják a gyerekvállalást,hogy 3 évig otthon lehet velük maradni,és kapsz érte fizetést(csed(ami jelenleg magasabb mint a nettó fizu),gyed,gyes).Ott aztán kíván segítve anya is hogy jó fizetést kap,viszont 6hét,vagy 3 hónap után irány vissza a melóba.Nem keseregni kell,ha itt nem jó, akkor menni kell oda,ahol szerinted jó.Ez nem függ össze azzal,hogy te akarsz e szeretetből a gyerekednek jobb minőségű oktatást,ruhát,ételt.Ezt szeretetből kellene akarni.Ha nem szereted annyira, akkor még tényleg kár vállalni.A gyerek 20 évig minimum csak kiadás.A 20 év az a minimum,mert addigra esetleg befejezi a sulit,de lehet,hogy még tovább tanul,vagy ha nem, jóérzésű szülő annyira segíti a gyerekeit amennyire csak tudja.Itt megint nem konkrét összegekről beszélünk ugye,mert aki nettó 150-et visz haza,az természetesen nem tud márkás ruhát venni,és ettől még lehet egészséges, okos,boldog gyereket nevelni,csak nekem ha magamra telik, akkor telik a gyerekre is.Vagy akkor spórolni tanítom, akkor viszont magamnak sem veszek márkásat,meg olyat,ami nem szükséges,csak tetszik.Ezt ugyanis önzőségnek hívják.
2023. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!