Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
 111/132 anonim ***** válasza:
89%
Egy ilyen ember miért akar egyáltalán gyereket? Hogy legyen kin/kiken spórolni? Maradjon egyedül a pénzével, utazgasson, soppingoljon és legyen boldog. Ehhez minek gyerek? Keressen egy olyan nőt, aki nem akar és ez a része is meg van oldva.
2023. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/132 anonim ***** válasza:
100%

"Havi 250-300 ezernél többet odzkodna költeni a gyerekre. "

Mondd, normálisnak tartod magadat ilyen kérdések feltételekor?

Örülj, hogy egyáltalán ennyit költ rá, ne viselkedj úgy, mint egy parazita. Mondjuk ismerős ez az állandóan panaszkodó, soha sem elégedett típus, saját környezetből. ..

2023. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/132 anonim ***** válasza:
84%
Nem,neked nem kell gyerek.Azzal foglalkozni is kell ám,nem gamerkedni majd.Ne vállalj,és akkor mindent magadra költhetsz,amit megkeresel.A gyereken való spórolás,egy undorító dolog.Vagy te majd mész a maldívra,ameddig a 16 éves gyerekeket a Tesco éppen kizsigereli?Méghozzá azért,hogy ne kínai cipőben járjon,hanem tudjon magának venni egy jobbat?Mert most te ezt mondod.Ha neked szar volt, akkor legyen neki is szar.Különben is,te megérdemled.Ő nem,csak mert te leszel az apja,aki megcsinálta.Pedig nem kérte,hogy a világra jöjjön,te akartad.Amúgy ultra gáz,ha egy tehetős család családfője rázza a rongyot,a gyereknek meg nem vesz semmit.Ismerek hasonlót.Az apuka 600000nettót hazaviszi,az anyuka is dolgozik,azt a gyereknek nem vesznek meg egy kézilabdacipőt,az én lányom kinőtt cipőjét adjuk oda,mert sima kínai tornacipőben tönkremenne a lába.És annak ellenére,hogy nálunk kevesebb a bevétel,simán, szemrebbenés nélkül el is fogadják többedszer is,nem kapcsolnak,hogy venni kéne egy átkozott normális cipőt.Undorító.Szegény gyereket sajnáljuk.
2023. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/132 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tudom, hogy megosztó téma, de hát mindenki úgy rendezi az életét ahogy tudja, és ahogy jónak látja. De akkor az "inkább nem is kell gyerek" érvre is felhoznék pár ellenpéldát(érvet). Először is, tegyük fel, hogy van valakije az embernek, aki mellett el tudja képzelni az életét, és össze is vannak házasodva. Mi van akkor, ha a gyerek már úton van annak ellenére, hogy védekeztek? Talán jobb lenne, ha az illető elvetetné a gyereket ? Merthogy a vágyait meg az önkárpótlást továbbra sem akarja feladni, csakhogy ezt is meg azt is (meg abból is a jobbat) vegye a gyereknek. És ekkor jön az az eset, hogy rendben, ha már úton van, Isten adta, felnevelem, de úgy, ahogy én azt jónak látom. Végül is nem mondhatja meg senki, hogy neveljem, meg milyen cuccokat vegyek neki, meg ha úgy látom jónak, megbüntetem a csíntevései miatt (hogy máskor kevésbé merjen bármihez is hozzányúlni engedély nélkül). Ebbe sincs joga beleszólni senkinek.

Másik eset, mi van akkor, ha pont egy családcentrikus pár jut neked?

Azt is megemlíteném, hogy a keresztény egyházak előírják, hogy házasságon belül azért legyen gyerek, a katolikus egyház például csak ebben az esetben ad össze.

Aztán végül ott vannak a rokonok, barátok, ismerősök, akik rendesen tudnak hajszolni bele, hogy "ketyeg az óra" , "nem tudod, mit hagysz ki", "majd másképp fogod gondolni".

Egyébként boldog új évet, aki eddig is válaszolt!

jan. 26. 13:54
 115/132 anonim ***** válasza:
100%
Ne válassz családcentrikus párt,a rokonok nyomása miatt amúgy sem szabadna gyereket vállalni,és igen,ha véletlenül csúszott be,de sanálni fogsz rá pénzt költeni, akkor jobb,ha elvetetitek.
jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/132 anonim ***** válasza:
67%
Kérdés, hogy mit értünk a jobb-on... nekem havi 250-300 elégnek tűnik. De nem mindegy, hogy arról beszélünk, hogy a gyerek laptopja egy megbízható, ismertebb márka helyett egy wishes kínai, ami folyamatosan elromlik, vagy hogy nem kapja meg a legújabb csilivili többszázezres gémer laptopot, amikor van egy teljesen jól működő "sima" Acer vagy Dell. Vagy hogy kínais fosok helyett minőségit akarsz neki venni, ami nem szakad szét két mosás után, vagy hogy Hugo Boss meg Chanel ruhákat akarnál nekik.
márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/132 anonim ***** válasza:
75%

"havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre"

Nem olvastam végig, de megjegyzem: ennyiből sokszor egy család él.

Helyeslem, hogy a párod nem akar a gyerekből elkényeztetett majmot nevelni, aki az életben segítség nélkül nem is tud boldogulni.

Ez nem zsugoriság, hanem józan ész.

Egyébként egy gyerekre az említett összeg töredéke is elég lehet.

márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/132 anonim ***** válasza:
100%

117!


Nincs gyerek. A kérdező csak fantáziál, hogy HA majd ilyen jól keres és HA majd valaha lesz gyereke

márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/132 anonim ***** válasza:
95%
És előre eldöntötte,hogy mindenből a legminimálisabbat fogja rákölteni,miközben ő majd utazhat,meg drága órát vesz magának,mert ő megérdemli.😅
márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/132 anonim ***** válasza:
9%
Nem olvastam végig a válaszokat, de nekem az jön le, hogy a pasas nem akar egy elkényeztetett királyfit a gyerekéből, és valahol egyet is értek vele. A túlzott elkényeztetésektől szoktak életképtelenek lenni az emberek.
márc. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!