Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/132 anonim ***** válasza:
79%

1:tegyükfel kėrdės nem kėrdés.

2:kėrdező pont ezėrt el is tünt .

3:minden megadni meg tåg fogalom.

2023. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/132 anonim ***** válasza:
95%
55, le van írva a kérdésben hogy ennivalóra, lakáshoz kötődő és háztartási dolgokat stb megveszi rendesen, ezen kívül nem akar még minden szarra 300at költeni havonta.
2023. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/132 anonim ***** válasza:
11%

58


A kérdés maga az ez, igen, de ez pont olyan élethelyzet, amiben élned kell ahhoz, hogy válaszolni tudjál. Ez olyan, mintha feltenném a kérdést, hogy aki csak kocsival jár mindenhova, az miért teszi, erre csupa olyan ember szólna hozzá, akinek nincs autója.

Bizonyos életszínvonal alatt egyszerűen ilyem idióta válaszok születnek, mint a "hogy lehet havi 200-at költeni egy gyerekre" hát bakker, ennél sokkal többet is el lehet. Barátnőm fia magánoviba jár, havi 200 a díja, csak az ovinak. Egyszerűen nincs rálátása a minimálbéresnek arra, hogy milyen normális színvonalon élni. Mint ahogy én meg a milliomosok színvonalára nem látok rá, de azért el tudom képzelni, hogy milliókat is el lehet költeni amúgy, és nem kell designer ruhát, meg aranyékszert venni hozzá naponta.

Vagy olyan, mint egy 50 nm-es panelból csodálkozni azon, hogy milyen drága a rezsi télen, az aki 160 nm-es házban él, az nem csodálkozik. Ennyire egyszerű.

2023. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/132 anonim ***** válasza:
93%
A magánovi hogy jön ide,mikor azon felülről van szó.Nem azt kérdezte,hogy kajára,ruhára,stb ,hanem hogy ezeken az alap dolgokon felül nem akar elkölteni még párszáz ezret.Gondolom a nyaralás,meg a suli,kaja az alap.Legalábbis és ezt gondolom.Most ezen felül hova akarsz havonta elszórni ennyit? Aztán meg ha Ödönke egy elkényeztetett kis sz@ralak lesz,és a sulit se fejezi be, akkor utána hogy tartja fenn magát,ha azt látta,hogy csak milliókból lehet "tengődni"? Abszolút nem baj,ha a gyerek tudja,hogy k@ sokat kell dolgozni egy drága cipőért,telefonért,stb.Az se baj,ha valaki megkűzdött már az életszínvonaláért,ha az magára igenis költ néha,ha az alap dolgokat,plusz azon felül is egy határig megad.Majd a gyerek látja,hogy érdemes tanulni, dolgozni,és ha megdolgozott érte, akkor jobban is értékeli.
2023. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/132 anonim ***** válasza:
6%

57.

Azért, mert ez a csóró réteg héderel itt zömében.

És alig várja, hogy kieressze a gőzt a kicsit is jobban élőkre.

2023. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/132 anonim ***** válasza:
6%

58.

Okés, de megszólítva érzik magukat a csórók és egyből támadnak.

2023. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/132 anonim ***** válasza:
14%

Abból is látszik, hogy mennyire a csórók kommentelnek, hogy csak azt az utat tudják elképzelni, aki jólétben nő fel, kizárólag trógerré válhat.

Annyira szomorú ez.

Akiket ismerek és jómódúak azoknak nem elkényeztetett nyomorék lett a gyerekük, hanem nemzetközi iskolába jártak, már külföldön járnak egyetemre és saját lakásuk is van helyben.

Egy ilyen életvitel vajon mennyit "emészt" fel havonta?

Nem a blikken, m1-en, meg a szennyen kellene szocializálódni és nem lenne ekkora ventillálás.

2023. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/132 anonim ***** válasza:
93%
Te mit olvasol anonim? Le van írva hogy utazástól kezdve laptopon át minden megvan a kölöknek, csak max azt nem kapja meg amit épp kinyög a száján. Magyarul valszeg megkapja a 250ezres átlag laptopot, nem a 700ezrest. Manapság még az általad lecsórózottak is 100ezres sportcipőt követelnek,( van ilyen tini a környezetemben nem is 1) el tudom kepzelni mi megy ha tehetősebbek. Erre én is azt mondanám ha hogy akkor keresd meg a rávalót kisfiam
2023. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/132 anonim ***** válasza:
68%

68.

"Tegyük fel..." így kezdődik.

Nem kellene ennyire beleélned magad a semmibe. :D

2023. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/132 anonim ***** válasza:
84%

69, ennyi erővel mindenkinek kár válaszolni 😀

Én szeméy szerint akkor is azt gondolom manapság sokan csak elvárnak és elvárnak, de nem tudják értekelni amit kapnak. Mindíg lehetne több és jobb. Amit felvázoltál szemlélet nekem sem jön be , nem kell a sz.rral megelégedni, jó ha trlik arra ami kell. Csak az nem biztos hogy a 100ezres cipő, és nem biztos hogy a drágább telefon.

2023. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!