Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/132 anonim ***** válasza:
81%
Én egyetértek a pároddal. Az ő pénze, hadd döntsön már róla ő, hogy mire mennyit költ. Remélem nem csak azért szültél neki, hogy eltartson titeket.
2023. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/132 anonim ***** válasza:
86%
A férjem fizetése bőven 1,5 millió felett van, 2 gyerekünk van (11 éves és 3 éves). A 2 gyerekre együtt nem költünk 300.000 forint pluszt egy hónapban, pedig tényleg mindenük megvan. Nem igazán értem a problémádat.
2023. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/132 anonim ***** válasza:
87%
Annó gyerekként én is hasonló szituációban voltam. Megvolt mindenünk, viszont minden extra cuccért nekem kellett megdolgoznom vagy nagyon komoly feltételekhez kötötték(pl nyelvizsga). Szerintem ez így normális, így legalább megtanítják a gyereknek is, hogy mindenért meg kell dolgozni, semmi sincs ingyen.
2023. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/132 anonim ***** válasza:
12%

Ezzel nem az a baj, hogy nem akarja a gyereket elkényeztetni. Hanem az, hogy közben magának veszi a luxuscikkeket. A gyerek a példán keresztül tanul, nem a fennkölt szólamokból. Hiába pofázik apuka, hogy meg kell gondolni, hogy mire költesz kisfiam, miközben képmutató módon luxushobbijai vannak, akkor a gyerek azt fogja levenni, hogy tőle sajnálja a pénzt, ergo nem szereti.

Én megmondanám a páromnak, hogy akkor vegyen vissza abból is, amit magára költ, de leginkább gondolkodjon el azon, hogy miért akar rosszat a gyereknek. A leírás alapján az a mentalitása, hogy "ha nekem szhar volt, akkor legyen szhar a büdös kölöknek is" - ez pedig minden csak nem szeret és támogatás.

2023. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/132 anonim ***** válasza:
87%
Az ő pénze, arra költi amire akarja, ameddig mellette egy normális életszínvonalat tud biztosítani a családjának. A normálisba nem tartozik, hogy vesz neki pikpakk egy fél milliós gamer PC-t mindenféle teljesítmény nélkül csak mert akarja.
2023. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/132 anonim ***** válasza:
82%
Okés, eddig kitárgyaltuk a "párodat", de arról nem regéltél, hogy TE MENNYIT KERESEL?
2023. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/132 anonim ***** válasza:
87%

Ez valoszinuleg egy fiktiv szituacio, gumicsont, szoval felesleges feszulni.


Mar ugy kezdte rogton az elso sorban, h tegyuk fel. A kerdezo egyszer sem szolt hozza, nincs tobb (kitalalt) reszlet, hozzaadott informacio.

Sztem csak kivancsi a reakciokra.

2023. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/132 anonim ***** válasza:
83%

"Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre..."


Ne is kölcsön ennél többet, bakker. Mire kell ennyi penz?

2023. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/132 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy te mennyit költesz a gyerekre? Ugyanennyit, ugye? Mi az amire nem futja szerencsétlen 16 évesnek havi 600ezerbol?
2023. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/132 anonim ***** válasza:
31%
Van a gyereknek anyja is, ha kevesled az összeget tegyél hozzá még ennyit a fizetésedből.
2023. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!