Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a párod magas fizetése (1M-1,5M vagy magasabb) mégsem akarna túl sokat költeni a gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy jól jövedelmező munkája mellett mégse akarná a gyereknek jobb cuccokat venni, jobb iskolába iratni, túl sok zsebpénzt adni neki. Tehát havi 250-300E-nél többet ódzkodna költeni a gyerekre( a lakás, utazások, az életet komfortosabbá tévő háztartási cikkek, egyéb költségeket nem vesszük ide, ezekre azért nem sajnálná a pénz). Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat. Ezt azt nem akarna megvenni a gyereknek, csak azért mert megkívánja. Magának persze a maradék fizetésből mégis megvenné a jobb ruhákat, PC-t, hobbit, meg amire vágyik. Fő érve ez lenne: "én megdolgoztam azért, hogy ekkora fizetésem legyen, annak ellenére, hogy nem támogattak a szüleim. Most élvezni akarom én magam is az életet. A gyerek meg menjen el 16 évesen dolgozni, ha jobbat szeretne. Dolgozzon meg a jobb életért, ha szeretne, akárcsak én". Mit kezdenétek, ha párotok ilyen beállítottságú lenne.
2023. jún. 23. 09:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 anonim ***** válasza:
76%

Havi 250-300 nagyon szép összeg, vannak ahol 2-3 fő él ennyiből.

A másik, hogy 1,5M fizu mögött már iskolázottságot is feltételezek és ez a stílus, hogy 16 évesen a saját gyerekem is szívjon nem nagyon egyeztethető össze.

Hacsak nem valami építőipari suttyó, aki megkeres ennyit mert még fut a szekér.

2023. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/132 anonim ***** válasza:
97%
Miért kellene a gyerekre havi 2-300k-t költeni? Milyen cuccokat kellene neki ennyiért venni???
2023. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/132 anonim ***** válasza:
76%

"Persze a szükséges dolgokat, ruházat, étel, olcsóbb laptop, telefon. ezeket megadná, de nem többet, és nem jobbat."

. Ebben nem látok problémát.


Az viszont ellentmondásos, hogy ha magáról van szó, akkor költ felesleges dolgokra.

2023. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/132 anonim ***** válasza:
92%

A gyerek kiegyensúlyozott, boldog gyerekkorát nem megvásárolni kell, hanem okosan szeretni és az életre nevelni.

Mi sok tanulással és munkával mondhatni egész jó anyagi helyzetben vagyunk - pedig az itteni mércével mérve "szegénysorból" jöttünk mindketten - 2 gyerekünk van, de a passzióikra nem költünk fejenként havi 250-300E-t, mert velük cseszünk ki.

Ellenben mindketten fognak kapni mielőtt egyetemre mennek egy-egy 1,5 szobás lakást (ezzel az albérlet is meg lesz spórolva), hogy ne 20-30 éves hitellel kezdjék az életet. Lakni alapfeltétel és ha megtehetjük, akkor miért ne segítsük őket, ha tisztességes tanulással, becsületes életfelfogáaal kiérdemlik.

2023. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/132 anonim ***** válasza:
94%
Alap dolgokon felül 250-300-at költeni egy gyerekre eleve túlzás,tehát nem értem mit akarnál ennél többet.A gyereknek pedig valóbaneg kell tapasztalnia,hogy mennyit kell dolgozni valamiért,hogy az nem csak úgy ott terem,mert megkívánta.Erre nagyon jó a diákmunka.Nagyon is jól csinálja,nem lesz a gyerekbőlegy elkényeztetett apa kisfia,akinek a s@gge alá rakják a BMV-t benzinkutastól,és azt tesz amit akar.A mi gyerekeink sem azért diákmunkáznak,mert kenyérre kell nekik a pénz,vagy mert akkora szükségük van rá,hanem hogy érezzék mennyit kell tenni azért,hogy legyen valamijük.Jobban is vigyáznak arra amúgy,amit abból a pénzből vesznek.
2023. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/132 anonim ***** válasza:
95%
Mi a baj? Nem kap szegény gyerek 600 ezer forintos laptopot és 200 ezres ruhácskát minden hónapban?
2023. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/132 anonim ***** válasza:
92%

Mi az istent lehet HAVI 250-300 ezret költeni a gyerekre? Ha a kajáját is belevesszük, az is kb. egy százas körül van (és ennyiből már jól lehet étkezni, nem tejfölöstészta meg ilyenek), még marad 150-200 ezer egyebekre. Minden hónapban kap egy telefont, vagy mi? Biztos, hogy a világon mindene megvan. És ilyen összeg mellet még van olyan ruhája, ami nem márkás? Nehéz elképzelni.

Hát én nem tudom, mi kéne még a lurkónak. Mi az, amit nem kap meg szegény? Yacht?

2023. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/132 anonim ***** válasza:
89%
És te mennyit költesz a gyerekre? :D
2023. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/132 anonim ***** válasza:
85%

Másnak fizetése nincs havi 250-300e.

Te nagyon telhetetlen vagy. Fogadok hogy nem dolgozol semmit.

Tipikzs ingyenélő parazita viselkedésed van

2023. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/132 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, ha ismetlek vkit, nem olvastam vegig.

Szerintem meg nagyon is jol csinalja. 250-300e? Tudod milyen sok az egy gyereknek? Rengeteg.

Nem kenyezteti el, megtanulja a penz erteket, meg, h mennyit kell tanulni, dolgozni azert, h legyen.

2023. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!