Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés előtt állok, szemét...

Szülés előtt állok, szemét vagyok, ha megkérem a párom gyerekeit, hogy egy ideig ne jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van 3 gyermeke, akik már nagyok (15, 18, 22 évesek), és elég gyakran jönnek hozzánk hétvégére, vagy akár egy hétre, változó számban, sokszor párostól. A legidősebb velünk él, csak ő már kollégista.

Én jövő hétre vagyok kiírva, és már nagyon kínlódom, mindent tehernek élek meg, nem esik jól a társaság, hisztis lettem, stb... Megkértem a férjem, hogy hagyjon nekem egy rövid időre nyugalmat, mert annyira befordultam, hogy borzasztó nehezemre esik most a társaság, jópofizás, vendéglátás (sőt kb már minden), de hatalmas veszekedés lett belőle, hogy hogy gondolom, hogy elüldözöm a családját otthonról. Nekem most bűntudatom van emiatt valahol, másrészt tényleg ez az őszinte igényem. :( Ne fikazzatok lecci, csak jól esett leírni.


2022. márc. 14. 09:43
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/205 anonim ***** válasza:
70%
Sajnállak, kérdező, hogy férjed azt várja el, hogy te lásd el a már nem is nagyon gyerekeit, párjaikkal együtt. Második gyerekkel komplikáció volt, szülés után egy hónapig feküdtem. Nem bírtam volna el plusz 3 gyerekkel. Férj már elhagyott 3 gyereket, sztem most teszi tönkre a 2. házasságát, hogy ebben a nagyon kiszolgáltatott helyzetben sem áll a felesége mellé, hanem vendégjárást csináltat vele. A "gyerekek" ugyanis már nem kicsik, az apjukkal együtt talán éhen halnak, vagy mi?
2022. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/205 anonim ***** válasza:
58%

"Vagy te elmennél onnan, hogy ők nyugodtan tudjanak lenni? Mehetsz ám te is anyádhoz. Na, pont ennyire abszurd az is, amit te kérsz."


Már bocs, de ebből a családból nem a Kérdező fog kiröppenni, hanem a pasi gyerekei. Nem az az élet rendje, hogy az új feleség az új gyerekkel elmegy, hanem a felnőtt kölykök mennek el pár éven belül.

2022. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/205 anonim ***** válasza:
51%

46-os teljesen jól írja.

Amúgy nem lehet összehasonlítani, de: Egyik éjjel vesegörcsöm volt, tömény vért pisiltem, nagyon rosszul voltam. Semmit nem aludtam, 5 percenként wc-re futkostam.

Mikor legyen, ha nem hét végén, szóval szombaton 11-kor ébredtem. Férjem behozta a reggelit, megkérdezte, hogy vagyok mára. Erre a végszóra érkezett a kettőnk lánya (20 volt akkor), kérdezte, mi volt, mondtam neki, erre lezuttyant az ágyra, átölelt, hogy szegény anyukám. Kicsit sem voltam előtte feszélyezve sápadtan, gyűrött hálóingben szinte délben.

Na most ha ugyanez úgy történt volna, hogy berobog a férjem 30 éves lánya, nagyon feszélyezve éreztem volna magamat, kb. hálószoba ajtó becsuk, én pedig elő sem jöttem volna (közben ugye fürdőszobát azért kell használni).

Mondjuk ez csak példa volt, nálunk nincs átjáróház férj gyerekei szempontjából. Nem itt van az otthonuk, itt mi kell, hogy jól érezzük magunkat, ennyi.

2022. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/205 anonim ***** válasza:
56%
Jól leírtad utolsó.
2022. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/205 anonim ***** válasza:
70%

"Haa ilyen házisárkány lenne apám új sunája, közölném apámmal hogy oké, nem jövünk ide többet ha látni akarsz te jössz hozzánk."


Na, ez oké. Nálunk pont így van, Én voltam az "új suna", és megsúgom, mindenki jobban járt, hogy az előző házasságból való kölykei hanyagolnak minket. Apjukkal jó a kapcsolat, ő jár hozzájuk, nekem pedig Hawaii. Semmit sem veszítettem velük, ők se velem, mindenki boldog.

2022. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/205 anonim ***** válasza:
52%
Hívd oda te is a tesódat és 2 unokahúgodat. Meglátjuk, mit szól a férjed.
2022. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/205 anonim ***** válasza:
50%

"18-as!


15 és 18 éves gyerekekre hogy a hangyafaxba bízna már egy újszülöttet (mondjuk a hat hetes kontrollra gondolok most, amit példának hoztál).


Vagy 22 éves fiúra?


16 volt a férjem lánya, amikor szültem, egy macskát nem bíztam volna rá, ne vicceljük már"


Ez a szülő szegénysegi bizonyítványa.


13 éves lányomra simán rá tudtam bízni a 6 hetes öccsét, amíg orvoshoz mentem.

2022. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/205 anonim ***** válasza:
45%

67-es, először is, nem hiszem el (de ugye a gyk-n mindenki tud nagyot mondani).

Másodszor, felelőtlenségnek tartom.

Harmadszor: Azt ugye tudod, ha a 13 éves felügyelete mellett bármi baja lett volna az újszülöttnek, téged terhel a büntetőjogi felelősség?

Hetedikes gyerekre nem bízunk újszülöttet.

2022. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/205 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom ti milyen világban éltek, de nálunk amikor a gyerek elköltözik, onnantól kezdve elkezd engedélyt kérni, hogy jöhet-e, nem zavar-e.

Mind úgy viselkedtek, mintha valami háborús bűnt követne el azzal a kérdező, hogy szeretné az első heteket békésen, nyugodtan kéretlen társaság nélkül eltölteni.

Valljátok be, hogy utáljátok a kérdezőt, csak azért mert második feleség.

2022. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/205 anonim ***** válasza:
27%
Azok is ugyanannyira a családja, de mindegy. A pasi normálisan áll hozzá. Az meg senkit sem érdekel, hogy a vesegörcsös a saját lányát akarta maga mellé, a férjéét meg nem, mert nem az a helyzet. Ott nem csak neked születik gyereked, hanem a férjednek is. Attól, hogy nem te vagy az anyjuk, ők tesók és a férjed székében egyenrangúak. Ez olyan, mint a sok fogykós, aki a saját anyjának mindent megenged, de az anyósa rá se nézhet a kölykére, pedig egyenrangúak, és még a férj az érzéketlen, ha szóvá teszi.
2022. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!