Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés előtt állok, szemét...

Szülés előtt állok, szemét vagyok, ha megkérem a párom gyerekeit, hogy egy ideig ne jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van 3 gyermeke, akik már nagyok (15, 18, 22 évesek), és elég gyakran jönnek hozzánk hétvégére, vagy akár egy hétre, változó számban, sokszor párostól. A legidősebb velünk él, csak ő már kollégista.

Én jövő hétre vagyok kiírva, és már nagyon kínlódom, mindent tehernek élek meg, nem esik jól a társaság, hisztis lettem, stb... Megkértem a férjem, hogy hagyjon nekem egy rövid időre nyugalmat, mert annyira befordultam, hogy borzasztó nehezemre esik most a társaság, jópofizás, vendéglátás (sőt kb már minden), de hatalmas veszekedés lett belőle, hogy hogy gondolom, hogy elüldözöm a családját otthonról. Nekem most bűntudatom van emiatt valahol, másrészt tényleg ez az őszinte igényem. :( Ne fikazzatok lecci, csak jól esett leírni.


2022. márc. 14. 09:43
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/205 anonim ***** válasza:
44%

Sajnállak, kérdező, hogy férjed azt várja el, hogy te lásd el a már nem is nagyon gyerekeit,


Erről szó nem volt.

2022. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/205 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell mondani egyenesen, azért mégis van fontossági sorrend.
2022. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/205 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell neki ellátni akkor a férje gyerekeit. Akikről amúgy tudott. És nincs fontossági sorrend a férjednek a gyerekei kötött. Viszont ha te ilyen vagy, a kölyködet úgy fogják utálni, hogy még. Írattassál is gyorsan mindent a nevére, nehogy amazoknak egy gombostű is jusson. Hát mégse te szülted őket, túrd csak ki gyorsan, tagadtasd meg vele. Há nehogymár, nem? Már van neki tőled is, a többinek a nevét is felejtse el, nem?
2022. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/205 A kérdező kommentje:

Sokan teljesen félreértik a problémát, vagy borzasztó sarkosan gondolkodnak. Én nem várom el, hogy sorrendet állítson a férjem, vagy bárki. Én azt várom el, hogy ahogyan én is alkalmazkodom hozzájuk, úgy ők is alkalmazkodjanak hozzám. Ha bármi bajuk van, rám számíthatnak, fuvarozom őket, főzöm amit kérnek, stb., mint egy normális családban. És ez nekem mint ahogy már írtam, nem gond, én nem várom el kamasz fiúktól, akiket nem én neveltem, és nem is állandóan vannak velünk, hogy főzzenek, mossanak, takarítsanak a mi házunkban. Nem várja ezt el tőlem senki, nekem ez így természetes, de éppen ezért én is elvárom ezt fordítva, hogy amikor nekem van szükségem valamire, akkor meg ők legyenek partnerek. Talán a 3 év alatt egyszer kértem tőlük, hogy vásároljanak be, mikor karanténban voltunk, de ennyi.

A férjem pedig nem egy "barom", egyszerűen neki meg mások az elvei, ő a gyerekeinek nem tud nemet mondani, ami néha áldás, néha átok.

Kíváncsi voltam, hogy más hasonló felépítésű családokban ez hogy megy, de ha úgy, mint amilyen válaszok születnek, akkor inkább nem vagyok kíváncsi.

2022. márc. 14. 16:05
 75/205 anonim ***** válasza:
16%
Úgy érted, hogy eddig számíthattak rád. De most már ne is menjenek. A férjed pedig pontosan, szerencsére nem állít sorrendet, ezért ki sem tiltja őket, hiába kéred
2022. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/205 anonim ***** válasza:
70%

"Nem tudom ti milyen világban éltek, de nálunk amikor a gyerek elköltözik, onnantól kezdve elkezd engedélyt kérni, hogy jöhet-e, nem zavar-e."


Nálunk is így van szerencsére.

2022. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/205 anonim ***** válasza:
38%

" Ez olyan, mint a sok fogykós, aki a saját anyjának mindent megenged, de az anyósa rá se nézhet a kölykére, pedig egyenrangúak, és még a férj az érzéketlen, ha szóvá teszi."


Bocs, de soha nem volt egyenrangú, és nem is lesz. Azt, hogy velem ki lehet egy légtérben, azt ki kell érdemelni, nem jár alanyi jogon. Akkor sem, ha a gyerekemnek ugyanolyan fokú rokona, mint az én anyám.

2022. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/205 anonim ***** válasza:
63%

"Sajnállak, kérdező, hogy férjed azt várja el, hogy te lásd el a már nem is nagyon gyerekeit,


Erről szó nem volt."


Valóban nem. Csak éppen kerülgetni felnőttkorú idegeneket az otthonában.

Írják itt sokan olyanok, akik a saját kölykük saját párját nem viselik el, mert nekik senkit ne kelljen kerülgetni a saját otthonukban.

Jó kis kettős mérce.

2022. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/205 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, nézd, én írtam. Nálunk hasonló felépítésű a család, értem teljes mértékben kiállt a férjem.

(Le is lettem pontozva, de teszek rá, mi jól megvagyunk, nálunk mindenki azzal tart kapcsolatot, akit szeret, és akivel kényelmes.)

2022. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/205 anonim ***** válasza:
33%
Én első és egyetlen felesége vagyok. De ha második lennék, a férjem gyerekei nem idegenek lennének nálunk, normáliséknál, hanem családtagok. Ahogy anyám és anyósom is egyenrangú nagyanja az én kölykömnek. Tudom, meglepő, de léteznek normális családok is. Aki meg nekem olyat jelentene ki, hogy ki kell érdemelni, hogy a közelében lehessek, azt először pofán röhögöm, aztán soha többé nem akarnék a közelébe menni, mert nevetséges. Ahogy a kérdező is. Meg itt rengeteg kisebbségi komplexusos nő, aki marna el mindnekit, aki nem az övé. Hányinger
2022. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!