Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés előtt állok, szemét...

Szülés előtt állok, szemét vagyok, ha megkérem a párom gyerekeit, hogy egy ideig ne jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van 3 gyermeke, akik már nagyok (15, 18, 22 évesek), és elég gyakran jönnek hozzánk hétvégére, vagy akár egy hétre, változó számban, sokszor párostól. A legidősebb velünk él, csak ő már kollégista.

Én jövő hétre vagyok kiírva, és már nagyon kínlódom, mindent tehernek élek meg, nem esik jól a társaság, hisztis lettem, stb... Megkértem a férjem, hogy hagyjon nekem egy rövid időre nyugalmat, mert annyira befordultam, hogy borzasztó nehezemre esik most a társaság, jópofizás, vendéglátás (sőt kb már minden), de hatalmas veszekedés lett belőle, hogy hogy gondolom, hogy elüldözöm a családját otthonról. Nekem most bűntudatom van emiatt valahol, másrészt tényleg ez az őszinte igényem. :( Ne fikazzatok lecci, csak jól esett leírni.


2022. márc. 14. 09:43
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/205 anonim ***** válasza:
73%
101-es, azért beb@szna, ha a saját házamban nem lenne annyi szavam, hogy ha én azt mondom, most aki nem lakik itt, az nem jön két hétig, az úgy is lesz.
2022. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/205 anonim ***** válasza:
33%

100as egybites...a kérdező hisztizik hogy mivel szül(mily hatalmas teljesítmény) a férje gyerekei ne menjenek, ők már nem kellenek oda mert van új picibabuka.


De nem adok két hónapot, a kérdező fog könyörögni hogy menjenek már és foglalják le a gyereket.

2022. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/205 anonim ***** válasza:
9%
Megmondhatja a saját házában. Csak normális pasi meg pakol és megy ő maga is. Én nem vagyok attól elnyomott, mert nem utálok mindnekit magam körül, aki nem az én közvetlen családom. Az, hogy másnak milyen lelki vagy mentális problémája van, nem az én dolgom, de nevetséges, hogy megpróbálják normális viselkedéynek eladni. Mert nem az. Kisanyáim. Kapjatok már agyérgörcsöt, hogy a pasinak léteznek az előző asszonytól is kölykei.
2022. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/205 anonim ***** válasza:
71%

104 és a többiek

annyit kért h egy kis ideig nem menjenek

ami teljesen természetes kérés, h frissen szült anyukat nem terhelünk le látogatással, már másnap ahogy kijön a kórházból... sőt hagyunk neki időt h talpra álljon kicsit


gondolj bele ha véletlen császár lesz a vége akkor az első 2 hétben az is nehéz h kimenj pisilni nem h vendégséget tarts a saját otthonodban


nálam 4 hétig senki még a saját anyám sem jöhetett, és abszolút nem volt harag sem benne, sem anyósban, sem a párom gyerekeiben, küldtem képeket és leírtam hogy vagyunk meg telon beszéltünk. utána volt egy szolid 3 órás családi összejövetel, akkor már nem cseklik-nyeklik a gyerek így nem volt gond h kézbe vegyék vagy megsimlizzék, és képzeld kérés nélkül mindenki levette a cipőt és kezet is mosott alaposan


2hónapos gyereket nem kell lefoglalni, el van anyával, apával


a férj gyerekei nagyok, remélhetőleg értelmesek és felfogják h nem terhelünk le egy kismamát az első pár hétben


Kérdező és felvenném a kapcsolatot az exnejjel és megbeszélném vele - ö is szült és valszeg jobban megérti a helyzetet mint az itt lévő nickek

2022. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/205 anonim ***** válasza:
82%

Megdöbbentő némelyik ember rosszindulatú hozzászólása. Például a 96-osban írt exfeleség nagyon rugalmas és pozitív személyiség lehet. Hiszen gondol másra is, még akkor is ha nem az ő kötelessége lenne. Emberek legyünk már egy kicsit megértőek. Minden élethelyzetben-életkorban más és más szorul segítségre vagy éppen távolságtartásra.

Így van ez a kisbabánál aki össze van nőve az édesanyjával, így van ez egy óvódás-iskolásnál aki még elsődlegesen függ a szüleitől. Majd jön a kamaszkor, amikor is az önállóságra vágyó tini egyre gyakoribb távolságot és önállóságot igényel a szüleitől.

Most itt van ez a kismama. Utolsó idős terhes, annak összes nyűgével együtt. Ha lenne olyan akárki által szült nagyobb gyerek aki ott lakna, akkor egyértelműen el kellene viselni a társaságukat. De mivel nincs ilyen, hiszen a nagyobb gyerekek máshol élnek, ezért igenis lehet kedvezni a kérése felé. A férj sem tudja hol a helye, a fontossági sorrend nem lehet mindig ugyanaz. Van mikor valaki igénye elsőbbséget kell élvezzen, ilyen egy már majdnem szüléshez érkező kismama.

Nem lesz azoknak a gyerekeknek semmi bajuk ha pár hétig háttérbe szorulnak, hiszen itt most születik egy új kis család. Hagyni kell őket hármasban legalább egy kis ideig hogy összeszokjanak, hiszen ez önmagában sem könnyű. Itt az apuka a hibás, nem tudja szépen lekommunikálni a helyzetet. Pedig lehetséges a gyerekek megértenék. A gyerekek sem jó ha azt tanulják meg, mindig ők az elsők. A feleség igénye (főleg ha jogos) meg nem számít.

Szerintem mindig annak a családtagnak kell kedvezni, akinek éppen akkor a legnagyobb szüksége van rá. És ez jelen esetben a várandós, hamarosan szülő kismama.

2022. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/205 anonim ***** válasza:
22%

Az egyik ott él, de az se mehet haza.

Mondjuk a császárba se kell belehalni, csak vannak ilyen drámakirálynők, akik a poharat se bírják a szájukhoz emelni, mert kijött belőlük egy gyerek. Senki sem mondta egy szóval sem, hogy ugrálni kell bárkinek. Én ahány ilyen nebántsvirágot láttam eddig, az mind meg akart halni az anyaságba, a fáradtságba, meg a házimunkába. Van ez a típus, ezt kerülni kell, mert lehúzó, negatív meg energiavámpír. Maguktól se akarnak az olyanhoz menni hamar, mert nem lehet elviselni. Kikap egy hasfájós babát és már megmered agyilag.

2022. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/205 anonim ***** válasza:
9%
Új kis család ám az öreganyád, hát a pasi kölykei meg kössék fel magukat, mert ők abba nem férnek bele, mert az apjuknak új van? Hát hogy lehet ilyet mondnai, bazeg? xdd menj már a hülyeségeddel
2022. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/205 anonim ***** válasza:
80%
108 és 109 gondolom ugyanaz, az értelmi színvonal egyezik. Vagyis nincs. Remélem egyedül élsz "kedves" hozzászóló, és nem keseríted semmilyen embertársad életét. Kérdést feltevő kismamának pedig tanácsolom, ne is vegye figyelembe a sok sületlenséget amit összehordtál.
2022. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/205 anonim ***** válasza:
74%

105-ös, nem kell önjelölt pszichológust játszani. Senkinek nincsenek mentális problémái azért, mert szereti eldönteni, hogy kikkel tölti az idejét.

Én egy percig nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam azért, hogy megfeleljek. (Bőven elég a munkám során, nem hogy még a rokonságban is.)

2022. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/205 anonim ***** válasza:
64%

109-es, látszik, hogy eldobott első feleség vagy. Undorító a stílusod.

Megsúgom, a szűk kis családomba nekem sem tartoznak bele a férjem gyerekei, ha tetszik, ha nem.

Szerintem kezeltesd magad, ocsmány a stílusod is.

2022. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!