Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés előtt állok, szemét...

Szülés előtt állok, szemét vagyok, ha megkérem a párom gyerekeit, hogy egy ideig ne jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van 3 gyermeke, akik már nagyok (15, 18, 22 évesek), és elég gyakran jönnek hozzánk hétvégére, vagy akár egy hétre, változó számban, sokszor párostól. A legidősebb velünk él, csak ő már kollégista.

Én jövő hétre vagyok kiírva, és már nagyon kínlódom, mindent tehernek élek meg, nem esik jól a társaság, hisztis lettem, stb... Megkértem a férjem, hogy hagyjon nekem egy rövid időre nyugalmat, mert annyira befordultam, hogy borzasztó nehezemre esik most a társaság, jópofizás, vendéglátás (sőt kb már minden), de hatalmas veszekedés lett belőle, hogy hogy gondolom, hogy elüldözöm a családját otthonról. Nekem most bűntudatom van emiatt valahol, másrészt tényleg ez az őszinte igényem. :( Ne fikazzatok lecci, csak jól esett leírni.


2022. márc. 14. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/205 anonim ***** válasza:
76%

A férjed gyerekei, hozzá mennek. Elvonulsz a babával, nem kell jópofizni, sem kiszolgálni őket.

A férjed rendezi őket.

2022. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/205 anonim ***** válasza:
86%
Ne legyen bűntudatod, ha normálisan közölted vele és ő így reagált akkor nem te vagy a hibás. Szerintem ilyen helyzetben meg lehet érteni téged. Én legalábbis át tudom érezni a gondod.
2022. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/205 anonim ***** válasza:
33%

Ha a saját gyerekeid lennének se engedned őket hozzatok?

Jó úton vagy hozzá, hogy tönkre tedd a házasságod és onnantól hidd el nem lesz problémád, mert válás után nem kell látnod a gyerekeid, babazhatsz egyedül.

2022. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/205 anonim ***** válasza:
85%

En megertem a kerdezot.

A szules egy komoly testi/lelki megprobaltatas! Az elso ket het plane! Almatlan ejszakak,kimerultseg, szoptatas..a szulesbol valo felepules..erre a mar nem olyan kicsi gyerekek bevagodnak. Igazan megerthetnek, hogy az Anyukanak kell egy kis ido mire regeneralodik!

Nem arrol van szo, hogy az Apjuk hetekig ne talalkozzon veluk, de az, hogy napokig ott vendegeskednek, az tenyleg gaz egy ujszulott mellett.


Ha mas nem, akkor szolj a ferjednek, hogy oldja meg, o ugraljon korulottuk es teged ne zargassanak, es foleg ne lihegjenek a nyakadba!

2022. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/205 anonim ***** válasza:
45%
Alapvetően úgy néznék ismerkedéskor egy gyerekes pasira hogy ő nem egyedül van, hanem x számú gyerekkel, ha összejövök vele akkor egy családot veszek a nyakamba, nem egy egyedülálló pasit. Tehát a család minden nyűgjével, örömével együtt, és én leszek az akivel bővül a család nem pedig az ő gyerekeivel. Egy családban vannak szabályok, szokások, nem hotel a lakás, már kisebbek is elpakolhatnak maguk után, ilyen nagyon már simán feloszthatják a háztartást maguk között ha ott vannak, ugyanúgy mint egy “eredeti” családban, a gyerekek nem vendégek hanem a család részei, azok voltak akkor is amikor megismerted az apjukat. Nem kell jópofizni, nem kell kiszolgálni, mindenkinek legyen meg a dolga a háztartásban, ne vendégnek legyenek kezelve. Minden családban kell néha intim szféra a családtagoknak, kell egyedül lenni, elvonulni, akkor is ha a sajátod megszületik, majd meglátod hogy meg kell tudni oldani azt is hogy csak a saját dolgaiddal, pihenéssel törődj. Ez nem most lesz mert ha megszületik el lehet felejteni 1-2-3 évre a privát szférát. Amúgy nagy segítség lesz ha a nagytesók is ott lesznek, elvihetik sétálni, játszóra, segíthetnek a háztartásban amíg te pihensz. Mint mindegyik családban ahol kistesó születik. Ők sem érzik magukat kirekesztve így, és családként tudtok funkcionálni. Ez tényleg csak személyes dolog, de én épp ezért nem szeretnék összeköltözős, komoly kapcsolatot mert nagy eséllyel csak gyerekes pasit találnék és a három saját gyerek és munka mellett egyik porcikám sem kívánja hogy még nagyobb családról gondoskodjak akiket a férfivel kapnék. Amúgy jó olvasni hogy alapvetően “normálisan” tudjátok ezt megoldani és igyekeztek! Sok boldogságot!
2022. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/205 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagyok már. Ne arra kérd őket, hogy ne menjenek, hanem arra inkább, hogy kb egy két hónapig ne sértődjenek meg, hogy te most másra koncentrálsz.


9 hónapos terhesen az ember alig el, sokat fogsz pihenni és elvonulni, és ha meglesz a baba, akkor az első pár hétben ugyanez lesz.


Később viszont örülni fogsz, hogy ott lesznek, és kicsit levesznek majd terhet rólad, pld foglalkoznak a picivel, vagy segítenek a háztartási munkáknál.


Így sértődés sem lesz.


A férjed viszont egy jó nagy tapló, már bocsánat.

2022. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/205 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk elkepzelni nem tudom hogy egy 15 éves, aki iskolába jár, egy 18 éves aki vagy szintén iskolás, vagy dolgozik és egy 22 éves aki szintén vagy tanul, vagy dolgozik hogy a viharba tudna nálatok lógni egy hetet. Pláne partnerestol, akiknek szintén van vagy munka, vagy tanulás. Kicsit túl van ez tolva, nem gondolod?

Amúgy meg mit kellene körülöttük ugralni? Ki tudják magukat szolgálni, nem?

2022. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/205 anonim ***** válasza:
82%

Én teljesen megértem.

Szülés előtt meg utàn pár hétig én se akartam senkit az otthonunkba a férjemen kívül.

2022. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/205 anonim ***** válasza:
12%

9!


Tehát ezek szerint egy gyereketek van és marad is.

2022. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/205 anonim ***** válasza:
65%

A 3 mellé jött a 4.

Nem passzoltam el őket, mert fáradt vagyok. A férjed feladata, hogy körülötted minden rendben legyen, a háztartásban és a gyerekeinek az ellátásában.

A gyereketek féltestvérei is tudnak segíteni. Részesülnek az örömből, hogy kistestvérük született.

Ne akard megutáltatni velük a kicsit. Amikor ott vannak, rá lehet venni őket szeretettel, hogy hagyjanak pihenni, hogy nyugalomra van szükséged és a picinek.

Amúgy a férjed rosszul reagálja le, téged kell segítenie.

2022. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!