Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés előtt állok, szemét...

Szülés előtt állok, szemét vagyok, ha megkérem a párom gyerekeit, hogy egy ideig ne jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van 3 gyermeke, akik már nagyok (15, 18, 22 évesek), és elég gyakran jönnek hozzánk hétvégére, vagy akár egy hétre, változó számban, sokszor párostól. A legidősebb velünk él, csak ő már kollégista.

Én jövő hétre vagyok kiírva, és már nagyon kínlódom, mindent tehernek élek meg, nem esik jól a társaság, hisztis lettem, stb... Megkértem a férjem, hogy hagyjon nekem egy rövid időre nyugalmat, mert annyira befordultam, hogy borzasztó nehezemre esik most a társaság, jópofizás, vendéglátás (sőt kb már minden), de hatalmas veszekedés lett belőle, hogy hogy gondolom, hogy elüldözöm a családját otthonról. Nekem most bűntudatom van emiatt valahol, másrészt tényleg ez az őszinte igényem. :( Ne fikazzatok lecci, csak jól esett leírni.


2022. márc. 14. 09:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/205 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem akasztom a férjem fiai nyakába a gyerekemet. Van segítségem, de amúgy sem jutott eszembe.
2022. márc. 14. 11:36
 22/205 A kérdező kommentje:
22 éves egyetemista, csak hétvégén és a vizsgaidőszakban van itt, nincs saját lakása, nem olyan ritka ez szerintem
2022. márc. 14. 11:39
 23/205 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez teljesen korrekt kérés volt, sajnálom, hogy a férjed így reagált. (Mert más lenne, ha hónapokig nem akarnád, hogy jöjjenek, de szülés előtt 1 hét meg utána 2, az szerintem elég alap, a legszűkebb családi körben is. Sokan az anyjukat sem látják vendégül szívesen ilyenkor.)
2022. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/205 anonim ***** válasza:
36%

Milyen jó, hogy itt csupa mártír osztja a tanácsokat!

A kérdező szülni fog bakker, még ha a férjét zavarja el otthonról, az is teljesen érthető. Nem hogy a férje mástól született kölykeit! Bakker, örüljön a férje, hogy egyáltalán eltűri a kölyköket, más nő már régesrég elmarta volna őket onnan!

2022. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/205 anonim ***** válasza:
78%

" (És természetesen innen szoktak suliba menni, amikor itt vannak egy hetet, ezt a kommentet nem is értettem. )"


Oké. Ha nem megosztott felügyelet van, hanem az anyjuknál nevelődnek, akkor most ne jöjjenek soron kívül. Ennyi.

2022. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/205 anonim ***** válasza:
44%

18-as!

15 és 18 éves gyerekekre hogy a hangyafaxba bízna már egy újszülöttet (mondjuk a hat hetes kontrollra gondolok most, amit példának hoztál).

Vagy 22 éves fiúra?

16 volt a férjem lánya, amikor szültem, egy macskát nem bíztam volna rá, ne vicceljük már.

2022. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/205 anonim ***** válasza:
27%
Igen. A sajátodat is elküldenéd?
2022. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/205 anonim ***** válasza:
42%
Mi az, hogy elzavarhatja a férjét, meg örüljön, hogy nem marja el a kölyköket? Normális vagy? Van köntös, van saját hálószoba, ott szoptat. Ha a saját kölykei lennének, akkor az nem lenne baj, gondolom. Ezek a gyerekek voltak előbb, nem te és a tiéd. Nem jár azért több neki, mert veled van éppen együtt az apjuk. Nem kell őket kiszolgálni, elég nagyok már. Amúgy meg a szoptatós trikó vagy a sima trikó egy melegítő nadrággal tökéletes otthonra. Nem kell egész nap hálóingben lenni, át lehet öltözni reggel, mint minden normális ember. Szoptatni meg el lehet vonulni. Értem én, hogy hormonok, meg "én vagyok most a világ közepe", de ez túlzás. A nagyok is ugyanannyira a férjedé, ugyanannyi joguk van. Nem is értem, hogy mit képzelsz. Ha lenne egy 3 éves dackorszakos idegesítő nagyobb gyereked, azt se adnád zaciba, nemhogy a nagy lovakat, akik amúgy nem sok vizet zavarnak, meg amúgy az egyik otthon is van. Vagy majd ő meg rohadjon hónapokig a koliban, mert te hálóingben akarsz lenni és a konyhaasztalnál szoptatni? Alkalmazkodj már ugyan te is az ésszerűség keretein belül. Tudtad, hogy vannak, gondolom nem ér meglepetésként.
2022. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/205 anonim ***** válasza:
20%
24es csak mert megszüli a saját kölkét az eddigieket kipaterolhatja?
2022. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/205 anonim ***** válasza:
35%

Nem irigyellek, kérdező...

Hasonló helyzetben a férjem mellettem teljes mértékben kiállt. Persze lehet mondani, hogy milyen apa, meg puhap...cs meg ilyenek, de neki számított, hogy ÉN hogy érzem magamat.

(Amúgy a folyománya: A már felnőtt gyerekeivel ugyanolyan jó a viszonya, mint előtte, ők engem utálnak, azt meg ki nem szarja le, ennyi.) Viszont idejárkálás és itt közös program nincs, ez meg nekem oké így. (Annyi, hogy a kislányunkat nagyon utálni akarták, de őt képtelenség nem szeretni, így elég furán alakult a viszonyuk vele, de túl vagyunk ezen is, már felnőtt fiatal nő.)

Szóval nem érdemes becsicskulni, a már majdnem felnőtt kölykök úgyis kirepülnek, és a kis család a második feleség marad, ha tetszik itt a gyk-n, ha nem.

2022. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!