Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy pedig, kedves keresztény hozzászólók, nem értem miért kell ennyire felhúznotok magatokat.

Ez egyértelműen egy provokatív kérdés. Ha egyáltalán nevezhető kérdésnek. A "kérdezőnek" van egy kialakult véleménye, amitől nem fogod tudni eltántorítani. Pláne egy ilyen oldalon keresztül.

Szánalmas, hogy egy ilyen oldalon keresztül próbál "téríteni", vagy "felnyitni a szemünket", miközben észre sem veszi, hogy az övé nem csak, hogy csukva van, de még le is van ragasztva, de ettől még nem kell itt hitvitába kezdeni vele, mert úgyis csak kiforgatja az érveiteket.

Az ilyenek ellen a legjobb védekezés, ha tudomást sem veszel róluk. Elolvasod a kérdést, max. jót röhögsz rajta és ennyi!

Ha nem válaszol neki senki, akkor csak rájön, hogy semmi értelme az ilyen provokációnak. Ha meg csak a vele azonos véleményen lévők válaszolnak, akkor legyenek boldogok együtt! Én csak ezt tudom mondani.

Az ilyennel még vitázni sem érdemes.


És, kedves kérdező, mielőtt leszólnál érte, nem az egyetlen "ősi keresztény" módszerem a kérdező leszólása, de téged egyszerűen nem tartalak érdemesnek arra, hogy észérveket soroljak fel neked.

A kommentjeidből az derül ki, hogy te minden ellened szólóban csak a hibát keresed. Pont azt csinálod, ami miatt az "ellenfeleidet" elítéled. Ezt hívják képmutatásnak.

Na de fölöslegesen tépem itt a számat.

Inkább megyek és megnézek egy jó filmet. Nem egy olyan elmebeteg agyrémet, mint az Agora.


L

2010. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
30%

"Mellesleg miért a hívei alapján ítélsz meg egy vallást? Miért nem a tartalma alapján?"


A tartalma alapján is bőven van mit elítélni rajta. Hívőkkel vitázva gyakran találkoztam pl. azzal a keresztény rémtetteket mentegető érvvel, hogy hát akik Isten nevében öltek, azok nem is voltak igazi hívők, meg hogy azok magát Istent is megölték, blablabla... a baj csak az, hogy az Ószövetségben maga Isten is ölt, elvárta a híveitől is az ölést, kimondottan uszította is őket erre, legnagyobb kedvence pedig Dávid volt, aki mindenkit végighentelt "Istenért", Isten áldásával.


Most mondhatod, hogy Ószövetség már nem érvényes, nézzük az Újat, csak sajnos attól az még ugyanúgy ott marad, és attól még mindig ugyanarról az Istenről beszélünk - aki egy gonosz, embertelen szörnyeteg, és mégis van képe szeretetről papolni. Undorító, álszent képmutatás.


Szóval nem kellenek ahhoz "bűnös hívők", hogy legyen mi alapján elítélni a kereszténységet. Elég csak elolvasni a Bibliát. Az a legjobb érv az ábrahámi vallások ellen.

2010. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
29%

én is megvagyok keresztelve, de nem vagyok vallásos, sőt, levetetném magamrol ezt az egészet. undorító :(

17L

2010. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem hiszel benne, akkor mit érdekel téged, hogy egy kis vizet fröcsköltek a homlokodra?
2010. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
44%
19:38 - 20:29-nek igaza van. Engem is megkereszteltek evangélikusnak, de ez a legkevésbé sem gátol meg abban, hogy ateista legyek. :D
2010. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 A kérdező kommentje:

Na, akkor megint szépen sorjában:


"személy szerint nekem bántó hogyha lebirkázod azokat akik feltétel nélkül hisznek"


Feltétel nélkül hinni pont olyan, mint agyatlan birkaként menni a pásztor után. A kereszténység meg erre épül: hogy menj a pásztorod után, és ne gondolkodj. Descartes is megmondta: kételkedés nélkül nincs gondolkodás. (Pedig állítólag ő hívő is volt, aztán valahogy mégis kiátkozta az egyház...)Az nem gondolkodás, ha elolvasod a gondosan szerkesztett mesegyűjteményt (igen, a Bibliát zsinatokon állították össze, és a papok kézfeltartással szavaztak, mi kerüljön bele, és mi maradjon ki belőle), majd annak a még gondosabban megírt magyarázatait egy-egy "szent" tollából.


"Teljesen igazad van a sötét középkorról"


Nem csak a sötét középkorról van szó: ma pl. azt hallottam a hyrekben, hogy újabb pap bukott le pedofíliával, és erről most még videofelvétel is van. A pápa meg nem győzi menteni a dolgokat. Csak az elmúlt hónapokban több száz papról derültek ki dolgok, és még csak az elején járunk... Állítólag ez már nem a középkor.


"Hát, ha ezt te nevezed gondolkodásnak, akkor ebből az úgynevezett gondolkodásból, köszönöm nem kérek. Legyen Ön is Tóta W. Árpád!"


Ugye? Ajánlom a "Telesz*rt szentfazék" c. opuszát. Hehe.


"Őszintén örülök, hogy te ismersz engem, én sajnos nem ismerlek téged, így ez az érzés nem lehet kölcsönös.

Ha mégis úgy gondolod, hogy ismernem kellene téged írj privátba..."


Péter, szerintem téged mindenki ismer ezen az oldalon. Mi is vitáztunk már, igen velősen.


"Ha a te hitedet és vallásosságodat egy hollywoodi agyrém befolyásolja, akkor nagyon tudlak sajnálni.

Mellesleg miért a hívei alapján ítélsz meg egy vallást? Miért nem a tartalma alapján?

Ez olyan, mintha egy könyvre azt mondanád, hogy azért pocsék, mert szakadt a borítója és sárgák a lapjai.

Szerintem pedig te vagy undorító és amit csinálsz."


L, inkább először tanulj meg olvasni, utána várd, hogy reagáljak. Továbbra is ajánlom, hogy a hülyeségeidet inkább ne írd alá.


"Elég csak elolvasni a Bibliát. Az a legjobb érv az ábrahámi vallások ellen."


Jelentem, megtettem. "Ismerd meg ellenségedet"-jeligével nyolc évig jártam hittanra, aztán egy évig volt kötelező bibliaórám történelem címén, így volt alkalmam az EGÉSZ Bibliát elolvasni, elejétől a végéig, oda-vissza. Készítettem belőle referátunokat, kellett belőle írnom egy hitelesnek tűnő szeplőtelen fogantatás-történetet úgy, hogy Mária helyébe képzeltem magam (maradjunk annyiban, hogy a tanár megjegyzésként odaírta, hogy "látszik, hogy nem tudom magam beleélni a történetbe"- na ja, mivel a mesékben nem hiszek), úgyhogy jelentem, megvolt. A Biblia Istenét egy dackorszakát élő, hároméves gyerekként képzelem el, aki nem érti a felnőttek világát, ezért ha valami nem jön össze neki, akkor inkább lesöpri a játékasztalt. De ez már messze vezet...


"én is megvagyok keresztelve, de nem vagyok vallásos, sőt, levetetném magamrol ezt az egészet. undorító :( "


Kisgyerekként tőlem is megtagadták azt a jogomat, hogy megválasszam a vallásomat, és engem is lecsorgattak valami vízzel. Mondjuk azt nem értem, hogy egy kisgyerek miben bűnös (abból indulok ki, hogy az emberek jónak születnek - igen, nem vagyok képes azonosulni azzal, hogy bűnösnek tekintsem magam egy általam el nem követett bűn miatt), de a szüleim esélyt adtak annak, hogy felnőve felrójam ezt nekik. Lelkük rajta, ugyebár.


"Engem is megkereszteltek evangélikusnak, de ez a legkevésbé sem gátol meg abban, hogy ateista legyek."


Megtiltanám, hogy elvegyék a választás lehetőségét a gyerekektől. Hogy stílszerű legyek: senkit sem szabad arra kényszeríteni, hogy cipeljen egy keresztet egy életen át, ami ráadásul nem az övé. Ha Jézus ezt tette, az az ő magánügye, nem az enyém. Oké, hogy önfeláldozás, de az, hogy ha hagyod, hogy megöljenek, holott el is menekülhetnél, az azt jelenti, hogy vagy egy olyan idióta vagy, akire nincs szükség a világon, vagy csak remek marketinges vagy. Szerintem Jézus az utóbbi volt: a mai napig ez az egész egyházának az alapja. Ha Jézus nem a kereszten hal meg, akkor nagy valószínűséggel nem gyűlik a tanításai köré fanatizálható tömeg, így kereszténység sem lesz. Őt meg elfelejtik, mint a többi nevenincs zsidó szektavezért és önjelölt megváltót. Tényleg hatalmas húzás volt ez a kereszthalál. :P

2010. ápr. 22. 00:09
 87/148 anonim ***** válasza:
79%

"L, inkább először tanulj meg olvasni, utána várd, hogy reagáljak. Továbbra is ajánlom, hogy a hülyeségeidet inkább ne írd alá."

Na pont ezért mondom, hogy szánalmas vagy.

Pont azt csinálod te is, amit elítélsz. De ha te csinálod, az teljesen más, ugye? :)

Amúgy ezt én is mondhanám neked, mert van egy jópár olyan beszólásod, amin csak röhögni tudok.

Egyszerűen szánalmas vagy.


L

2010. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:

Kedves 19:18-as!

Na ez már egy értelmes érv.

Bár szerintem nincs igazad és fel tudnék hozni egy pár érvet ellene, de nem akarok, mert úgysem lenne semmi hatása.

Erről lehet hitvitákat folytatni, de nem egy ilyen internetes oldalon.

Viszont ehhez az kell, hogy az ellenfeled álláspontját is elfogadd. Legalább azt fogadd el, hogy ő ebben hisz és neki így jó. A "kedves kérdező" még erre sem képes, úgyhogy már rögtön fölösleges belekezdeni is a vitába.


L

2010. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 A kérdező kommentje:
Számomra az már siker, L, ha nem böfögöd itt tovább a hülyeségeidet.
2010. ápr. 22. 10:42
 90/148 anonim ***** válasza:
69%

""Teljesen igazad van a sötét középkorról"


Nem csak a sötét középkorról van szó: ma pl. azt hallottam a hyrekben, hogy újabb pap bukott le pedofíliával, és erről most még videofelvétel is van. A pápa meg nem győzi menteni a dolgokat. Csak az elmúlt hónapokban több száz papról derültek ki dolgok, és még csak az elején járunk... Állítólag ez már nem a középkor. "


1) Az un. "sötét középkor" egy nagy marhaság. Ez egy angolszász történelemre vonatkozó terminus, ami azt a kort jelöli, ami a rómaiak kivonulása és az anggolszászok érkezése között telt el, ugyanis ekkorról csak Biblia-fordításaink vannak. Semmi más írott forrás. Csak a reneszánsz terjesztette ki ezt a megnevezést az egész kontinensre, teljesen helytelenül.

Nem tudom mit írtál a "sötét középkorról". Lusta vagyok kikeresni és, őszintén, nem is látom értelmét. De az Egyház bűneit a sötét középkorral igazolni akkora hülyeség, mintha azt mondanád, hogy a magyarok azért hülyék, mert nem Gordon Brownra szavaztak a brit parlamenti választásokon.

2) Már megint a hívei alapján ítélsz meg egy vallást. A papok is csak emberek és mint ilyenek, esendők. Nem mondom, hogy szép dolog. Sőt! Undorító, amit csinálnak, de ez őket minősíti és nem a vallásukat. Még az sem minősítené a vallást, hogyha a pápa kifejezetten buzdítaná őket. Pláne hogy nem is teszi. Akkor most a hadsereg is rossz, mert egyes katonák nőket erőszakolnak meg falvakat rabolnak ki? Akkor most szereljük le a hadsereget, mert az a bűn melegágya?


Szerintem neked kéne tanulnod egy kicsit, mielőtt marhaságokat beszélsz.


L

2010. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!