Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
42%

én ugyan keresztény vagyok, annak vagyok megkeresztelve, de undorító, amit műveltek... vallást viszont nem fogok cáltani, nekem aztán 8

13/L

2010. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
80%

akkor legyél muszlim csezdmeg, mert az nem az erőszakról szól.

vagy legyél izraelita, mert az nem nézi le a más népcsoportokat és más vallású embereket.

ez az oldal nem arra való hogy téríts, hanem hogy kérdezz

2010. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
25%
"kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!" Akik nem gondolkodnak. Hinni kényelmes, ennyi az egész.
2010. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 anonim ***** válasza:
83%

Pl. Bőjte Csaba Erdélyben.

Igaz, hogy ő nem az Agorából és a Da Vinci kódból szerezte ismereteit a kereszténységröl.

2010. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/148 A kérdező kommentje:
A második válaszban nem látok értelmet. A negyedik válaszoló pedig képes letagadni az inkvizíciót is, Hypatiát, Giordano Brunót, és másokat. Igen, ezt tudják a keresztények: tényekre legyinteni, és megkérdőjelezni alapvető dolgokat. Kár, hogy az emberek által írt, állítólagos "Isten szavát" soha senki nem merte megkérdejelezni, mert aki megtette, meghalt. Gratulálok.
2010. ápr. 19. 23:41
 6/148 anonim ***** válasza:
81%
MErt fogalmad sincs mi az a kereszténység, csak uton utfélen nyalod be a keresztényellenes propagandát, csak észre sem veszed. Jól manipulálható vagy, ha egy ilyen gyűlöletfilm mint az Agora így fel tudott tüzelni
2010. ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 A kérdező kommentje:
Mert te nem gyűlölsz, mi? Észérvekkel is válaszolnál, vagy csak a kérdezőt támadod, utolsó? Észérvekkel nem tudsz válaszolni, mert igazam van. Így inkább támadsz, mint a sarokba szorított kutya.
2010. ápr. 19. 23:43
 8/148 anonim ***** válasza:
100%

"A negyedik válaszoló pedig képes letagadni az inkvizíciót is, Hypatiát, Giordano Brunót, és másokat."


projekció

gugli a barátod megtudod hogy mi is ez

2010. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy nem ölnek le Téged, a boltba menet, az azért van mert a kereszténység adott az emberiségnek egy olyan erkölcsi normát, amibe beletartozik az is, hogy nem ölünk embert. Ezt egyébként más vallások is megadták az embereknek a Föld minden pontján.. Egyébként emiatt nyilvánvaló, hogy a vallást emberek találták ki maguknak.
2010. ápr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/148 anonim ***** válasza:
100%
költözz el melegebb éghajlatra a földközi-tenger keleti partvidékére például, ha annyira utálod a keresztényeket.
2010. ápr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!