Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 anonim ***** válasza:
31%

Ha kinyitnák a Vatikán titkos levéltárát (ami ugye nem létezik) lenne pofára esés.

Ami ellentmond a vallási dogmákkal az nem létezik vagy hazugság. Pont. Így könnyű érvelni. Még szerencse, hogy ma már nem égetik meg a kétkedőket.

2010. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/148 anonim ***** válasza:
38%

Nem hinném, hogy zsidó film, ugyanis a zsidókat majdnem vérengzőbb állatoknak mutatja be, mint a keresztényeket. De a pogányokat sem szentnek mutatja, mivel ők kezdték a fegyveres harcot... Arról szól a film, hogy a vallási fanatizmus és a félremagyarázások mennyire tönkre tudják tenni az emberiséget.


Nem keresztény, nem zsidó, és nem antik vallás-ellenes film, hanem emberi hülyeség-ellenes. Ezt kéne felfogni...

2010. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/148 anonim ***** válasza:
45%
a fizikus hallgató írhatna nekem, hogy mégis, hogy képes összeegyeztetni a kettőt? termodinamikai alap kreacionista-evolucio vitában melyik párta állsz?
2010. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 anonim ***** válasza:
73%
én is fizikushallgató vagyok BME-TTk-n és én is minden hétvégén a templomba megyek. Ha nem is hiszek úgy Istenben, mint vmi metafizikai lényben, véleményem szerint nem is ez a lényeg. A nacionalizmus fogalma elidegeníthetetlen két másik fogalomtól: keresztény és konzervatív. Kereszténynek lenni nem hit dolga. Ugyanolyan, mint hogy magyar vagy, meg minthogy szereted a szüleid. Ennek születtél, emelett kell kiállnod és harcolnod, mert ez is a te kultúrád része.
2010. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 anonim ***** válasza:
62%
Tehát nem ismered el Isten létét mint felsőbb hatalom, de a kereszténységet mint kultúrai értéket képviseled és őrzöd?
2010. ápr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/148 anonim ***** válasza:
87%

Jaj a Kérdező elragadtatta magát.

Talán ne nézze meg a Magdolna-nővéreket...Az brutálisabb.

Nem vagyok keresztény, de egy ilyen film láttán nem fogok kiakadni, és hőbörögni.

Minden úgy alakult, ahogy alakulnia kellett, erről nem maga a vallás tehet, hanem gyarló emberek.

2010. ápr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/148 anonim ***** válasza:
57%

A projekcióról nem volt szó az Agorában?Sem a Da Vinci kódban?

A Google nem jön be?

Segítek

projekció

kivetítés; vetület

[link]

2010. ápr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/148 anonim ***** válasza:
Oké.
2010. ápr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 A kérdező kommentje:

No, akkor szépen sorjában az érdekesebb gondolatokra:


"projekció

gugli a barátod megtudod hogy mi is ez"


A kérdező értelmi szintjét becsmérelni ősi keresztény vitatechnika.


"Az, hogy nem ölnek le Téged, a boltba menet, az azért van mert a kereszténység adott az emberiségnek egy olyan erkölcsi normát, amibe beletartozik az is, hogy nem ölünk embert. Ezt egyébként más vallások is megadták az embereknek a Föld minden pontján.. Egyébként emiatt nyilvánvaló, hogy a vallást emberek találták ki maguknak."


És ehhez hány millió embernek kellett meghalnia előttem... Alapvetően egyetértek azzal, hogy a vallást az emberek találták ki maguknak, hogy megmagyarázzák a természeti jelenségeket. De miért kellett a vallásnak ilyen elmebeteg irányba elmennie?


"költözz el melegebb éghajlatra a földközi-tenger keleti partvidékére például, ha annyira utálod a keresztényeket."


Szerinted nincs más alternatíva, mintha az ember muszlim vagy zsidó lesz? Ennyire nehéz tovább látni az orrodnál?


"- Legyetek jók, ha tudtok

- Napfivér, holdnővér

- Mennyei királyság"


Mindegyik megvolt, köszönöm. A "Legyetek jók" gyerekkorom egyik meghatározó filmélménye volt, és már akkor is utáltam Ignác atyát, meg hogy mindenki azt hitte, hogy az Ördög képes testet ölteni. Azért Loyolai Ignác sem szolgált rá éppen a szent státuszára.

Assisi Ferenc pedig számomra egy elég kétségbeesett figurának tűnik, aki képes volt meglátni, hogy az egyház egy velejéig romlott valami. Az a baj, hogy utána is az maradt, egészen a mai napig.


"Sajnálom, de ezt hosszú lenne kifejteni amit sok év alatt belédnevelt ez a rendszer, azt nem fogom tudni most elmagyarázni neked, hogy mekkora baromság úgysem, ha van eszed majd rájösssz magadtól is, ha nincs meg feleslegesen törném magam. Bár ha ilyen filmek neked a tények, mint az Agora, akkor elég kétséges, h érdemes e veled vesződni..."


Nem, számomra nem az Agora a tény, hanem hogy a keresztények az ókortól az újkorig tűzzel-vassal irtották a tudományt és annak képviselőit. Tökéletes szellemi rabságban akarták tartani az embereket, és egészen a reneszánszig sikerült is nekik. Elég volt csak egy fél szót ejteni olyan tényekről, amiket ma már nem lehet cáfolni (pl. hogy a Föld kerek - egészen az '50-es évekig az egyház tagadta ezt a tényt), és mehettél a máglyára. Ha valami agymosás, akkor EZ az, nem a mostani rendszer.


"Az összes vallás menekülés a valóság elől.

A gyermeki hiszékenységet kihasználva építi fel a vallás az általa közvetített ideológiát. A dogmák kiölik a vallásos emberből a kételkedés és az objektivitás utolsó csíráját is.

Minden ami továbbviszi a világot a kíváncsiság, az új ismeretlen dolgok, tabunak számítanak a vallásban, hiszen megkérdőjelezik a megváltoztathatatlant.

A vallásos ember egy álomvilágban él a vallás által köré vont hamis biztonságérzet burkában. Az emberben genetikailag kódolt a falka ösztön. Tartozni kell valahova az ad biztonságot. A vallás nagymértékben kielégíti a biztonság, valahova tartozás iránti vágyat."


Ebben csak az a szomorú, hogy sokan az önálló gondolatoknak a csíráját is elfojtják magukban, csak mert valami főpap azt mondta, hogy ezért pokolra jut az illető.


"Ebben csak zsidók játszanak. Így már teljesen érthető az egész. Ne dőlj be az ellenségeidnek! Vedd észre, ha a sajátjaid ellen akarnak fordítani!"


A zsidó vallást pont annyira utálom, mint a kereszténységet, mert olvasva a Talmudot, vannak benne legalább olyan meredek dolgok, amiért értelmes ember nem tud nem haragudni. A kerszténység meg sosem volt a vallásom, így az "enyéim" ellen nem tudnak fordítani. Nekem mindig is a szent könyves vallásokkal volt bajom, illetve azzal, hogy ezek a könyvek bilincsbe zárják az emberi kíváncsiságot és az egyéni gondolatokat.


"Ha szerinted a kereszténység akkora szörnyűség, akkor látogass el Kalkuttába, Teréz anya kórházába."


Teréz anyára nem lett volna szükség, ha az egyház engedi fejlődni a tudományt. A mai tudomány 1500 éves lemaradásban van, és ennek kizárólag az egyház a oka. Ha az emberiség a 20. században rendelkezett volna azokkal a tudományos eredményekkel, amikkel csak 1500 év múlva fog, akkor gyaníthatólag már nem lennének betegségek.


"Ez nem igaz. Vallásos vagyok, és fizikusnak tanulok."


Szia, Endre, jó szórakozást! :P


"Ha kinyitnák a Vatikán titkos levéltárát (ami ugye nem létezik) lenne pofára esés.

Ami ellentmond a vallási dogmákkal az nem létezik vagy hazugság. Pont. Így könnyű érvelni. Még szerencse, hogy ma már nem égetik meg a kétkedőket."


Mindig is imádtam a keresztény retorikát. :) De tényleg, miért nem nyitják ki azt a könyvtérat és levéltárat? Csak nem rájuk terhelő bizonyítékok vannak ott?


"Nem hinném, hogy zsidó film, ugyanis a zsidókat majdnem vérengzőbb állatoknak mutatja be, mint a keresztényeket. De a pogányokat sem szentnek mutatja, mivel ők kezdték a fegyveres harcot... Arról szól a film, hogy a vallási fanatizmus és a félremagyarázások mennyire tönkre tudják tenni az emberiséget."


Ott a pont. :) A keresztények szívük szerint azt is letagadnák, ami történelmi tény, mégpedig hogy

1. Hypatia korának egyik legzseniálisabb csillagásza volt (nő létére, ugyebár).

2. Azért kellett meghalnia, mert pogány volt, és nem volt hajlandó megtérni, ezzel pedig önként alárendelődni a nőgyülölő Pál apostol egyházának, és mert továbbra is tudománnyal akart foglalkozni.

3. A keresztények mindent elpusztítottak, amit az alexandriai könyvtárban találtak, csak azért, hogy elfojtsák a tudományt.

A történetről ennyit tudunk, a többi csak utólagos kiszínezés, biztos, hogy nem úgy történt minden, ahogy azt a filmen láthattuk. De a tények attól még tények maradnak...


"Nem keresztény, nem zsidó, és nem antik vallás-ellenes film, hanem emberi hülyeség-ellenes. Ezt kéne felfogni..."


Ott a pont. :)


"én is fizikushallgató vagyok BME-TTk-n és én is minden hétvégén a templomba megyek. Ha nem is hiszek úgy Istenben, mint vmi metafizikai lényben, véleményem szerint nem is ez a lényeg. A nacionalizmus fogalma elidegeníthetetlen két másik fogalomtól: keresztény és konzervatív. Kereszténynek lenni nem hit dolga. Ugyanolyan, mint hogy magyar vagy, meg minthogy szereted a szüleid. Ennek születtél, emelett kell kiállnod és harcolnod, mert ez is a te kultúrád része."


Ne keverjük ide a magyarságot meg a politikát, ez a kérdés nem arról szól. A hagyományok sosem érdekeltek, és sosem csináltam semmit akaratom ellenére, ha nem láttam értelmét. Azért templomba járni, mert az ezer éve erőszakosan megtérített őseimnek fejvesztés terhe mellett templomba kellett járniuk, nekem még nem kell. És ennek nagyon örülök.

2010. ápr. 20. 00:46
 30/148 anonim ***** válasza:
94%
Akkor most már nyugodtan alszol?
2010. ápr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!