Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 A kérdező kommentje:
Így van, kedves utolsó, egy mocsodék ateista vagyok, és én is remélem, hogy a pokolban fogok elégni.
2010. ápr. 20. 14:02
 62/148 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ateizmusoddal van a baj, hanem a csőlátásoddal.
2010. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/148 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, én voltam az 1:50-es, és a véleményeddel néhány szempontból egyetértek, az indulatoddal nem. Az, amit keresztény vitatechnikának aposztrofálsz, az általános emberi hiba, a sarokba szorított vitapartner tévútja, semmi köze a kereszténységhez. A kérdésekre, felvetésekre pedig szerintem válaszolj érdemben, Te is durván leoltottad némelyik hozzászólót, ez sem kulturált megoldás. Azt megértem, hogy a bemásolt, irdatlanul hosszú szöveggel nem lehet mit kezdeni, nem ide való, de ez a téma, noha sok fórumon kivesézték már, lehetne érdekes itt is, ne járulj hozzá ahhoz, hogy végképp korlátolt gyűlölködésbe fajuljon, amikor a gyűlölet és korlátoltság is része annak, amit a vallásban elítélsz.
2010. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Először is szeretném leszögezni, hogy nem láttam az Agora című filmet, így ahhoz nem tudok hozzászólni.


Amihez hozzá tudok szólni az a kereszténység kérdése, mivel jómagam végeztem teológiát, és 23 éve gyakorló keresztény vagyok, így ezzel kapcsolatosan van némi tapasztalatom.


Teljesen megértem az indulatodat, és egyet is értek abban, hogy az erőszakos térítés a gyilkosság és az inkvizíció, a tudomány gátolása és a hatalommal való visszaélés felháborító, undorító és elítélendő. Szeretném azonban elmondani azt, hogy ezeknek semmi köze nincs a kereszténységhez, csupán annak nevében tették ezeket, mégpedig az álamvallássá lett római katolikus egyház (később a hatalmora kerülő egyéb egyházak) vezetői. Ezek alapján amit te elítélsz az nem más mint az egyház és annak vezetői visszaélései a hatalommal.


A kereszténység azonban egy teljesen más dolog, szó szerint azt jelenti: Krisztusinak lenni, Krisztushoz tartozni, Krisztust követni. Sajnos azt kell mondjam a kereszténység, mint vallás csak akkor töltötte be ezt a szerepét, amikor üldözött felkezet volt a Római Birodalomban, majd később a Valdensek vitték tovább, akiket szintén üldözött az álamvallássá lett egyház, aki ugyan keresztény néven futott tovább, de a valóságban csak visszaélt ezzel a névvel.


A keresztényeket ma se az egyházakban keresd, mert a drága templomoknak, a fényűző életet élő püspököknek semmi közük nincs a szegényen, szerényen élő Krisztushoz. A keresztényeket ma ott találod, ahol az embereknek segítségre van szüksége, ők nem gazdagok, és nem hivalkodnak a vallásukkal, nem akarják azt senkire rákényszeríteni, éppen a szerény és alázatos viselkedésükről lehet őket felismerni.


Őszintén kiváncsi lennék azokra a vádakra, amelyeket a Bibliával kapcsolatosan felhoztál, mivel én Bibliaismerő embernek tartom magam, szeretném, ha konkrét idézetekkel is alátámasztanád vádjaidat, mivel a Biblia - meggyőződésem szerint - nem támogatja a rabszolgatartást és a nők elnyomását, és az ellenség legyilkolását sem.


Ellenben azt mondja, hogy az ember "új emberré" válhat, "ahol nincs többé görög és zsidó, körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus." Azt is mondja, hogy nincs különbség a férfi és az asszony között, "mert amiképpen az asszony a férfiúból van, azonképpen a férfiú is az asszony által, az egész pedig az Istentől." Végezetül pedig Jézus Krisztus azt tanította, hogy "Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket." Ez az igazi kereszténység.

Maga a Biblia jövendölte meg, hogy "lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok, szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét." Sajnos ez a jelenség megvolt és megvan a kereszténység nevével (vissza)élő emberek között is...


Üdv. Péter

2010. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/148 anonim ***** válasza:
14%
Na, megjött a felmentősereg. Ilyenkor mutatkozik meg, hogy milyen szép, de furcsa párost alkotnak a vadateisták és az antikatolikus szekták.
2010. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/148 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezőcske. Az EGYIK hozzászólást másoltam csak innen: [link]

Ajánlom olvasd el az egészet. Nevezheted koncepciózusnak, de ne mond, hogy ami te olvasol, az nem az.

2010. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/148 anonim ***** válasza:
65%

Kedves másolgatós (ex 40%-os) katolikus testvérem!


Annyira sajnálom hidd el, hogy nem veszed észre mennyit ártasz a kereszténységnek azzal, hogy a római katekizmusodat és egyéb hitvédelmi anyagaidat ontod a szegény olvasókra!


Azért pedig kifejezetten szeretnélek figyelmeztetni, hogy minősíthetetlen stílusoddal hagyj fel, mert ezzel nem csak saját magadat, hanem azt is lejáratod amit képviselsz. Azzal, hogy másokat bántasz Krisztust bántod, aki mindenkit szeret és mindenkiért az életét adta. Ne vedd fel tehát a világ stílusát, tagadd meg, és térj meg ebből, hogy méltó légy ahhoz a Krisztushoz akinek nevét a kereszténységed által képviselned kellene.


Testvéri üdvözlettel: Péter

2010. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/148 anonim ***** válasza:
72%

55%

"Ki tett téged bíróvá fölénk?

Kiv 2,14

“orvos, gyógyítsd meg magadat” – (Lk 4,23)

Az adventista bibliában nincs benne a tanítás arról, hogy előszór négyszemközt (jelen esetben e-mailben) jelezd embertársadnak, ha nehezményezel valamit,

De pontszerzésre nagyon jó a reflexiód.(csak éppen nem krisztusi.)

2010. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/148 anonim ***** válasza:
26%

Ki ítél kit? Én segíteni szerettem volna...

Sajnálom, ha már ezt is támadásnak értékeled...

A pontok meg nem érdekelnek...Isten áldjon!


Üdv. Péter

2010. ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/148 A kérdező kommentje:

No, ahogy látom, a keresztények innentől kezdve elvitatkoznak magukban is, én már nem is kellek a vitához. :P

És miért vitatkoztok? Azért, mert a nyájak összevesztek.


Válaszolócska! :P

Szintén nagyot derülök még mindig a "Hittani Kongregáció" szövegein. A "kongregáció" szó jelentését már levezettem fentebb. Mégis mit vársz? Azt hiszed, hogy ha elolvasom az egész kiskátét, nagykátét, bibliamagyarázatot (amit ugye vezető főpapok írnak), stb., akkor majd én is leszokok a gondolkodásról, mint tetted te?


No, ez azért tényleg vicces, hogy már a ekresztények is veszekednek egymás között: mindig is ezt tették. Átkozódtak akár egy betű miatt, gyilkolásztak (ugyebár eretnekség, blablabla)...


Tudtátok, hogy a világon 38.000 bejegyzett keresztény egyház van? Na, ez is a birkaeffektusnak köszönhető. Azért ahhoz már tehetség kell, hogy egy nyamvadt szöveget 38.000-féleképpen lehessen értelmezni.


Kösz, Péter, ismerjük egymást.

2010. ápr. 20. 17:52
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!