Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
 111/148 anonim ***** válasza:

18:42


nekem sajátságos kereszténységem van, ne akard rámerőltetni a tiedet!

2010. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/148 anonim ***** válasza:
87%

Mondtam én, hogy akarom?


L

2010. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 anonim ***** válasza:
87%

Én csak azt mondom, hogy te se kezeld úgy az ateistákat, mint a szegény szerencsétlen barmokat. Vagy akkor ne csodálkozz, hogy ők is így kezelnek téged!


L

2010. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/148 anonim ***** válasza:
nem kezelem úgy, csak egy korábbi önmagamat látom bennük.
2010. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:

Ha nem nézed le őket és nem akarod megtéríteni, akkor nekem mindegy mit csinálsz.

Csak arra figyelmeztettelek, hogy amiket mondtál, azokból úgy hangzott, hogy annak a típusnak vagy a mintapéldánya, amit ők kritizálnak.


L

2010. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 anonim ***** válasza:

No ne már. Le lettem pontozva és le se lett írva miért.

""Nem mondom, hogy szép dolog. Sőt! Undorító, amit csinálnak, de ez őket minősíti és nem a vallásukat." Már bocsánat hogy közbeszólok, de a papok tudod e miért csinálják azokat az undorító dolgokat? Aha, a vallás miatt, és nem a templom egerétől kapják el a fertőzést aminek gyerekek iránti vonzódás a tünete...:)" Akkor mi miatt?

2010. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/148 anonim ***** válasza:
Mindenkit lepontoznak. Nyugi!
2010. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/148 anonim ***** válasza:
Oké, csak kényeskedtem egy kicsit:P Ha már itt mindenki olyan okos, művelt és ártatlan... szeretnék én is kiokosodni:P
2010. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
44%

L,


"Szerintem egyáltalán nem.

Csak az a baj, hogy az agresszívabb fajta hallat magáról."


Mondasz valamit... Tény, abszolút igaz, hogy mindig a balhésokról hallani a legtöbbet, mert ők a leghangosabbak.

Ami viszont tényleg gond az élet minden területén, mert ha "okos enged", akkor az azt eredményezi, hogy a hülyék teljesen átveszik a hatalmat... :/


"Sajnos sosem lesz olyan, hogy mindenki elfogadja a másik vallását és egyéb meggyőződését. Ez ellenkezik az alapvető emberi természettel."


Ezzel egyet is értek, meg nem is. Az emberi természetre vonatkozó része stimmel, de felteszem, abban egyetértünk, hogy az ember egyebek mellett épp azért ember, hogy felül tudjon kerekedni az ösztönein. Szerintem megfelelő neveléssel, tanítással, tudatosítással ha nem is teljesen, de igen nagy mértékben ki lehet küszöbölni ezeket az önkéntelen reflexeket. Viszont ahhoz tényleg átfogó és szervezett intézkedésekre lenne szükség, hogy akár több generációnyi időtartamon belül is lényegesen visszaszorítsuk a hülyék létszámát. De mindenképp érdemes lenne nekiállni.


"Én csak azt szeretném elérni, hogy ne általánosítsunk!"


Ebben a célkitűzésben teljes mértékben egyetértünk. :)

2010. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:

"Ezzel egyet is értek, meg nem is. Az emberi természetre vonatkozó része stimmel, de felteszem, abban egyetértünk, hogy az ember egyebek mellett épp azért ember, hogy felül tudjon kerekedni az ösztönein."

Ebben igazad van. Csak hogy a többség erre nem képes, vagy nem hajlandó.


"Szerintem megfelelő neveléssel, tanítással, tudatosítással ha nem is teljesen, de igen nagy mértékben ki lehet küszöbölni ezeket az önkéntelen reflexeket."

Na ezzel maximálisan egyet értek. Csak az a baj, hogy amíg vannak pedofil papok, agresszív tanárok, akik ráerőltetik a tanítványaikra a nézőpontjukat és nem hajlandók megvitatni velük a kérdéseket és olyan szülők, akik abszolut nem foglalkoznak azzal, hogy mi van a gyerekükkel, addig ez megvalósíthatatlan.


L

2010. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!