Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
 121/148 anonim ***** válasza:

Vagy amíg egyesek csak addig janik míg tudják osztani az észt, ha már nem képes akkor sunyin elballag mintha észre se venné...


ELLLLL!

Nem esett le hogy neked lett írva a 20:50-es??? Nem kérdeztem nehezet, tőled idéztem szóval a saját álláspontodat kitudod egészíteni, ha van mivel. Vagy nincs?

2010. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/148 anonim ***** válasza:

L,


"Ebben igazad van. Csak hogy a többség erre nem képes, vagy nem hajlandó."


No, erre mondtam az értelemre nevelést, amire aztán feleltél is:


"Csak az a baj, hogy amíg vannak pedofil papok, agresszív tanárok, akik ráerőltetik a tanítványaikra a nézőpontjukat és nem hajlandók megvitatni velük a kérdéseket és olyan szülők, akik abszolut nem foglalkoznak azzal, hogy mi van a gyerekükkel, addig ez megvalósíthatatlan."


Ami teljesen igaz is - és éppen ezért is annál jobb, minél előbb sikerül megkezdeni a munkát (csak ugye kérdés, sikerül-e valaha is egyáltalán...), hogy minél kevesebb újabb nemzedéke termelődhessen ki ezeknek.

2010. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/148 anonim ***** válasza:

Leesett. Tudnék vele vitatkozni, de nem akarok.

Te meg elolvashatnád, amiket a többiek is írnak.

Például én is leírtam, hogy nem célom a térítés. Úgysem fogok meggyőzni valakit, aki szentül meg van győződve a saját igazában. Pláne egy ilyen internetes oldalon keresztül nem.

Nem értek egyet a felvetéssel, de ha belemennék a vitába, abból csak végtelen veszekedés lenne, amitől már torkig vagyok ezen az oldalon.


L

2010. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/148 anonim ***** válasza:

Ezt a 14:39-esnek írtam.


L

2010. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/148 anonim ***** válasza:

Na jó, kösz a semmit. Ezt bírom a keresztényekben, hogy adják a nagy jézus tanait követő, korrekt, szent izé bizének magukat, de közben meg sehol semmi. Annyi tiszteletet nem adsz meg, hogy amikor szépen bocsánatot kérve a közbeszólásért, szerényen rákérdezek 2x hogyisvanez, válaszolj, ha pedig nem tudsz válaszolni annyi alázat nincs hogy megírd nem tudok válaszolni, talán majd valaki más.

Igen, ez már lehet olyan volt tőlem mint egy veszekedés, de te érted el nálam.

2010. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/148 anonim ***** válasza:

Tudok válaszolni, de NEM AKAROK!

Olyan nehéz ezt felfogni?

Pont ebből látszik, hogy csak provokálni akarsz. Ki akarsz belőlem csikarni valamit, amibe beleköthetsz. Akkor most miért is válaszoljak? Hogy megint elkezdhess pocskondiázni? Kösz, de ebből nem kéred.

Higgy, amit akarsz. Én nem szólok bele. Ha te abban akarsz hinni, hogy nincs semmiféle Isten, hogy a papok a vallásuk miatt pedofilok és hogy a halál után nincs semmi, akkor egészségedre! Én nem szólok bele.


L

2010. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/148 anonim ***** válasza:

"Annyi tiszteletet nem adsz meg, hogy amikor szépen bocsánatot kérve a közbeszólásért, szerényen rákérdezek 2x hogyisvanez"

Még hogy szerényen!!! Szabályosan számon kéred rajtam, hogy hogy merészelek nem válaszolni és még te vagy szerény?


L

2010. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/148 anonim ***** válasza:

"Nem mondom, hogy szép dolog. Sőt! Undorító, amit csinálnak, de ez őket minősíti és nem a vallásukat." Már bocsánat hogy közbeszólok, de a papok tudod e miért csinálják azokat az undorító dolgokat? Aha, a vallás miatt, és nem a templom egerétől kapják el a fertőzést aminek gyerekek iránti vonzódás a tünete...:)


Ezt a választ te írtad.


Ez a válasz 28%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:26


- Ennyi. Erre vártam választ. Szerény voltam. A másodikban sem voltam agresszív. Többet ide nem írtam ez alá a kérdés alá, nem ide tartozik hogy mit hiszek stb. Vallás a téma, a többit feltételezed. Az előző kommentem meg következmény aminek te vagy az oka, arra legalább válaszoltál, mert a veszekedés megy, más úgy látszik nem.

Én nem veszekedni akartam, ha elsőre vagy másodjára vagy harmadjára válaszoltál volna, már nem is írkálnánk többet. Ehelyett csak veszekedsz, merthogy te nem akarsz veszekedni.

-.-' Önirónia 1.

2010. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/148 anonim ***** válasza:

Vártad a választ, de én megmondtam, hogy nem fogok válaszolni, mert nem akarok erről vitatkozni.

Azt hiszel, amit akarsz.

Nem voltál szerény, mert azért dühöngesz, hogy semmibe vesznek, ami mellesleg nem igaz.


", ha elsőre vagy másodjára vagy harmadjára válaszoltál volna, már nem is írkálnánk többet."

Ezt én erősen kétlem. Ha válaszolnék akkor te abba belekötnél, hogy ez így nem igaz, aztán meg azon lennél megsértődve, hogy arra nem reagálok. Ha arra is reagálnék, akkor megint belekötnél és így tovább.

Kösz, de én ebből nem kérek.


L

2010. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/148 anonim ***** válasza:

Amúgy ha ennyire nagyokosnak képzeled magad, akkor mond már meg kérlek, hogy hol is mondja a keresztény vallás azt, hogy erőszakoljunk gyerekeket?


L

2010. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!