Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad e imakönyvet, feszülete...

Szabad e imakönyvet, feszületet, vagy bármi tárgyat használnia egy kereszténynek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 19:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

?...

Mármint önkielégítéshez vagy most mivan?

2010. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Csak a jehovisták hülyesége ez, hogy "bálványimádás".

Meg amúgy mi az hogy "használni"?

A freskókat, szentképeket, szobrokat azért készítették a templomban, hogy az írástudatlan középkori ember is megértse a bibliai történeteket.

Nem tudom ebben mi a bűn.

Bár a jehovás választ már sejtem, nekik mindenki bűnös, aki nem a közösségük tagja. Pf...

2010. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
17%

Az imakönyv sztem nem bálvány hanem könyv, a többi az necces.

Jah és bibliát szabad főleg.


Nah meg vibrátort önkielégítéshez :D :)

2010. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Egy kereszténynek szabad-e provokatív álkérdésekkel traktálnia a felebarátait?


Te nem választ akarsz, hanem azt akarod hallani, h NEM, nem szabad,ezért kizárólag jehova tanúi járnak a helyes úton, mindenki mást pedig a SÁTÁN vezérli ....búúúú!!! Most boldog vagy?

2010. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%
A helyes megfogalmazás a jehova tanúi, nem pedig jehovások. (mielőtt bárki oltogatni kezdene, jelzem, hogy javításnak szántam, nem beszólásnak, de zavart) Egyébként igen, a katolikus vallásban elfogadott a feszület, imakönyv, rózsafűzér stb.
2010. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Imakönyv - nyilván senki nem tud megjegyezni több száz éneket és imát, ezért jó dolog ha valahol rögzítve van és hordozható, kis helyen is elfér

Szentkép - bibliai vagy egyháztörténeti esemény/személy képi ábrázolása, hogy egy kisgyerek vagy egy analfabéta is könyebben érthesse a dolgokat

Szobor - Díszítőelem, hangulatosabb lesz tőle a templom

Rózsafüzér - Az imák számolásában segít a szemek segítségével


Ezek után kíváncsi lennék hogy ebben mi a bálványimádás.


Ennyi erővel a jehova tanúi meg reakciós monarchisták, mert nem templomban, hanem "királyságterem"-ben gyűlnek össze.

2010. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%

"A freskókat, szentképeket, szobrokat azért készítették a templomban, hogy az írástudatlan középkori ember is megértse a bibliai történeteket."

Pontosan. A középkorban. Csak azt nem értem, miért igazodik ma is a katolikus egyház a középkori emberhez, amikor kevesen tudtak írni-olvasni és a Biblia sem volt lefordítva a nép nyelvére. Ma ez nincs így! A Biblia olvasható magyarul több fordításban és az emberek legnagyobb százaléka írástudó!!!

2010. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

hát elég nagy para lenne, ha nem :O


Mégis mire gondolsz?

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, szabad-e kanalat használni a leves elfogyasztásához. Hát ja, nem szükségszerű, de sokat segít.

2010. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt nem értem, miért igazodik ma is a katolikus egyház a középkori emberhez, amikor kevesen tudtak írni-olvasni és a Biblia sem volt lefordítva a nép nyelvére. Ma ez nincs így! A Biblia olvasható magyarul több fordításban és az emberek legnagyobb százaléka írástudó!!!"


Ok, akkor szólj az Egyháznak, hogy mázolják már le a Sixtusi kápolnát, mert idejétmúlt. Meg cseréljék ki a Notre Dame ólomüveg-ablakait.


És egyébként ha bemész egy modern stílusú katolikus templomba, már régen nincs az a sok szobor meg kép, ami a régi templomokban. Egy-két szentkép van, meg oltárkép, ami ugye elsősorban díszítő elem, csakúgy, mint a szobrok, nem részei a liturgiáknak. Csak segítenek közelebb hozni a Bibliát, mint afféle illusztrációi a személyeknek, eseményeknek. Láttam én JT Biblia-kivonatot, abban is voltak illusztrációk.

2010. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
Na ja hát ez az, a mai templomok már nem így készülnek, a középkori templomokat meg hagyjátok inkább békén, mert óriási művészeti értékük van, és aki szerint egy Notre Dame-i rózsaablak, egy Rubens festmény vagy egy Canova szobor értéktelen, az ássa el magát, mert nagyon sötét akkor.
2010. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!