Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad e imakönyvet, feszülete...

Szabad e imakönyvet, feszületet, vagy bármi tárgyat használnia egy kereszténynek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 19:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ó mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek békességben élnek!



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Efézus 4:5 így szól: e g y Úr, e g y hit, e g y keresztség! mit jelent ez szerintetek! Van 10 különböző vonat egy Párizsba, másik Pestre és így tovább Egy helyre érkeznek?

Biblia kimond dolgokat Isten nem alkuszik meg mind azok a katolikusok is pl. akik részt vettek a háborúban és hívőtársaikat mészárolták le!Nem titeket akarlak megbántani még véletlen sem én egy szóval sem mondok többet mind amennyi a Bibliában van!!!


Köszönöm a saját véleményeiteket!!!

2010. jan. 24. 22:12
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
nyilvánvaló, hogy attól még, hogy valaki katolikus, még nem válik jó emberré, de ez igaz akármelyik másik felekezetre, gyülekezetre.
2010. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
81%

Na jó, ez megint egy jehovás álkérdés!


Először is tudomásul kéne venni, hogy akármi volt az Ószövetségben, vagy a zsidók idejében, Jézus egyháza az Újszövetségre épül. Remélem tisztában van mindenki a szó jelentésével: ÚJ szövetség! Ha az ószövetségi iratok szerint élnénk, akkor nemzsidó ember nem is lehetne a tagja az egyháznak. Úgyhogy nem érdekelnek a zsidók, és mózesék és a többi.

Ja, az meg csak mellékes, hogy elsősorban magyar vagyok, és atavisztikusan mindenki örököl bizonyos ősképeket (sokszor tudat alatt). De ez szabja meg a dolgainkat, és az én őseim soha nem éltek Palesztinában. Igen, keresztény vagyok, de nem zsidókeresztény!


Úgyhogy az egy dolog, hogy néhány vallási képzetet elfogadok talán tőlük, DE, jehovások, magyarázzátok már el: miért kéne nekem, magyar embernek úgy élnem mint egy 5000 évvel ezelőtti zsidó próféta? A pusztába talán ne vonulja ki? Nem kérek választ, a kérdés költői és érezd az iróniát...


Azt meg neked se ártana tudnod, hogy mi sem a szobrokhoz imádkozunk! Igen, letérdelünk az oltár elé, de eddig még egy keresztényt sem láttam úgy imádkozni hogy "Krisztus szent szobra segíts rajtam, de fából faragott Isten"...úgyhogy szerintem inkább hagyjátok ezt a témát mert nagyon belesültök.

2010. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Amíg a Bibliára támaszkodok nem sülök bele! Tévedsz egy nem Jézushoz kell imádkozni: Máté 4:10 Az Urat, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot” — mondta Jézus! János 14:6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam. Különbség van aközött, hogy valaki által és, hogy valakihoz!

2. az, hogy te magyar vagy az azt jelenti, hogy Isten külön a magyaroknak megenged bizonyos dolgokat? pl.: hogy háborúzz az amerikai katolikus hívőtársaiddal? Ezt akarod mondani?

Nem magam beszédét mondom és az idézeteket nem magamtól találom ki te nem velem veszekszel! Akármelyik Bibliában megtalálhatod ezeket! Örülök, hogy őszintén válaszolsz. Ez tetszik mivel ezt kértem viszont én nem mondok többet mind ami le van írva! Sajnálom "Ti pedig ügyeljetek arra, hogy úgy cselekedjetek, ahogy az Úr, a ti Istenetek parancsolta nektek. Ne térjetek el se jobbra, se balra." 5Mózes 5:32! Az igaz, hogy a keresztény ember nincsen a mózesi törvény alatt, de emlékezz vissza mit mondott Jézus?Máté22:37-40 Ő ezt mondta neki: „»Szeresd az Urat, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« 38 Ez a legnagyobb és első parancsolat. 39 A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« 40 Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták.” Törvény és a Proféták azok a Héber iratok vagy ha nekd jobb Ószövetség egyes könyvei! Bibliát egészébe kell nézni mivel olyan alapelvek vannak benne ami a mi oktatásunkra lett megírva 2Timóteusz 3:16,17 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, 17 hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.

Ha esetleg valamit ezek a pár gondolatok közül ki lehet forgatni akkor tessék, de ne velem vitasd meg hanem a Szerzővel!

2010. jan. 25. 11:16
 26/29 anonim ***** válasza:
azt hogy érted, hogy ne veled vitassák meg, hanem a szerzővel? talán napjainkban lehet párbeszédet folytatni Istennel? vagy nem az-e az ember dolga, pláne ha tanú, hogy ő segítsen az embereknek megérteni a gondolatokat? újjabban ezt tanítják az összejövetelen? hogy ha valami kérdésük van, azt Istenel kell megvitatni? lassan majd tényleg a kövek tanúskodnak...
2010. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Az ima szerinted mire való? Nem arra, hogy a személyes dolgaidat közöld Istennel?Zsoltárok 145:18 "Isten közel van mindenkihez, aki szólítja őt,

Mindenkihez, aki hűségben szólítja"

Mond el neki nyugodtan, hogy nem tetszik neked, hogy amit leírt "5000" éve ahogy mondtad most a te kedvedért változtassa már meg! Meg legyen egy picit nacionalista meg részrehajló, hiszen te magyar vagy először is! Mi azokon segítünk akik kérik, rajtad nem tudok segíteni mivel, te már tudsz elvileg mindent rólunk legalábbis biztos olvasod a napi híreket a Tanúkról itt a neten! Biztos még összejövetelekre is jársz mindegyikre, hogy tudod mi is van ott! Bibliát is rendszeresen olvasod, hogy tudod mi van benne! 2Timóteusz 3:1-5 "Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. 2 Mert az emberek önmagukat szeretők lesznek, pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, 3 természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem szeretők, 4 árulók, keményfejűek, büszkeségtől felfuvalkodottak, inkább gyönyörszeretők, semmint Istent szeretők, 5 akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el" Kérdezd meg tőle azt is, hogy ez mit jelent vagy a Példabeszédek 2:20-22 "A cél az, hogy a jó emberek útján járj, és maradj meg az igazságosak ösvényén, 21 mert a becsületesek laknak majd a földön, és a feddhetetlenek maradnak meg rajta. 22 A gonoszok pedig a földről kivágattatnak, és a hűtlenek kiszaggattatnak abból." Vagy az egyik kedvenc Biblia versemet gondolom biztos ismered :o) Sofoniás 2:17,18:"Nyomorúságot hozok az emberre, és botorkálnak majd, mint a vakok, mert Jehova ellen vétkeztek. Vérük kiontatik, mint a por, és beleik, mint a ganéj. 18 Sem ezüstjük, sem aranyuk nem tudja majd megszabadítani őket Jehova bősz haragjának napján, hanem buzgalmának tüze megemészti az egész földet, mert pusztítást hoz, rettenetest, a föld minden lakójára"

Ha szeretnéd természetesen segítek, viszont akkor a Jakab 4:10 ajánlom: "Alázzátok meg magatokat Isten előtt, és ő felmagasztal benneteket."

Alázat nélkül nem megy valamint: Zsoltárok 18:27 "Mert az elnyomott népet te megmented,

De a gőgös szemeket megalázod"

Nem szégyen az ha tudatlanságból ilyeneket mondasz, viszont az igen, ha úgy mondod mindezeket ha nem is akarsz megtudni semmit sem! MI fel vagyunk készítve az üldözésre hisz Jézus ezt mondta: János 15:20 "Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani"

Sajnálom ha szívedet nem lágyítják meg ezek a sorok! Mert nem én mondtam ezeket!

2010. jan. 25. 15:20
 28/29 A kérdező kommentje:

A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

Nézzétek meg a szemetekkel mit csinálnak ezek a "szektások" kössetek bele és majd írjátok nekem ide le!

[link] languages.htm nézzétek meg, hogy mennyi nyelven működik, lássátok egyszer a valóságot is nem csak amit a ex-Tanúk terjesztenek!

[link] h/index.html lássátok azt az egy két Biblia verset amit kiemelünk:o)

Végén egy kérdés a katolikus vallás vagy amiben hisztek pontos adatot tudtok mondani, mennyi a lélekszáma, vagy mennyi nemzet tartozik bele?

2010. febr. 2. 11:47
 29/29 anonim ***** válasza:

"Ne készíts magadnak faragott képmást, vagy ahhoz hasonló alakot, ami fenn van az egekben, vagy lenn van a földön, vagy ami a vizekben van a föld alatt. 5 Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra..."2Mózes20:4,5

Ez szerintem nem félreérthető!!!


Megfigyelted, hogy Isten két dolgot tiltott meg? Először is azt mondta a népének, hogy ne készítsenek az imádatához képmásokat, másodszor pedig nem volt szabad ’meghajolniuk előttük’, vagy szolgálniuk őket. Miért tiltja meg a Teremtőnk a képmások készítését? Többek közt azért nem helyes képmást készíteni Istenről, mert „Istent egy ember sem látta soha”. Istennek nincs fizikai teste; ő szellem, és a szellembirodalomban él (János 1:18; 4:24).

És miért nem lehet semmi másról sem képmást készíteni?


Ennek az az oka, hogy Isten „kizárólagos odaadást” követel. „Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak” – jelenti ki (Ézsaiás 42:8). Ebből adódóan az is helytelen, ha valaki azért készít képmást, hogy a segítségével imádja Istent. Amikor Áron, egy izraelita vezető képmást készített az imádathoz, Isten ezt személyes sértésnek vette (2Mózes 32:4–10).

2010. febr. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!