Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én kereszténynek számítok?

Kisnita kérdése:

Én kereszténynek számítok?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve mert baba koromban megkereszteltek. Nem tartom helyesnek a csecsemőkorban keresztelést mert egy kisbaba még nem tud dönteni erről. Mellékesen jegyzem csak meg, hogy szerintem ezt az egészet azért találták ki, hogy ezzel is növeljék a keresztények számát, hiszen egy kisbaba úgy sem fog ellenkezni a keresztség ellen. Piszkos húzás volt...

Szóval semmit nem hiszek el ami keresztény, Jézus isten fia, Mária szűz volt, stb. Az evolúcióban hiszek és Istenben vagyis valami felsőbb rendű lényben. Nem érzem magam kereszténynek, de elvileg mégis az vagyok mert meg vagyok keresztelve és más egyéb vallás híve sem vagyok mert nem vagyok se Buddhista se semmi más. Ha nem hinnék a felsőbb rendű lényben akkor ateista lennék, de mivel hiszek az sem vagyok. Szóval szerintetek keresztény vagyok vagy mi? :)

És vajon hány olyan ember él még rajtam kívül aki elvileg keresztény mert akarta ellenére megkeresztelték csecsemőkorában, de valójában mégsem fogadja el a keresztény vallást?


2010. dec. 22. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, te nem vagy keresztény, de keresztéyn kultúrkörben élő ember vagy.
2010. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon egyszerű: ha te nem tartod magad annak, akkor nem vagy az. Pár csepp víz meg egy varázsige senkinek a világnézetét nem változtatja meg.
2010. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Senki nem növeli azzal a keresztények számát, hogy megkereszteli a gyerekét, hiszen az ember akkor számít kereszténynek, ha annak vallja magát (tehát te nem vagy az, ha nem tartod magad annak). Egy kisbaba hogy vallhatná magát kereszténynek?

A keresztelő nem azt jelenti, hogy onnantól kötelező kereszténynek lenned, hanem a szüleid és a keresztszüleid tesznek egy fogadalmat a templomban, hogy a keresztény életvitelre fognak téged nevelni.

2010. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Az evolúcióban hogyan hiszel? Abban nem lehet hinni, mert az evolúció létezése bizonyított tény.
2010. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 hollófernyiges ***** válasza:
Ha nem érzed magad kereszténynek, nem fogadod el megváltódul Jézust, akkor nem vagy keresztény. A csecsemőkori keresztelés régi hagyomány, akkor még a gyerekek fele nem érte meg az egyéves kort és nem akarták hogy kereszteletlenségük miatt pokolra jussanak.
2010. dec. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem ,nem vagy keresztény.

Keresztény azt jelenti, hogy "Krisztust követő". A leírásodból viszont te nem követed, és nem is szándékozod követni Krisztust, pláne mert nem is hiszel benne. (PEdig az ő létezése is tudományosan bizonyított tény most már.)

Talán a Bibliában sem hiszel (annak ellenére, hogy ez a világ leghitelesebb könyve, hitelesebb, mint pl. bármely homéroszi eposz), ami azt írja, hogy "aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül." Tehát az üdvösségben sem hiszel, gondolom.

Szóval nem, nem vagy keresztény.

2010. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel a keresztény vallásban,Istenben akkor nem vagy keresztény.te döntöd el.olyan nincs,hogy valakit megkeresztelnek csecsemőként és akkor élete végéig érvényes rá az,hogy ő keresztény vallású.ahhoz hit is kell,hogy vki kereszténynek vallja magát nem csak keresztelési hókuszpókusz.az én példám is ugyanaz,mint a tied,én nem vallom magam kereszténynek,számomra leszerepelt a keresztény vallás.és,nem zavar,sőt örülök neki,hogy sokat fejlődtem,életfelfogásban.
2010. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az evolúcióban hogyan hiszel? Abban nem lehet hinni, mert az evolúció létezése bizonyított tény.

Hát éppen ez az, ez ami megbotránkoztat, hogy a keresztény emberek nem fogadják el azt ami bizonyított, helyette egy mesében hisznek.

Igen Jézus tényleg létezett, történelmi személy, szóval nem Jézusban nem hiszek (mert ő élt) hanem abban aminek vagy akinek kiadta magát vagy tartották/tartják őt.

Szerintem egy egyszerű földi halandó volt pont olyan mint mindenki más és egy hatalmas nagy kókler. Abban az időben az emberek még elég "civilizálatlanok" voltak, minden elhittek mert alig tudtak valamit a világról, akkoriban a "Jézusféle" mese hihető volt, de ma már nem az, többek közt azért sem mert már bebizonyították pl az evolúciót is. Érthető, hogy abban az időben is megosztotta az embereket ez a mese, voltak akik elhitték és voltak akik nem és az utóbbiak üldözték Jézust és végül keresztre is feszítették. Most gondoljatok bele ha most idepottyanna egy jött ment és azt állítaná magáról, hogy ő a megváltó mi sem örülnénk neki, persze mindig vannak csökkent értelmű emberek akik beveszik az ilyeneket. Ez akkoriban is így volt... A másik ami még meg akartam említeni, hogy abban az időben több száz-több ezer embert keresztre feszítettek, mert akkor az még elfogadott volt, mért pont Jézus lenne a megváltó? Mert ő feltámadt? Hagyjuk már a hülyeséget... Ki látta? Az anyján meg a nőjén kívül? SENKI! Ők meg azt mondanak amit akarnak.

Ezt a keresztelős dolgot mert úgy értettem, hogy az egyház vezet egy listát mind azokról akik meg vannak keresztelve és nekik ugye az az érdekük, hogy minél több ember ebben a hitben éljen és ezért akaratukon kívül megkeresztelték (és sajnos még most is megkeresztelik) az újszülötteket és ráfogták arra, hogy a gyakori csecsemőhalálozás miatt "kell". Tegyük fel, hogy én hiszek neki, mert régen tényleg sokkal több volt a csecsemőhalál mint napjainkban. De akkor manapság már mért teszik?

Én nem a keresztelkedés ellen vagyok hanem a csecsemőkorban való keresztelés ellen, hiszen egy kisbaba nem tud arról dönteni, hogy milyen vallást szándékozik követni, úgy érzem a megkeresztelt gyerekek a keresztelés által be vannak "skatulyázva". Azt tartom helyesnek ha hagyjuk felnőni azt a kisgyereket és mikor megismert több vallást had döntse el ő, hogy miben akar hinni vagy akar-e valamiben egyáltalán. Ne kerüljön már pici korában egy listára, hogy igen ő is keresztény, ne asszisztáljon már abban, hogy egy vallás (aminek csekély a valóság alapja) terjedjen és egyre több és több híve legyen. Ezért kellene szabályozni ezt a dolgot és az iskolákban kötelező tantárgyként bevezetni a vallástörténelmet. Ezeken az órákon minden vallásról hallanának a gyerekek és el tudnák dönteni, hogy ki melyikkel tud a legjobban azonosulni. Ugyanis nem csak a keresztény vallás van a világon csak sajnos sokan ezt elfelejtik és elveszik a gyerekeink elől az esélyt arra, hogy megismerkedhessenek más vallásokkal is.

2010. dec. 22. 11:36
 9/20 anonim ***** válasza:
2010. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A vallásszabadság értelmében te döntöd el, hogy melyik valláshoz tartozol, nem egy kanál víz..

Ugyanakkor nagy butaságokat mondasz. Az evolúció valóban tény, de nem arra való magyarázat, hogyan lett a világ. Tehát ha valami mellett érvelni akarsz, akkor nem árt utána nézned a dolgoknak, mert az evolúció nem a Föld és az emberek létrejöttét bizonyítja, hanem a fokozatos fejlődést. Az evolúció és valamilyen isten létezése nem egymást kizáró dolgok.


Másrészt a megkeresztelés senkitől nem veszi el a lehetőséget, hogy megismerkedjen más vallásokkal. Vagy esetedben ez történt? Nem, akkor meg? Az iskolában még tanítanak is más vallásokról... na meg téged tűzzel-vassal hajtottak a templomba és a szüleid nem engedték, hogy más vallásokkal foglalkozz.


A vallástörténelem azért felesleges, mert akit nem érdekel a vallás, azt úgysem érinti, hogy van-e vagy sincs, akit érdekli,az meg utána néz. Én 10-12 évesen már olan otthonosan mozogtak a vallásokban, mint más a Barbie-babák között. Senki nem mondta otthon, hogy ne olvasgassak róluk, ne nézzek róluk műsorokat a tévében, pedig én is meg vagyok keresztelve. Egyszerűen nem vagyok keresztény hív, és ennyi, nem is erőltették rám.


Szóval ne csinálj úgy, mintha a megkeresztelés valami szabadságkorlátozó tortúra lenne.

2010. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!