Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én kereszténynek számítok?

Kisnita kérdése:

Én kereszténynek számítok?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve mert baba koromban megkereszteltek. Nem tartom helyesnek a csecsemőkorban keresztelést mert egy kisbaba még nem tud dönteni erről. Mellékesen jegyzem csak meg, hogy szerintem ezt az egészet azért találták ki, hogy ezzel is növeljék a keresztények számát, hiszen egy kisbaba úgy sem fog ellenkezni a keresztség ellen. Piszkos húzás volt...

Szóval semmit nem hiszek el ami keresztény, Jézus isten fia, Mária szűz volt, stb. Az evolúcióban hiszek és Istenben vagyis valami felsőbb rendű lényben. Nem érzem magam kereszténynek, de elvileg mégis az vagyok mert meg vagyok keresztelve és más egyéb vallás híve sem vagyok mert nem vagyok se Buddhista se semmi más. Ha nem hinnék a felsőbb rendű lényben akkor ateista lennék, de mivel hiszek az sem vagyok. Szóval szerintetek keresztény vagyok vagy mi? :)

És vajon hány olyan ember él még rajtam kívül aki elvileg keresztény mert akarta ellenére megkeresztelték csecsemőkorában, de valójában mégsem fogadja el a keresztény vallást?


2010. dec. 22. 09:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem az miatt lesz valaki keresztény vagy sem. Szabad akarata mindenkinek van. Az vagy aminek tartod magad. Engem katolikus templomban kereszteltek meg, de nem nagyon érdekel, mert bemegyek én a protestáns és református templomba is. Többféle vallást ismer az ember, de a leghitelesebb a keresztény. Erre felnőtt korban jön rá (inkább érez rá) az ember.
2010. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az evolúció és valamilyen isten létezése nem egymást kizáró dolgok.

Én ezzel tisztában vagyok, de a keresztények nem, ezért írtam fentebb is. Ez a vallás egy kalap szar mert bebizonyított tényeket nem fogad el! Ugyanis ha egy keresztény embernek megemlítem az evolúciót azt mondja rám, hogy ateista vagyok mert szegény ennyire tudatlan és ennyire elhomályosítja a látását az egyház és maga a keresztény vallás. Isten megteremtette az élethez való feltételt, de nem az élőlényeket és főleg nem az embereket. Az egyház pedig azt hirdeti, hogy mindent az isten teremtett Ádámot és Évát is. De a kettő nem ugyan az...

Igenis és azt érzem, hogy meg lettem fosztva valamitől és be lettem skatulyázva azáltal, hogy anno megkereszteltek és templomba járattak hit és meggyőződés nélkül.

2010. dec. 22. 14:06
 13/20 anonim ***** válasza:

Az egyház nem veti el az evolúciót úgy, ahogy azok az ismerőseid mondják. Az evolúció, csak mint fejlődés bizonyított, új fajok kialakulása még nem igazán volt megfigyelhető és "átmeneti fajok"-ról sem tudunk túl sokat. A legelső létformák létrejöttére is csak elméletek vannak és tudomásom szerint semmilyen laboratóriumban nem sikerült megismételni. A cél tehát az lenne, hogy a vallásszabadság jegyében több elméletet tanítsanak erről az iskolában, megemlítve, hogy azok mennyiben bizonyítottak.

Az ember egyszer keresztelkedik - ez átjárhatóságot biztosít egyes egyházak között és ezt nem tudod lazán lemosni magadról, de nem is kell. Ez nem piszkos húzás, ettől te még abban hiszel, amiben akarsz: hiheted azt is, hogy ennek a rituálénak semmi jelentősége sincs.

"Szerintem egy egyszerű földi halandó volt pont olyan mint mindenki más és egy hatalmas nagy kókler." - Ez nagyon hasonlít a New Age-es képhez, amely minden vallási vezetőt elfogad és különleges tehetségű bölcsként tekint rájuk. A te döntésed, hogy valami zavaros vallást követsz vagy egy régi, több ezer éveset, amelynek már jobban látszanak a hibái is.

A gyermekkorban való keresztelés és a vallásos nevelés szerintem korrekt dolgok. Ettől még felnőttként az ember utánajárhat a különböző vallásoknak és azt hisz, amit akar.

2010. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Hát éppen ez az, ez ami megbotránkoztat, hogy a keresztény emberek nem fogadják el azt ami bizonyított, helyette egy mesében hisznek."

"Az evolúció és valamilyen isten létezése nem egymást kizáró dolgok.

Én ezzel tisztában vagyok, de a keresztények nem, ezért írtam fentebb is."


Hány olyan keresztényt ismersz, akik ezt így konkrétan a szemedbe mondták? Én 8 évig keresztény gimnáziumba jártam, az összes tanárom hívő keresztény ember volt, és soha senki se mondta egy szóval sem, hogy evolúció nem létezik, pedig biológiából mi is tanultuk, ahogy más iskolákban is tanítják. Ez egy bizonyított tény, nem is hallottam még soha olyat, hogy valaki "nem hisz" az evolúcióban, pedig, mint mondtam, kiskoromtól fogva keresztényekkel vagyok körülvéve.

2010. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit hozzátennék, hogy én inkább úgy tapasztaltam, hogy főleg az ateistákra jellemző az, hogy nem értik meg, hogy az evolúció, ősrobbanás stb. nem zárják ki valamilyen isten létezését. Gondolj csak a "nem hiszek istenben, mert a tudományban hiszek" és hasonló kommentekre. Keresztényektől még sose hallottam olyat, hogy "nem hiszek a tudományban, hanem Istenben".
2010. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha te azt érzed, hogy valamitől meg lettél fosztva, mert templomba jártál - az a te hülyeséged. Mert ilyen szempontból mézed a dolgot, ahelyett hogy azt mondanád, ezzel is részese lettél valaminek, megtapasztaltad a kereszténységet; az ember ezekkel nem veszít semmit, csak tanul

A szüleid ott álltak mögötted, és vertek, ha a buddhizmusról kérdeztél? Kérdeztél egyáltalán? Érdekeltek téged annyira más vallások, hogy utánuk kutattál, vizsgálódtál, és a családod tiltott tőle, hogy okosodj?

Az ateista és nem keresztény ember sem tanít többet a gyerekének a vallásokról, mint a keresztény, úgyhogy egy ilyen családban sem nyert volna nagyobbb teret etéri oktatásod.


Szóval magadat hibáztasd, ha nem használtad ki a lehetőségeid, hogy korábban tájékozódj a vallásokról. És ha nem tetted: most itt az idő, tessék. Semmivel nem vagy elkésve.

Az meg hogy te be vagy/voltál skatulyázva mert templomba jártál, szimplán a te képzelgésed.

2010. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Hasonló nézeteid vannak, mint nekem (pedig én bérmálkozó is voltam). Én inkább deistának nevezem magam, és a felsőbb teremtő erő az Isten... [link]

Itt tudsz róla olvasni. :)

2010. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az evolúciós elméletet is többször megdöntötték már. Csak az iskolai oktatásból nem lehet kihagyni. Ez csak egy elmélet. Nekem pl. azt nehéz elfogadni, hogy egy pohárba belerakok szén, kén és egyéb molekulát és abból évmilliók során egysejtű fejlődik. Semmi sem bizonyított a világban, minden csak feltételezés.
2010. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentjére

Egyrészt azt gondolom, hogy badarság lett volna több ezer embernek meghalnia azért, mert Jézus egy kókler volt.

Másrészt Jézus feltámadása logikailag bizonyítható, hiszen a sír üres volt, ha a tanítványok lopták volna el, az őrök nem lettek volna öngyilkosok, ha a rómaiak, akkor előadták volna a testet, ha a zsidók, dettó. Az őrök meg felébredtek volna a bazi nagy kő hengerítésének zajára.

De ha nem akarsz hinni ebben, ne tedd. A kérdésedre a válasz továbbra is az, hogy ha Krisztust követő vagy, akkor vagy keresztény.

2010. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

"Abban az időben az emberek még elég "civilizálatlanok" voltak, minden elhittek mert alig tudtak valamit a világról"


Akkor mi van, mondjuk a gízai piramisok felépítésével? még ma sem tudják,hogy vitték fel a köveket. Mi van az ókori demokráciával? A filozófusokkal és matematikusokkal, a csillagászokkal? Az emberek nem voltak hülyébbek azért, mert nem volt olyan technológia, mint ma. sőt, ami azt illeti, ha a megfigyeljük a természetet, azt látjuk, hogy a dolgok egyre csak egyszerűsödnek.


"A másik ami még meg akartam említeni, hogy abban az időben több száz-több ezer embert keresztre feszítettek, mert akkor az még elfogadott volt, mért pont Jézus lenne a megváltó? Mert ő feltámadt? Hagyjuk már a hülyeséget... Ki látta?Az anyján meg a nőjén kívül? SENKI! Ők meg azt mondanak amit akarnak. "


ha tényleg érdekel nézd meg az ószövetségi próféciákat. elég sok van belőlük Jézusról. Látták feltámadás után, mert utána 40napig mászkált a földön, erről is vannak írásos források!

2011. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!