Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
 91/148 anonim ***** válasza:
87%

"Számomra az már siker, L, ha nem böfögöd itt tovább a hülyeségeidet."

Na látod! Pont azt csinálod, amit elítélsz.

Aki nem ért veled egyet, az hülye.

Na akkor most ki is kettőnk közül az elítélendő?


L

2010. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/148 anonim ***** válasza:
28%
"Nem mondom, hogy szép dolog. Sőt! Undorító, amit csinálnak, de ez őket minősíti és nem a vallásukat." Már bocsánat hogy közbeszólok, de a papok tudod e miért csinálják azokat az undorító dolgokat? Aha, a vallás miatt, és nem a templom egerétől kapják el a fertőzést aminek gyerekek iránti vonzódás a tünete...:)
2010. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/148 A kérdező kommentje:

"Lusta vagyok kikeresni és, őszintén, nem is látom értelmét."


Erről van szó. Olvasni lusta vagy, de fröcsögni nem.

2010. ápr. 22. 14:38
 94/148 anonim ***** válasza:
100%

Az vagyok aki mondta hogy bántó ránézve ha birkázol.


Az hagyján hogy ez téged meg sem hat, sőt inkább még egyszer elmondod ugyanazt hogy nyomatékos legyen mennyire lenézel minket, de hogy mások véleményét csak addig hallagtod meg amíg bele tudsz kötni...


Azt gondoltam veled lehet kicsit beszélgetni, de te inkább mindenkit csak birkázol tovább és mindenbe belekötsz.


Sajnálom, pedig azt hittem lehet ebből egy beszélgetés a másik leszólása és jelzővel való illetése nélkül. :(


Viszlát mindenkinek!

2010. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/148 anonim ***** válasza:
84%

""Lusta vagyok kikeresni és, őszintén, nem is látom értelmét."


Erről van szó. Olvasni lusta vagy, de fröcsögni nem."

De úgy látom te is. Mert leragadsz az első mondatnál, amibe bele tudsz kötni és nem is olvasol tovább.


"Az hagyján hogy ez téged meg sem hat, sőt inkább még egyszer elmondod ugyanazt hogy nyomatékos legyen mennyire lenézel minket"

Nem azért mondja el.

azért mondja el, mert semmi más érve nincs.

"de hogy mások véleményét csak addig hallagtod meg amíg bele tudsz kötni... "

Szívemből szólsz, testvér. :)


L

2010. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 anonim ***** válasza:
87%

Még egy valamit tennék hozzá. Illetve inkább kérdeznék. Nem várok választ, de szerintem mindenkinek érdemes elgondolkodni ezen.

Mégis mi alapján tartod te jobbnak magad nálunk, keresztényeknél?

Három vád van, amit az ateisták mindig felhoznak a vallásosok ellen.

1) Nem fogadják el, hogy van alternatíva velük szemben és csak a saját érveiket képesek ismételgetni.

2) Mindenkit meg akarnak téríteni, még akkor is ha egyértelműen kijelented, hogy nem érdekel.

3) Aki nem az ő vallásukban hisz, vagy szembe száll velük, azt lehülyézik és elmondják mindennek.

De felmerül a kérdés, miben mások az ateisták.

Nézzünk csak meg téged!

Már a kérdésedet is úgy teszed fel, most idézek, "de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!".

Ezzel a harmadik pont máris kipipálva. Az ellenfél lehülyézése. Akkor ez mégsem csak a keresztények módszere?

Aztán idézek még egy részletet. A válasz április 19-én 23:+5-kor érkezett: "Pl. Bőjte Csaba Erdélyben.

Igaz, hogy ő nem az Agorából és a Da Vinci kódból szerezte ismereteit a kereszténységröl." Erre a te válaszod: "A negyedik válaszoló pedig képes letagadni az inkvizíciót is, Hypatiát, Giordano Brunót, és másokat. Igen, ezt tudják a keresztények: tényekre legyinteni, és megkérdőjelezni alapvető dolgokat. Kár, hogy az emberek által írt, állítólagos "Isten szavát" soha senki nem merte megkérdejelezni, mert aki megtette, meghalt. Gratulálok."

Ezzel az első pontot is kipipálhatjuk. Az ellenfél érveit nem hallgatod meg, csak a saját frázisaidat ismételgeted, azokat adod a másik szájába és ezért ítéled el. "Tipikus" keresztény módszer, nemde?

A második pontra inkább nem idézek, mert azokból egy egész könyvet meg lehetne tölteni, amik csak ezen az oldalon elhangzottak. Már maguk az ateisták által feltett kérdések is beszédesek. Pl. itt van ez is. Olvasd csak vissza mit írtál? Egyértelmű, hogy a célod, hogy megtérítsd a szegény keresztényeket a téves hitükből.

Vagy itt van ez: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Egyértelmű az üzenete. Ne higgy Istenben, mert a tudomány mindent megmagyaráz. Mi ez, ha nem térítés?

Szóval miben is vagy te jobb és több nálunk?


L

2010. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/148 anonim ***** válasza:
69%

Mert te nem vagy lusta, csak kifogásokat kerestél, hogy ezt biztos pap írta, meg ez katekizmus, TEHÁT nem igaz.

Az a poén, hogy bár a vadateisták mindig az észre mutogatnak, valójában pont ezek a legprimitívebb emberek.

2010. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/148 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és még annyit tennék hozzá, hogy azzal ne gyere, hogy nem minden ateista ilyen, mert nem is minden vallásos!


L

2010. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/148 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy a 17:55-ös jól rámutatott.

Amit az ellenfél mond, az nem igaz. Csak az igaz, amit mi mondunk.

Tipikus bizonyítéka, hogyan alkalmazzák az ateisták a fentebb említett első pontot.


L

2010. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/148 anonim ***** válasza:
0%
Jézus a megváltó! Szeressétek egymást, minden ember egyenlő!
2010. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!