Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az, aki ezek után képes...

Ki az, aki ezek után képes kereszténynek maradni?

Figyelt kérdés

Éppen ma láttam az Agora c. filmet, és nagyon mélyen megérintett a tartalma. Jelenleg úgy érzem, hogy a kereszténység a valaha látott legundorítóbb vallás, amit szívem szerint kiirtanék a világból.

Őszintén, tett valami jót a kereszténység a világgal? Nem hinném. Erőszakosan térítettek, aki nem kereszelkedett meg, vagy kétségbevonta a feljebbvalók tanait, azt megölték, felállították az inkvizíciót, elpusztították a kultúra és a tudomány minden eredményét, valamint ott tettek keresztbe a tudománynak, ott gátolták a fejlődését, ahol csak tudták. Talán csak nem voltak tisztában azzal, hogy a tudomány olan kérdéseket fog felvetni, ami megkérdőjelezi az egész vallás tanait? Még száz évvel ezelőtt is simán börtönre lehetett ítélni embereket "istenkáromlásért". És ez a vallás még mindig létezik! Egyszerűen felháborító...

Valójában már gyerekkorom óta taszít ez a vallás (meg az összes "szent könyves" vallás), de most már tényleg kíváncsi vagyok, kik azok az agymosottak, akik a keresztények által történelem folyamán elkövetett összes bűn ellenére még mindig képesek kiállni az erőszak és a butaság vallása mellett!


2010. ápr. 19. 23:17
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint a hamis vallás el fog pusztulni, mégpedig a politika, a nagyhatalmak fogják elpusztitani. Ahogy látom, kezd beteljesedni ez a prófécia, lassan megutálja a politika is.

Sőt, pénzbe is kerül a nehéz helyzetben levő államoknak. Ezért is utálatos kezd lenni a szemükben.

2010. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
Szerintem Peter ezuttal is korrekt valaszt adott. Sajnalom hogy ez lett belole...
2010. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem lazítsál...Olyan dühvel támadsz, hogy öröm nézni. Ja, nem kereszteltek meg. Zsidó vagyok. És meglátásom szerint valami Téged nagyon frusztrál. A keresztény valláson kívűl.
2010. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/148 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, az emberi butaság és a képmutatás pl. nagyon tud frusztrálni.

2010. ápr. 20. 22:03
 75/148 anonim ***** válasza:
Mármint arra értettem, hogy aki gyerekkorától kezdve keresztény hívő, azt úgysem fogod megváltoztatni, és számukra ez inkább sértő. Nekem vannak "keményen" keresztény barátaim, de soha nem próbáljuk meg egymást győzködni. Bocs, kissé egyszerűen fogalmaztam-fáradt vagyok, csak nem jó, ha az ember olyan dolgokon izgatja magát, amin úgysem tud változtatni. Béke. Előző voltam.
2010. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/148 anonim ***** válasza:
96%

Engem komolyan érdekel: mi a fő kérdésed célja?


Hogy a keresztények dobják el hitüket és térjenek át más vallásra?

Vagy magával a vallás fogalmával vannak fenntartásaid?


Én hívő vagyok és keresztény (de nem vallásos), és személy szerint nekem bántó hogyha lebirkázod azokat akik feltétel nélkül hisznek. Neked is van hited csak másban, mégsem írok sem gondolok rólad rosszat csak azért mert az én szemszögemből te teljesen másként gondolkodsz.


Teljesen igazad van a sötét középkorról, de ez inkább csak Európára igaz, az ázsiai részeken nyugodtan továbbfejlődhetett volna a tudomány, hisz már akkor is előttünk jártak sok mindenben. Mégsem úgy lett. Szerintem nem kizárólag a kereszténység a bűnös abban hogy megállt a fejlődés. Nem vagyok olyan tájékozott történelmi ismeretekből mint itt sokan, tehát nem is tudok cikkekre és könyvekre hivatkozni, ez csupán az én véleményem.


A vallás és a tudomány kevés kivételtől eltekintve mindig is egymással szemben állt és fog is állni. Jó lenne ha csak tudomány lenne és nem lenne hit a világban?


szerintem szürke és egyhangú világ lenne


De az sem lenne jó ha megismétlődne a középkori minta, miszerint csak vallás és nincs tudomány,


Úgy meg begyöpösödött lenne az élet


Szerintem az a jó amikor mind a kettő jelen van az emberek életében, legyen az bármilyen vallás.


Az alexandriai könyvtárról én meg eddig úgy tudtam hogy a római birodalom támadásaival kezdett igazán pusztulni és többször is felgyújtották azt, tehát ami az általad látott filmben van nekem új.


Egyébként elolvastam a leírását a filmnek és szerintem meg fogom nézni mert szeretem az ilyen történelmi filmeket. :)

2010. ápr. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/148 anonim ***** válasza:
70%
Hát, ha ezt te nevezed gondolkodásnak, akkor ebből az úgynevezett gondolkodásból, köszönöm nem kérek. Legyen Ön is Tóta W. Árpád!
2010. ápr. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!


Őszintén örülök, hogy te ismersz engem, én sajnos nem ismerlek téged, így ez az érzés nem lehet kölcsönös.

Ha mégis úgy gondolod, hogy ismernem kellene téged írj privátba...


Üdv. Péter

2010. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/148 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Nem fogod elhinni, de őszintén sajnálom hogy így állsz hozzá a kereszténységhez. Én annyit tudok mondani, hogy ne egy oldalát nézd csak a kereszténységnek, mert van több is.

Való igaz, sok borzalmas, és undorító dolog történt a kezdetektől napjainkig, és ez azért elszomorító, mert valójában onnan kapták az emberek a verést ahonnan a gyámolítást várták.

Viszont azon gondolkodj el, hogy mennyire ismersz minket, vagy mennyit tudsz rólunk. Saját hibáimból okulva mondom, nézz a dolgok mögé, mielőtt neki rontasz, mert előfordulhat hogy megtérsz és akkor bánni fogod amiket írtál.

2010. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/148 anonim ***** válasza:
62%

Ha a te hitedet és vallásosságodat egy hollywoodi agyrém befolyásolja, akkor nagyon tudlak sajnálni.

Mellesleg miért a hívei alapján ítélsz meg egy vallást? Miért nem a tartalma alapján?

Ez olyan, mintha egy könyvre azt mondanád, hogy azért pocsék, mert szakadt a borítója és sárgák a lapjai.

Szerintem pedig te vagy undorító és amit csinálsz.


L

2010. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!