Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Új Világ fordítás tényleg...

Az Új Világ fordítás tényleg ferdítés?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 19:19
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/347 anonim ***** válasza:
94%

Még az jutott az eszembe, hogy már nem is a hű értelmes osztályban bíztok ti tanúk, hanem már a vének is magasabb helyen vannak, mint Isten. Ha valaki eljött a tanúktól, akkor mindegy, hogy miért, ti VAKON, TUDÁS nélkül hiszitek, hogy az hitehagyott. :o) MIndegy, hogy hol él, és kicsoda az illető... és a hitehagyottak a mentálisan sérültek. :O)) Nem akármilyen szakdolgozat kerekedne rólatok egy pszichológus tolllából. :o))

Életedet adnád a szervezetért, de azért, hogy megvizsgáld, jó helyen vagy-e, már egy percet sem vagy hajlandó áldozni. :o) OKos....

2012. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/347 anonim ***** válasza:
92%

"Az utolsó válaszokkal pedig nem foglalkozom. Nem az én dolgom veled tárgyalni."


Ez tökéletesen jellemző rátok tanúk, de leginkább te rád, ha valami ellentmond az őrtoronynak és az új világ ferdítésnek, akkor -cáfolat hiányában- a szőnyeg alá söpritek!

2012. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/347 anonim ***** válasza:
93%

Megy még tovább a vita? Nagyon érdekes, szívesen olvasnám tovább!

Elnézést az offért..

2012. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/347 anonim ***** válasza:
0%

Nincs itt semmiféle "cáfolat hiány"! Számtalan van belőle.

Viszont én nem tárgyalok hitehagyottal, ha tudom róla, hogy az.

2012. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/347 anonim ***** válasza:
93%

De nem is tudod. Honnan tudod, hogy valaki hitehagyott? Mi a csudát jelent az a szó? Csak egy tanús logokai menetet szeretnék követni. AZt tanítják a tanúk:

1, nem a szervezet hozz megmentést, mert nem biztos, hogy az menekül meg, aki a szervezet tagja

2, Jehova a szívek, és vesék vizsgálója, vagyis senki nem ítélhet meg az indítékot

3, aki mindvégig kitart, az üvdözül


Ha nem a szervezetben kell kitartani mindvégig, hanem a hitben, akkor miért hitehagyott az, aki a nem ihletett hű és értelmes rabszolgával ért egyet? Vajon hogy ítéli meg Jehova azt a tanúját, aki aszerint viselkedik egy testvérével, amit más mond, és nem úgy,a hogy azt Ő mondja? HOnnan tudod, hogy aki itt szól hozzád,

1, ki ő?

2, mi alapján jött el a szervezettől?

3, megvizsgáltad e magad, hogy valóban igazat szól-e az illető?


Ha mind ezeket nem tetted meg, mennyiben érvényes rád az ige:


1 „Ne akarjatok ítélni és meg nem ítéltettek. 2 Mert amilyen ítélettel ítéltek, úgy ítéltettek. És amely mértékkel mértek, azzal mérnek titeket. 3 Miért látod meg a kalászt a testvéred szemében, míg a gerendát a saját szemedben nem észleled. 4 Vagy miképpen mondod a testvérednek: Testvérem, hadd vegyem ki szemedből a kalászt, miközben gerenda van a te szemedben? 5 Képmutató! Vesd ki először a gerendát a magad szeméből, és azután meglátod kivenni a kalászt a testvéred szeméből.


Máté könyve.


Köszönöm a választ.

2012. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/347 anonim ***** válasza:
94%

" Nincs itt semmiféle "cáfolat hiány"! Számtalan van belőle.

Viszont én nem tárgyalok hitehagyottal, ha tudom róla, hogy az."


Akkor sürgősen felejtsd el a kereszténység összes ágát, lévén egy hitehagyott zsidó hozta lére!

2012. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/347 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól tudom Russel kezdeti tanításai is a mai tanús tanok szerint is hitehagyás. :o) Ha most feltámadna, és elmondaná, miben hisz, egy tanú sem szólhatna hozzá. De Krisztus is hamis tanító a tanús tanítás szerint, mert szinte semmi nem található meg a tanaiból a tanúknál, csak a házról-házra való prédikálás.
2012. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/347 anonim ***** válasza:
0%
Bemutatkoztál, nekem ennyi elég. Beszélgess a hittársaiddal! Nehogy már számon kérd rajtam, hogy kivel állok szóba.
2012. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/347 anonim ***** válasza:
12%

"Akkor sürgősen felejtsd el a kereszténység összes ágát, lévén egy hitehagyott zsidó hozta lére!"


Tényleg "hitehagyott" volt Jézus? Szerintem kicsit jobban bele kellene ásnod magad a tények tanulmányozásába.

2012. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/347 anonim ***** válasza:
94%
hm...ütös érv Isten igaz szolgájától...
2012. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!