Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Új Világ fordítás tényleg...

Az Új Világ fordítás tényleg ferdítés?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 19:19
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/347 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Valaki!

Évekig voltam tanú. Láttam az erdőt. Bármibe lemerném fogadni, hogy halvány pukid sincs, ki az a Szalai András. :O) És a könyvét még sosem tartottad a kezedben, nem hogy bele olvastál volna. Szalai András 3 évet töltött el a tanúk közt, minden gyülekezeti alkalomra elment, annyi őrtornyot olvasott el, amennyit 10 tanú sem élete végéig. Kutató munkája alapos, szeretetteli, és elfogulatlan. Semmi hazugság nincs benne. De sajnos ez a jellemző a tanúkra, mindenki figyeljen: aki mást mond, mint amit ők, az hazug, és rágalmazó. Ennyi a szellemi kapacitás önerőből.

2012. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/347 anonim ***** válasza:
93%

Keresztény biliai lexikon? Ne viccelj....:o) Van saját lexikonjuk, a saját magyarázatukkal. Dehogy mernék bevállalni, hogy más magyarázatokkal összevessék a tanúkét. A tanulmányozás tudod hogy zajlik? Van egy őrtorony folyóirítuk, abban fejezetekre bontják a tanulmányi anyagot. Majd a lapalján minden fejezethez van kérdés.

De a fejezetben meg van jelőlve az is, hogy mi a válasz. :O)) Nehogy mást mondjanak. KÖzben arra kérik a nagyérdeműt, hogy próbálja a saját szavaival. :o))) Hihetetlen.... mint a gyógyóban. És alig tűnik fel valakinek, sőt, még örülnek is, hogy nem kell gondolkodni, nehéz könyvekben utánna járni a válaszoknak. Csak akkor van gond, hogy ha valaki elindul, és azt mondja, mindent megvizsgálok, mert nekem a válasz van olyan fontos, hogy felül vizsgáljam még azt is,a mit olvasok. Aj, de mekkora bátorság kell ehhez...

2012. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/347 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nagyon elfogultak a saját szervezeti irodalmukkal szemben.

Pedig szerintem érdemes utánajárni mindennek,hogy tényleg úgy van-e,ahogy és amit egy vallásszervezet állít saját magáról,hogy mennyire hitelt érdemlő.


Igaz,ez csak egy saját vélemény.

2012. júl. 17. 15:17
 84/347 A kérdező kommentje:

És ez bármelyik vallási szervezetre igaz.

Akkor igaz,ha 100 százalékig igaz.

2012. júl. 17. 15:19
 85/347 A kérdező kommentje:

Bár,ha valaki beleszületik egy adott vallásba,az azért meghatározza az életét.

Lehet,hogy nem mer változtatni.

2012. júl. 17. 15:20
 86/347 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, a Jehova Tanúi esetén bele sem kell születni a vallásba, elég néhány évet vagy évtizedet eltölteni ott. A kezdetektől, azaz az ingyenesen felajánlott házi Biblia- (pontosabban ÚVF-) tanulmányozástól fogva szépen, lassan azt csepegtetik bele az érdeklődőkbe, hogy a JT az egyetlen igaz vallás, és hogy Istennek az egyetlen igaz, földi szervezete az Őrtorony Társulat. Minden más hamis, sátáni, ellenséges.


Plusz: Armageddonkor a hűséges JT-ken kívül mindenki más elpusztul; tehát az egyetlen esély a túlélésre, ha Tanúvá válik valaki, és hűséges is marad.

Na, ezek után mekkora bátorság kell a kilépéshez szerinted, még ha valakinek kételyei is támadnak? Vagy ahhoz, hogy beismerje saját magának a személy, hogy éveken át tévedésben élt, mert hazudtak neki?

Ha valamelyest járatos vagy a pszichológiában, akkor sejtheted a választ...

Ha nem, akkor keress rá legalább a kognitív disszonancia kifejezésre, de akár külön szakanyagra is. Már ha mélyebben érdekel a téma.


Plusz: az ún. "hitehagyottakkal" a bent maradók nem tarthatnak kapcsolatot, még csak nem is beszélhetnek velük. Sőt, már a köszönést is a lejtő kezdetének tartják...

Ehhez mekkora bátorság kell szerinted: felvállalni, hogy elveszíti valaki az összes rokonát, barátját, ismerősét? Tudni, hogy a kilépés után levegőnek fogják nézni? Sőt, még ennél is negatívabban...


Persze mindezen félelmek ellenére nagyon sokan hagyják ott a szervezetet, akik képesek mindezekkel szembenézni. Külső segítséggel (valódi barátok, munkatársak, keresztény felekezetek tagjai, pszichológusok stb.)


Üdv. :)


-------


Kedves Vankó (71.)!


1. A JT-válaszolóktól vett idézetek helyét pontosan megjelöltem, bárki visszakeresheti és leellenőrizheti. Te is.

Hogy nem ezt tetted, hanem inkább megpróbáltál visszavágni, azt mutatja, hogy vagy nem emlékszel jól, vagy nem vagy elég alapos; vagy azt hiszed, hogy mások nem emlékeznek / nem elég alaposak / nem nézik vissza, hanem elhiszik neked habokra, amit írsz...


Az idézett kijelentések és a vitatott bibliai tanok pedig NEM állíthatók párhuzamba. Ez már megint csak kapálózás, ill. egy próbálkozás arra, hogy sulykold a véleményedet.


2. < "Szerintem pedig kifejezetten hasznos rámutatni némely visszásságokra"

Nem is állítottam, hogy nem hasznos, de ezt helyetted megteszik a Tanúk is.>


Ebben a kérdésben nem tették meg a tanúk, pedig alkalom lett volna rá bőven. Mint említettem is, az eredeti példánnyal kapcsolatos megjegyzésedet is egy nemtanúnak címezted, pedig címezhetted volna akár a társadnak is.

Más kérdésekben sem láttam még soha, hogy a Tanúk rámutattak volna visszásságokra saját magukkal kapcsolatban. Ha esetleg te tudsz ilyenről linket mutatni, akkor megköszönöm.


3. Tanú vagy nem tanú, ez itt a kérdés... :D


< "Az általam említett válaszolók mind Tanúk, felesleges ezen vitatkozni."


Szerinted ez "tény", mert te mondod, és mert ők ezt állítják... Jóhiszeműen feltételezhetjük, persze. Csak ettől még lehet teljesen más a valóság. Ettől még persze lehet mindenki megkeresztelt Tanú, aki annak állítja magát, meg az is lehet, hogy nem mindenki. Ez csak arra szolgáló példa, hogy mit értesz te ténynek. >


3. 1 Ne csűrd-csavard, sehol nem hivatkoztam arra, hogy azért lennének tanúk, mert én azt mondtam.

3. 2 Ők ezt állították magukról, te viszont ezt megkérdőjelezed. Nagyon érdekes, sőt, sokatmondó, hogy kívülállók jobban hisznek az ő szavuknak ebben a kérdésben, mint te, akinek - elvileg - hittestvérei. Nálatok ezt hívják bizalomnak, gondolom.


4. Óóó, azok a számok...

Na, még egyszer, hátha most megérted:


NEM releváns a 0-hoz való hasonlítás, mert CSAK a KÉT adatot hasonlítjuk össze:

A., Amit a tanúk általában mondanak ("több, mint 7000"), tehát A > 7000

B., Ami a valóság, azaz a JT-válaszoló (lsandor) által hivatkozott American Standard Bible VALÓS adata: B = 5816.


Tehát látható, hogy amíg lsandor ez utóbbi számot "nagyjából ugyanannyiként" határozta meg, mint az ÚVF-beli előfordulás, a VALÓSÁG más. Közel 20 % eltérés.


[Még egy "pici" csúsztatás tőled: "...a 7000 és a majdnem 6000 nekem közel azonos..." --> Hogy most mennyire nem fontos a pontosság, amit egy esetben olyannyira hiányoltál, amikor "kb. 6800"-at írtam... :Oo]


5. Névbeírások: megint csak SZERINTED egyértelműen...


6. Kiejtés: Most gabalyodtál bele a saját érvelésedbe és gondolatmenetedbe.

Ha szerinted Isten - idézlek - "természetszerűen a nemzetközi nyelveken használatos különböző módosulásokban látta az örökkévalóságot"...

... Nos, akkor teljesen feleslegesen ragaszkodtok a Jehova formához. Tudom, valahol már írtad nemrég, hogy a Jah alak is elfogadott, főleg a művészetekben; de ez neked - és a JT-knek - elég indok a Jahve alak mellőzésére.


A következő gubanc a tippekkel stb.:

< Miért nem számít? Bibliai érvet szeretnék. >


Most indokoltad meg saját magadnak... Bár nem a Bibliából. :D

De ha gondolod, írj néhány érvet a Bibliából, hogy miért is számít vagy nem számít... És ha ez megvolt, akkor arra is, hogy miért pont AZ a forma.


Üdv. :)


-------


@ 72:


"... mindaddig meddő a vita, vagy beszélgetés egy jehova TAnújával, míg az csak a saját kiadványaiból érvel. Azokból nincs kiút, olyan, mint egy kör. Önmagát érveli."


Ez szerintem teljesen igaz. De amint látom és tapasztalom, más szövegek esetén is meddő a vita, a beszélgetés; mint itt is látható, járunk körbe-körbe, ismételünk, repetázunk, szöveget értelmezünk... Sima, emberi, natúr szövegeket. :Oo

Körbe-körbe, körbe-körbe; vagy egy lépés előre, két lépés vissza...

2012. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/347 anonim ***** válasza:
95%
És még valami: én is voltam a pszichiátrián. És tudod kikkel volt tele: Adventistákkal, és Jehova tanúkkal. MInd a két vallás a tökéletességre való törekvést tanítja, és azt, hogy önerőből elérhető. De még akkor is csak "talán megmenekül", semmi nem biztos. Ezzel ellentétben JÉzus azttanítja, hogy aki hisz Ő Benne, az már megmentésben részesült, és annak örök élete VAN. És mindezt ingyen, kegyelemből. Nem kell hozzá Jehova TAnújának lenni, sem óraszámokat prédikálni, és a heti három összejövetelen ott lenni. Isten kertjében vagyunk, és nem Isten gyárában, ahol a kimerülésig dolgoztat bennünket.
2012. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/347 anonim ***** válasza:
0%

Igazi személyi kultusz alakult ki a ti Szalai körül. Nem csoda. Magatoktól érvelni nem tudtok?

Mint mondtam, kérdezzetek konkrét tanításokról. A lelkizés csak az érzelmek manipulációja a részetekről!


"Pedig szerintem érdemes utánajárni mindennek,hogy tényleg úgy van-e"


Kedves kérdező! Ezt vajon te és mások hogyan tudjátok ellenőrizni? Ezzel a mocskolódással, amit itt néhányan sportszerűen űznek a tárgyilagos bibliai érvek tárgyalása helyett, nem lehet eredményt elérni. Bár az is egy eredmény, míg elterelik a figyelmet a fontosabb dolgokról.


-----


"Persze mindezen félelmek ellenére nagyon sokan hagyják ott a szervezetet, akik képesek mindezekkel szembenézni."


Kedves Berta! Önmagadnak mondasz ezzel ellent. Az előzőleg ecsetelt alattomosan és hangulatkeltően megfogalmazott irományoddal magas színvonalon azt sugalltad, hogy a Tanúk egy terrorizált közösségben élnek, ahonnan logikusan csak nagyon keveseknek van esélyük menekülni. Valójában a gyakorlatban - az esetenként militarizált - kis csoportoknál ez így is van, de ezzel szemben a Tanúkat sokan hagyják el a saját statisztikáik szerint is. Ezt nem is nehéz megtenni, csak annyi kell, hogy az illető elsodródjon, vagy lehet, hogy sohasem került az igazság a szívébe. Sokan vannak így ezzel, ugye nem kell példákat sorolnom?!!

Senki sem fogja az ilyeneket visszatartani semmiféle erőszakkal, joga van hozzá, azt tesz, amit akar. A világ csábítása hatalmas. Ha nem így lenne, a Biblia nem figyelmeztetne erre olyan határozottan, valamint ti sem lennétek benne. De nem könnyű megmaradni az igazságban.


"3. 2 Ők ezt állították magukról, te viszont ezt megkérdőjelezed. Nagyon érdekes, sőt, sokatmondó, hogy kívülállók jobban hisznek az ő szavuknak ebben a kérdésben, mint te, akinek - elvileg - hittestvérei. Nálatok ezt hívják bizalomnak, gondolom."


A bizalom egy dolog, ezt én is elismertem. De a vakhit egy másik, melyet nem is könnyű elkerülni. És ebben az esetben sem tudhatsz biztosat arról, hogy ki, kicsoda.


-----


A 17%-s eltérés nekem is "közel ugyanannyi". Különösen, ha azon jelentős számú fordításról beszélünk, ahol ez a szám 0! Márpedig erről beszélni kell.


"[Még egy "pici" csúsztatás tőled: "...a 7000 és a majdnem 6000 nekem közel azonos..." --> Hogy most mennyire nem fontos a pontosság, amit egy esetben olyannyira hiányoltál, amikor "kb. 6800"-at írtam... :Oo]"


A csúsztatás részedről nyilvánul meg, mert leírtam, hogy ez két, különböző környezetben és céllal készült.


-----


"6. Kiejtés: Most gabalyodtál bele a saját érvelésedbe és gondolatmenetedbe.

Ha szerinted Isten - idézlek - "természetszerűen a nemzetközi nyelveken használatos különböző módosulásokban látta az örökkévalóságot"...

... Nos, akkor teljesen feleslegesen ragaszkodtok a Jehova formához. Tudom, valahol már írtad nemrég, hogy a Jah alak is elfogadott, főleg a művészetekben; de ez neked - és a JT-knek - elég indok a Jahve alak mellőzésére."


Te ennyire nem tudsz értelmezni? A Jehova alak a közismertsége miatt használatos, és én ennek az alaknak a különböző nemzetközi formáiról beszélek.


-----


87-s válaszoló:


"És még valami: én is voltam a pszichiátrián. És tudod kikkel volt tele: Adventistákkal, és Jehova tanúkkal. MInd a két vallás a tökéletességre való törekvést tanítja, és azt, hogy önerőből elérhető."


Ez hazugság! Bár lehet, hogy a te fejedben igaz, ez viszont kezelést kíván.

2012. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/347 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A Szalai könyv végén idézett szakirodalmakból olvasgatok,és minden az író állítását támasztja alá.


Nem lenne egyszerűbb Neked is elolvasnod,és alkotni róla véleményt?



Ennyi erővel én is írhatnám,hogy a "Mit tanít valójában a Biblia?"egy rettentő elfogult kiadvány lehet,biztos rossz,mert a Tanúk adták ki,ezért el sem olvasom.


DE elolvastam,mindkettőt,a Szalai-félét is,és a Mit tanít valójában a Biblia című kiadványt is.


Hiszen,mint mondom,csak akkor tudunk valamiről véleményt alkotni,ha ismerjük.

Nem?

2012. júl. 17. 21:43
 90/347 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Én mikor mocskolódtam Veled?

2012. júl. 17. 21:45
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!