Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Új Világ fordítás tényleg...

Az Új Világ fordítás tényleg ferdítés?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 19:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/347 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Berta Wooster!


"Az idézett példák ráadásul teljesen egyértelműek, nincs szó semmilyen félreértésről."


Ja, persze! Csakúgy, mint a háromság. Meg a halhatatlannak állított "lélek" (nefesh), melyet a Biblia sehol sem mond halhatatlannak, hanem éppen ellenkezőleg, halandónak ír.

Kedves Berta, nagyon elbizakodott vagy.


"Szerintem pedig kifejezetten hasznos rámutatni némely visszásságokra"


Nem is állítottam, hogy nem hasznos, de ezt helyetted megteszik a Tanúk is. Én azt állítottam, hogy ezen személyes különbségek NEM BIZONYÍTJÁK azt, hogy Jehova Tanúi nem ismernék, vagy rosszul ismernék a Biblia rendelkezésre álló igazságait.


"Az általam említett válaszolók mind Tanúk, felesleges ezen vitatkozni."


Szerinted ez "tény", mert te mondod, és mert ők ezt állítják... Jóhiszeműen feltételezhetjük, persze. Csak ettől még lehet teljesen más a valóság. Ettől még persze lehet mindenki megkeresztelt Tanú, aki annak állítja magát, meg az is lehet, hogy nem mindenki. Ez csak arra szolgáló példa, hogy mit értesz te ténynek.


A "közel azonos" kifejezés nem pontos számokról szól. Nagyságrendi értelmezése igen relatív. Azt hiszem nem sokan vitatkoznának velem (veled ellentétben), hogy a 7000 és a majdnem 6000 nekem közel azonos - különösen a 0-hoz képest. Ez van.


"1. A hivatkozott forrásokat kellene pontosan megjelölni, nem csak beszélni róluk."


Az előző oldalakon van néhány az említett négy válaszomban. Ezen kívül nem tudom, hogy elismered-e, de a Biblia leghitelesebb "hivatkozott forrás", az pedig EGYÉRTELMŰEN minket támogat Isten nevének a görög szövegekben való alkalmazását illetően.


"Nem tudjuk megmondani pontosan, mi volt az eredeti kiejtés."


És ez hány névvel van így? Mégis használjuk őket. Jehova azt ígérte, hogy a nevének a pontos kiejtését őrzi meg, vagy csak simán a nevéről beszélt úgy, hogy "örök időkre" szánta??? Tehát a kérdés: a héber JHVH akkori "kiejtésének" az örökkévaló fennmaradásáról beszélt - és tiltotta annak más nyelvekre történő átírását, mely értelemszerűen jelentős írásbeli és kiejtésbeli módosulásokkal járt -, vagy természetszerűen a nemzetközi nyelveken használatos különböző módosulásokban látta az örökkévalóságot?


"Nem számít, hogy mit tippelünk / mi a legelterjedtebb / mi a legvalószínűbb"


Miért nem számít? Bibliai érvet szeretnék.


"Az ÚVF-ben hiába van a Jehova alak, NEM ennek fennmaradásáról szól a történet."


Akkor melyiknek? Bibliai érvet gondoltam ki erre is. Gondolod, hogy Isten nem volt tisztában a nyelvek közötti jelentős eltérésekkel, változásokkal és azzal, hogy ennek következtében rengeteg mesterséges alak (ha úgy tetszik: "műszó") képződik századról-századra?!


A "bizonyítékokra" koncentráltam, kedves Berta, méghozzá elsősorban a bibliai bizonyítékokra - már akit érdekel a bibliai bizonyíték.

2012. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/347 anonim ***** válasza:
95%
Annyit szeretnék mondani, hogy mindaddig meddő a vita, vagy beszélgetés egy jehova TAnújával, míg az csak a saját kiadványaiból érvel. Azokból nincs kiút, olyan, mint egy kör. Önmagát érveli. Amíg egy szervezeti tag nem dönt úgy, hogy előítélet mentesen, önmaga megvizsgál mindent, félre téve az őrtorony társulat kiadványait, addig nem igazán lehet vele haladni. Én akkor döbbentem meg igazán, mikor utána jártam a háromség cáfolatainak még tanú koromban. Úgy tárják a tanú tagok elé a kérdést, ahogyan ők azt meg tudják cáfolni. Azt hitetik el a tanúkkal, hogy a többi egyház "háromség" hívő, miszerint három Istenben hisz. Ezt elkezdi cáfolni, és innentől kezdve vaj'h keveseknek jut eszébe igazán megkérdőjelezni. Pedig egy egyház sem hiszi azt a háromságot, amit a tanúk tagadnak. :O)) Ez nagyon mókás. :o)) Ilyen a biblia fordításuk is. HOzhattok bármennyi érvet, tudományos alátámasztást, hogy rosszul van fordítva, akkor sem látják. Én csak azt nem értem, ha eddig jó volt a Károli, de számtalan más fordítás is, mi pl. a Csiát használtuk, miért volt szükség drága, saját kiadásra? Mert onnan remekül alátámasztják a saját hitrendszerüket... sajos még ettől sem riadnak vissza. :o(
2012. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/347 anonim ***** válasza:
0%
Van olyan felületes és hitehagyott álláspont, ami azt állítja, hogy Jehova Tanúi nem ismerik az - egyébként - önellentmondó háromság mítoszt. De erre már számtalan helyen cáfoltak rá, valamint a fenti írásom is cáfolja! Aki valóban ismeri a Tanúk kiadványait és nem csak kiragad belőle részeket, mint ahogy a Szentírásból szokta tenni, az pontosan tudja, hogy miről van szó.
2012. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/347 A kérdező kommentje:
Nem szervezeti,és-e témában íródott könyveket akkor nem is olvasnak a Tanúk?
2012. júl. 17. 13:43
 75/347 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Ezt honnan gondolod? Vajon miért merült fel benned ilyen kérdés?

Miért nem olvasnának? Ki állít mást és miért?

2012. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/347 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem olvasnak. MInden az ördögtől van, és aki máshonnan idéz, esetleg más felekezeti irodalommal hasonlítja össze a társulati kiadványokat, vagy azok alapján megkérdőjelez, az rossz szellemiségűnek van nyílvánítva. Mikor ezt mondod nekik, akkor megmutatják, hogy mennyi idézet van az őrtoronyban, vagy egyébb kiadványukban más irodalmakból. De ez ne tévesszen meg. Egyiket sem személyesen vizsgálták meg, mindenben a hű és bölcs szolgára hagyatkoznak, aki hazudik, ás étveri őket. Éveken át szídták az enszt, a tagoknak fogatlan oroszlánként mutatták be, ők pedig egy évtizedeken keresztül tagjai voltak az ensznek, mondva csinált okokból. Azért tíltanak minden irodalmat, hogy egy olyan zért körű rendszert hozzanak létre, amiből a már bent lévő tag sehogy sem tud kijutni sem gondolkodásban, sem kutatásban. Félelemben élnek, és totális elszigeteltségben. Amíg nem tag valaki, addig elhitetik vele, hogy minden csodálatos náluk, aztán jönnek az apró tiltások, feddések, amit magukat véneknek nevezett lelkileg megnyomorított emberek osztogatnak, de persze mindent Jehovával füszerezve, eképpen: egy igazi jehova Tanúja nem csinál ilyet...aki isten népéhez tartozik az így, és így viselkedik..... aki lojális az tartozkódik ettől-attól....mire az illető feleszmélne már nincs önálló gondolata, cselekedete, tette.... óvatosan velük, nagyon óvatosan.
2012. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/347 anonim ***** válasza:
94%
MI az, hogy hitehagyott álláspont? Rosszul vagyok ettől. A tanúk a hitét aki elhagyta? Az hál'Istennek, hogy hitehagyott. Talán feltünt már, hogy aki eljött a tanúktól, azoknak nagy része megtért, újjászületett hívő lett Istennek a kegyelméből? Jobb az élete, boldogabb, nincs köztük mániákus depressziós, mint a tanúk több mint fele.... kicsit seperjünk már a saját házunk táján. És semmit nem cáfoltál meg, csak a hű és bölcs szolgát szajkóztad. Olvasd el Szalai András Jehova és a szervezet című könyvét, ha bátor vagy. :o) Aztán beszélgethetünk.
2012. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/347 anonim ***** válasza:
0%

A 73%-s nem látja a fától az erdőt! Egy hazugságokkal és torzításokkal teletűzdelt iromány a tekintélye.

Én pszichiátrián dolgozom már 16 éve, nekem nem kell bemutatni, hogy kikkel van tele. Aljas dolgok ezek az állítások, de nem is csodálkozom.

2012. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/347 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva,ezekből a kommentárokból az jön le,hogy csak szervezeti irodalmat olvashattok...


Tehát ilyenre gondoltam:pl.a fenti Vanyó-féle könyvet olvastátok-e?

Vagy ezt a Jehova és s Szervezet címűt?

2012. júl. 17. 14:51
 80/347 A kérdező kommentje:
Esetleg Keresztény Bibliai lexikon?
2012. júl. 17. 14:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!