Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Új Világ fordítás tényleg...

Az Új Világ fordítás tényleg ferdítés?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 19:19
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/347 anonim ***** válasza:
0%

Berta ezen válasza figyelmet sem érdemel.


A kérdező 89-s válaszára: szóval az lenne az érved, hogy tudsz mutatni olyan könyvet, melynek gondosan válogatott hivatkozásai alátámasztják magát az írományt? Ilyent nem nehéz csinálni. De vajon a Szentírás szűrőjén is átmegy?


Itt nem az a kérdés, hogy lehet-e olyan manipulatív könyvet írni, mely minden hivatkozása azt támasztja alá, amít akarok, hanem az, hogy ez összhangban van-e a bibliával??

2012. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/347 A kérdező kommentje:

Utolsónak:ez jogos.

De ennyi erővel a"Mit tanít..."könyvet úgyszintén nevezhetjük manipulatívnak,hiszen mindenki azt magyaráz a Bibliaversekbe,amit akar.

2012. júl. 23. 13:35
 103/347 A kérdező kommentje:

Amint tudok,hozok példákat,csak idő kérdése.

Addig is türelmet kérek.

2012. júl. 23. 13:37
 104/347 anonim ***** válasza:
94%

@ Vankó (101.):


Nem gondolod, hogy nagyon gáz megpróbálni egy ilyen mondattal kibújni a válaszadás elől?

Bár nem hinném, hogy eszedbe jutott volna, mert akkor nem írtad volna le...


Megismétlem az előző kommentemből azt, amire választ várok:


1. A következő írásodból a 2. mondat 3. tagmondatának rövid, de egyértelmű kifejtése :


"A világ csábítása hatalmas. Ha nem így lenne, a Biblia nem figyelmeztetne erre olyan határozottan, valamint ti sem lennétek benne. De nem könnyű megmaradni az igazságban."


Ki az a "ti"? És miben nem lennének benne? Miért?


2. Nevezd meg konkrétan, hogy a magukat Tanúnak valló felhasználók közül szerinted ki nem az.

2012. júl. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/347 anonim ***** válasza:
95%

v Mt.26,49. „Jó napot, Rabbi!” - mondja Júdás az éjszaka kellős közepén.


v Jn.3,7. „… újra kell születnetek.” Az Úr Jézus ezek szerint a reinkarnációt tanította. (Persze egészen más, és helyes, ha újonnan születésről van szó!)


v Jn.6,53. „… ha nem eszitek … nincsen életetek önmagatokban.” Tessék kimondani és végiggondolni: „életetek önmagatokban.” Ez halhatatlanság lenne! Ellentmond a Szentírás egészének, és a Jn.5,26-nak, ahol az áll, hogy „amiképpen az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában.” Mindenki más örök életet kaphat, de nem halhatatlanságot.


v Jel.3,20. „Íme! Az ajtóban állok és zörgetek …” Itt éppen az a vers értelme, hogy Krisztus kívül, az ajtó előtt áll, és az embertől függ, hogy beengedi-e. Ha valaki az ajtóban áll, nem kell hogy zörgessen vagy engedélyt kapjon, mert már a helyiségben van. Ez a berontás idegen az Úr Jézus velünk való bánásmódjától.


v A „ki nem érdemelt kedvesség” fordítás a „kegyelem” helyett. Az akasztásra ítélt bűnöző fütyül arra, ha a köztársasági elnök bemegy a cellájába, megsimogatja, nyalókát visz neki, jól elbeszélget vele. Azaz ki nem érdemelt kedvességet gyakorol vele. Attól még a bitófán végzi. Sokkal jobb volna számára, ha elnöki kegyelemben részesülne.


v A „megmentés” fordítás az „üdvösség” helyett. Amikor 1912. ápr. 14-én a Titanic elsüllyedt, a jóval több mint 2.000 utasának mintegy harmadát megmentették. Ettől még nem üdvözültek. Amikor István vértanút megkövezték, őt senki nem mentette meg, mindazonáltal kétség nem fér hozzá, hogy üdvözült. (Ez csak néhány morzsa mutatóban.)

2012. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/347 anonim ***** válasza:
95%

"vagy mondjak még? Azért mondtam a Szalait, mert elfogulatlan"

Ezt mire alapozod? Az "elfogulatlan" véleményedre? Most komolyan: MIRE? Írj egy tényt a bibliából, ami cáfolja a tanításunkat."



Arra alapoztam, hogy magam 9 évig voltam tanú a családommal együtt. Azért jöttünk el, mert komolyan vettük a biblia szavait, miszerint mindent megvizsgáljatok, ami jó azt megtartsátok, és ne higgyünk a hamis prófétának. két évünkbe telt, mire minden tanítást megvizsgáltunk, elfogulatlan.

Szalai András könyve még nyomtatás előtt került a kezünkbe, és nem restelltünk egy személyes találkozást kérni tőle, hogy megismerjük személyesen.

Minden Őrtorony szervezeti tanítást összevetettünk a bibliával, majd az András értelmezését is, és a szervezet megbukott a vizsgán.

Javaslom neked is, hogy a kutatás kutatás legyen.


"Az ébredjetek tele van olyan történetekkel, amik mániás depressziós tanúkról szól, és egyébb mentális zavarral küzdőkkel."

És ezt nevezed te "tényeknek"?! Nem semmi. "


Figyelj hűséges tanú barátom. 9 év, az 9 év. Rengeteg ébredjeteket, és őrtornyot olvastam. Igazad van, attól nem érv, hogy én mondom, de

100%-ban hiszem, hogy te is olvasod azokat a beszámolókat, amik arról szólnak, hogy éveken keresztül prédikált valaki depressziósan, betegen. És igen, abban is igazad van, hogy a világban élnek a keresztények is, és éri őket a nyomorúság. Csak hogy az újjászületett keresztények akik élvezik Atyánk kegyelmét, már tudják, hogy nem kell, és nem is lehet tökéletes az ember. És ezt a terhet levette Krisztus rólunk. A tanúkról is, csak ők nem akarnak Neki hinni. :o)



"Csak azokban a felekezetekben találsz pszichés betegeket, akik leuralják, elnyomják, tökéletességre szólítják fel a híveket, és ahol nincs döntési, lelkiismeretei szabadság"

Látod, ezért mondtam, hogy SZEMÉLYESEN kell meggyőződni annak, aki másodkézből értékel. NE MÁSOK SZEMÉVEL LÁSS, hanem a sajátoddal!!!

Ez egy tökéletes hazugság a Tanúkkal kapcsolatban, nagyon sok laikust képes megvezetni. Hitler is hasonló manipulációkhoz folyamodott, mikor egy csoportot támadott. Mestere volt a manipulációnak, ma is sok ilyen "mester" van a világban, és sok-sok hívet szereznek maguknak. "



9 évnyi tanúság. Ennyi elég ahhoz, hogy személyesen győződjek meg róla? Van lelkiismereti szabadság? Őszintén.... Dönthetsz úgy, hogy három hétig nem jársz gyülibe, és nem néznek rád ferdén? nem mondják, hogy hitben gyenge? Dönthettél úgy, amikor még tilos volt, hogy vért adsz a gyermekednek, és nem közösítettek ki érte? Dönthettél úgy, hogy nem jársz házról-házra, és nem neveznek tétlennek? Dönthetsz úgy, hogy "világit" veszel el feleségül, mert szerelmes vagy, anélkül, hogy beleszólnának?És ami a legfontosabb: idézhettél más irodalmakból, olvashattál más irodalmakat, azokat megbeszélhetted a testvéreiddel, anélkül, hogy hitben gyengének neveznének? Mehettél a gyermeked esküvőjére, ha az a világi párjával templomban esküdött? Kérlek.... ezek csak pillanatképek mind abból, ami tilos a tanúknál. Mégha sok nincs is leírva, kinyomtatva, te is, és én is nagyon jól tudjuk, hogy ezen kívül még ezernyi tiltás van egy lelkiismeretileg jól kiiskolázott tanúnak. Természetesen mindent a bibliára fog a rabszolga....


"Lehet vitázni a tanításról, de a gyümölcs a lényeg. :o)"

Igen, a krisztusi jó gyümölcs a lényeg. Nem kicsit röhejes, hogy gyakran azok minősítenek bennünket, akik aktív részét képezik e világgal szoros barátságot ápoló ún. "kereszténységnek".


Nos, ez egy elég erőteljes ítélkezés volt, sőt, előítélet, mert a nyakamat rá, hogy semmit nem tudsz az ún. kereszténységről. Csak annyit, amennyit elmondott neked a hű és értelmes rabszolga. Hogy a katolikusok nem engedték értelmezni a bibliát, jelzem, a tanúk sem engedik. Hogy a katolikusok

megölték a saját tesvéreiket a háborúban, mintha minden katolikus ezt tette volna. És íme egy kis olvasni való: [link]



"és délután jutott az eszembe, hogy honnan van merszed azt mondani, hogy személyi kultusz Szalai körül? A tanúk a hű és bölcs szolgát egyenesen Isten helyébe ültették be. Ez már nem is személyi kultusz, hanem bálvány imádás. :o)"

Hát erre mondta Einstein, hogy az emberi butaság végtelen, csakúgy mint a világegyetem, bár ez utóbbiban nem biztos... "


Ez nagyon jó volt. :o) Köszi. Szóval én vagyok a buta, (ez persze lehetséges) aki mindent megvizsgált személyesen utána járt, hallgatva Pál apostolra, míg te, aki csak azért nem olvas más irodalmat, mert helyette elolvassa a hű és értelmes rabszolga, azt értelmezi, érveli, és elhiteti, az okos.

Te, aki mindenben rá támaszkodsz, aki elhiszed minden szavát, és megmagyarázod a tévedéseit, csalásait, de nem állsz szóba azokkal a kiközösített testvéreiddel, akit ez a csaló szervezet közösített ki, te okos vagy. Végül is a te nézőpontodból igazad is van. :O)


És, ha szabad döntési, és lelkiismereti szabadságod van, menj mond el a gyülekezetben, hogy az interneten "hitehagyott" tanúval beszélgetsz. LÁssuk mi lesz.... vajon hat majd az érved, hogy mindent szabad néked, s még ha nem is használ, de hagy döntsd el te, vagy egyből rávágják, hogy de egy lojális tanú tudja, hogy ezzel megfájdítja Jehova szívét, és azonnal felhagy ezzel a viselkedéssel. :o)

Hidd el, azt fogják mondani, hogy nem olvastad a legújabb világosságot, hogy a hitehagyottak mentálisan betegek, és tartózkodj tőlük? S majd onnantól kezdve megfigyelnek..... :o))


i.

2012. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/347 anonim ***** válasza:
81%
2012. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/347 anonim ***** válasza:
94%

Tanult Jehova Tanú tesvérem, olvasom, hogy tanításokról beszélnél szívesen. MIvel ez nem egy teológiai oldal, javaslom, mozogjunk a te terepeden. Beszéljünk arról, hogy mit állítanak a tanúkmagukról, és bizonyísd be, hogy igazuk van.

A tanú szervezet az állítja önmagáról

1,ő az egyetlen igaz vallás

2, teokratikus ezervezet,

3, amelynek engdelmeskedni kell

4, mert nélküle nem lehet érteni a bibliát,

5,mert helyre állította a bibliát.


Elég terjedelmes magyarázatra szorulnak a kérdések, de van időnk. :o)

2012. júl. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/347 anonim ***** válasza:
0%

""A világ csábítása hatalmas. Ha nem így lenne, a Biblia nem figyelmeztetne erre olyan határozottan, valamint ti sem lennétek benne. De nem könnyű megmaradni az igazságban."


Ki az a "ti"? És miben nem lennének benne? Miért?"


Azok a "ti", akik hozzád hasonlóan sok kérdésben inkább a világ álláspontját tükrözitek, a krisztusi helyett.

És "miben"? A világban értelemszerűen - mivel annak a csábításáról beszéltem.


"2. Nevezd meg konkrétan, hogy a magukat Tanúnak valló felhasználók közül szerinted ki nem az."


Te most viccelsz? Miről beszélsz? Milyen célból foglalkoznék én ezzel?


Az utolsó válaszokkal pedig nem foglalkozom. Nem az én dolgom veled tárgyalni.

2012. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/347 anonim ***** válasza:
94%
Gyáva, és kiszolgáltatott vagy. :O)
2012. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!