Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/143 anonim ***** válasza:
0%
Ráadásul az oldal szabályzatával sem egyezik ez a fajta megnyilvánulás.
2014. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/143 anonim ***** válasza:
85%

#80, azon túl, hogy véleményt természetesen minősíthetsz, személyt meg NEM, talán pl. azt, hogy van tapasztalata olyan emberekkel, akiknek a tiédhez hasonló a hozzáállásuk. És hát ja, nem "szalonképes" a stílusa, ez tény - de legalább nem másokat akar erőszakkal megfosztani a törvényben biztosított jogaiktól, nem mások életét akarja tönkre tenni, rájuk kényszerítve a saját erkölcsi alapállását, véleményét.

Tudod, neki adott esetben lennék a gyereke - már ha nem lennék idősebb nála:)) - neked meg a világ minden kincséért se... ugyanis egy darab életem van... nagy durván ennyi.

2014. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/143 anonim ***** válasza:
0%
Még jó, hogy nem te vagy a gyerekem,hanem egy gyönyörű kisfiú, aki egészséges környezetben nevelkedik. Ellentétben a te gyerekeddel, aki már 14 évesen szexelni fog aztán felcsinálják (ha lány) vagy felcsinál valakit, mert sajnos joga van a szexhez, de esze nem lesz, mert még éretlen, ellenben te is azt fogod neki hangsúlyozni, hogy "Nem baj, szexelj csak, mert ez az egészséges, jogod van hozzá" aztán majd viszed abortuszra a 14 éves kölyköt az orvos meg majd megvetően tekint rád, hogy ennyire bugyuta nevelési módszereid vannak. Szét kellene nézned kórházakban, hogy teli vannak felelőtlen tinikkel, akik abortuszra várnak, sőt valamelyiknek nem is az első lesz éppen. Hidd el, tudom miről beszélek, jártam egyszer-kétszer már nőgyógyászaton, szülészeten. Borzalmas. Tudod, inkább nevelem arra a gyerekem, hogy tanuljon, legyen szakmája és egyetem, főiskola alatt legyen szerelmes, nem kell házasságig várni a szex-el, de felelőtlen, buta középiskolásként még nem csinálja. Ha felnőtt lesz értelmileg is ahhoz, hogy komoly kapcsolatot teremtsen egy lánnyal, akkor nincs akadálya a dolognak. De! Felelőtlen ne legyen! Sajnos egy 14-18 éves még JOGILAG is GYEREK, ergo nem képes felelős döntéseket hozni, ezért sem választhat például. Jogilag sajnos nem lenne értelme tiltani a szexet, mert akkor elég sok büntetést kellene kiszabni, ugyanis a mai tinik a ti felelőtlen hozzáállásotok miatt szexelnek, mert azt hangoztatjátok, hogy nekik erre szükségük van, ez jó. DE! Fogalmuk sincs arról, mi a szex, csak felnőttek akarnak lenni, ezért csinálják. Ugyanúgy, mint a dohányzást, attól, hogy cigiznek, már felnőttnek érzik magukat.
2014. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/143 anonim ***** válasza:
85%

#83 "Még jó, hogy nem te vagy a gyerekem,hanem egy gyönyörű kisfiú," - ez mondjuk egyértelműen látszik a hozzászólásaidból, hogy elveid vannak kő keményen, de a gyakorlati tapasztalatod az bizony NULLA. (szólj hozzá, az én anyám is ilyesmit írhatott volna, amikor én voltam 5 vagy 8 éves:)))

De sebaj, mert vagy nevelődsz magad is, amíg a gyereked, vagy ő lesz majd, aki 16 éves korában írja ide ki a kérdést, hogy "anyám tilt a barátnőmtől, mit csináljak"... még szerencse, hogy biztosan lesz valaki, aki választ, segítséget tud adni majd neki, hogy hogyan ignorálja a fasisztoid szülői önkényt:)))

2014. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/143 anonim ***** válasza:
88%

83.

Sajnos ha a szép fiad szexelni akar, azt te megakadályozni nem fogod tudni, mert ha vaskalaposan neveled, titkolni fogja előled, ellentétben a másik válaszadóval, aki sikeresebben meg fogja tudni akadályozni a felelőtlen szexet, mert a gyereke bizalommal fordul hozzá és meg tudják beszélni a védekezést. A másik, a kérdező védekezett, ha 22 évesen esik teherbe, a te korszabályozásod alapján, akkor is lehet ilyen helyzetben, hogy nem tudja megtartani. Egyébként megkérdezném, te nem voltál 17?

2014. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/143 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos nincs igazatok. Attól, mert elmondjátok neki, hogyan kell védekezni, tanítjátok arra, mit, hogyan csináljon, sajnos ugyanúgy teherbe fog esni, vagy teherbe ejt valakit, mert egyszerűen felelőtlenek és buták még ahhoz, hogy felfogják, mit, hogyan kell csinálni és mi is az a szex. Hiába magyaráztok nekik a védekezésről, mert vagy rosszul csinálják, vagy sehogy, mert agyilag még buták. Ha nektek lenne igazatok, akkor nem lenne annyi tini abortusz napjainkban. Jah és megnézném azt a tinit, aki az anyjával ilyenekről nyíltan beszél még akkor is, ha jó a kapcsolatotok és megbízik bennetek. Nem fog titeket sem beavatni a szexuális életébe, mert cikinek fogja tartani. És miért érzi cikinek? Azért, mert GYEREK még a szexhez. Egy felnőtt tud nyíltan beszélni a szexről, egy gyerek nem. Hova fog vezetni a ti elvetek? Még több felelőtlen abortuszhoz, sokkal többi nemi betegséghez. Ha erkölcsösen nevelitek a gyerekeiteket eszébe sem fog jutni tizenévesen szexelni, csak, ha itt az ideje. Én ilyen családban nőttem fel és 22 évesen a későbbi férjemmel veszítettem el a szüzességem. Nem bántam meg, hogy a fél világ nem ment át rajtam...
2014. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/143 anonim ***** válasza:
0%
Egy 18 év alattinak sajnos, ha elfogadjátok, ha nem, nincs elég esze még ahhoz, hogy eldönthesse, akar-e szexelni, vagy nem és belegondoljon abba, hogy ez milyen lehetséges következményekkel járhat. Mondom, ezért nem is választhat, mert még felelős döntéseket nem tud hozni.Bár, mondjuk a férjem mondta jól, a szexhez nem kell ész, még az állatok is tudják és 18 év alatt kb. ennyiben ki is merül a szex fogalma, értelmetlen testi valami, de hogy vállalják a tettükért a felelősséget és tisztességesen felneveljék a gyereket, ha már megfogan, arra nincs eszük a tiniknek.
2014. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/143 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, #87, elmondhatod a véleményed még akárhányszor, az semmit nem változtat azon, hogy embereket akarsz megfosztani a jogaiktól önkényesen és erőszakosan akár, és rá akarod kényszeríteni a saját véleményedet, a saját erkölcsi alapállásodat másokra. Bár szerencsére - valljuk be - ez nem több szándéknál, mert valójában még a saját gyereked szexuális életébe sem lesz érdemi beleszólásod 14 év felett, ha ő nem hagyja neked:) - max kellemetlenkedni fogsz tudni, meg megutáltatni magad...

És hát persze, megesik az az eset is, amikor a gyerek ezt elfogadja, mert az ő gondolkodása is hasonló (amit magadról írtál) de valójában ez a jóval ritkább. És hát ja, a fiatalnak joga van úgy dönteni, hogy ő 22 éves koráig nem - de ez az ő joga, és nem a szülőjéé, a szülőnek ebbe nincs beleszólása.

2014. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/143 anonim ***** válasza:
100%

87.

Hát én nem tudtam megbeszélni anyukámmal, mert hasonló gondolkodású volt, mint te, ellentétben a barátnőimmel, akikkel az anyukájuk elment a nőgyógyászhoz és segített mindenben.De képzeld, 17 évesen volt mégis annyi eszem, hogy használtunk gumit. Nem kell 17 éveseket ennyire butának nézni, ajánlom te se tedd a fiaddal, mert totál kihagy az életéből majd. Egyébként most terhes vagyok, sokat járok a kórházba, hát nagy részben nem tinik, hanem az okos felnőttek mennek abortuszra.

2014. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/143 anonim ***** válasza:
36%

Ti ketten vagytok azok, akik annyira erőszakosan rám akarjátok tukmálni a hülyeséget. Olvastátok?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


A többség igen is, felelőtlennek tartja a tiniket a szexhez. Igen, butának nézem őket, a törvény is butának nézi őket, mert, ha felelősségteljes felnőttek lennének, akkor ugyanazon jogokkal bírnának, mint bárki más. Szavazhatnának, vehetnének alkoholt és cigit is. De nem így van. A mai törvények szerint a 18 év alatti személy jogilag cselekvőképtelen, felelős döntéseket még meghozni nem tudó egyén. A szexhez pedig felelősség is kell kétség kívül. Szóval, ha a törvénynél tartunk, illene kicsit elgondolkodnotok, mit is magyaráztok itt. Az, hogy jogilag 14 év felett engedik a szexet, az azért van, mert megtiltani úgy sem tudják, de ez nem azt jelenti, hogy egy 14 éves vagy akár egy 17 éves érett ahhoz, hogy szexeljen és felelősséget tudjon vállalni a tetteiért. Nem tudom, te melyik szülészeten jártál, de ahol én voltam ott többségében tinik voltak. A legjobb barátnőm Pesten szülésznő és ő is arról számolt be, hogy felelőtlen, buta tinik jönnek a legtöbbször abortuszra.

2014. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!