Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/143 anonim ***** válasza:
0%

De most komolyan, örökbe lehet adni a gyereket, vagy akár más életmódot is lehet választani, és fel lehet nevelni. Ne mondjatok már olyan érveket, hogy szenvedne, meg nehéz lenne az élete! Sok ember szenved, sok embernek nehéz az élete ettől függetlenül is. Én is így vagyok vele, mégsem cserélnék olyannal, akinek mindig minden simán ment, mert én sokkal jobban tudok értékelni dolgokat, amiket ők nem. Miért gondolják az emberek, hogy a fájdalom és a szenvedés (ami például empatikusabbá, emberibbé tesz), feltétlenül rossz dolog, és hogy csak és kizárólag örömet és boldogságot szabadna átélni az embernek?


És miért tenné az életkor indokolttá az abortuszt? Egyes kultúrákban sokkal korábban is gyereket szülnek a nők, mégse teszi őket tönkre. Jack Nicholson anyja mindössze egy évvel volt idősebb a kérdezőnél, mikor a kis Jack megszületett, és részben mivel az anya ilyen fiatal volt, Jacket a nagyszülei nevelték fel abban a hitben, hogy ők a szülei, az anyja pedig a nővére. Olvastam vele interjúkat, láttam róla felvételeket, és egyáltalán nem tűnik rossz vagy boldogtalan embernek, vagy olyannak, aki ne örülne baromira az életének. Ráadásul sikeres, nagy művész lett. Mi a fenéért lettek ilyen önhittek az emberek, hogy azt hiszik, meg tudják ítélni, milyen életnek van/lesz értelme, értéke és milyennek nem? Túl bonyolult az élet ahhoz, hogy egy ember képes legyen teljesen átlátni a dolgokat.


Kérdező, ítélkezni nem szeretnék feletted, mert nehéz helyzetben vagy, és nem vagyok se a helyzetedben, se a helyedben, ezért semmi jogom nincs rá. Ettől függetlenül az abortusz gyilkosság, azért is kell egy ilyen fura, idegen név neki, mert így könnyebb elfogadni, kevésbé árulja el az elnevezés, miről is van szó. Persze éles határok nincsenek a természetben. Amíg még éppen csak kezdene kialakulni az élet és tablettával megoldható, az olyan abortuszt én is el tudom fogadni, de amikor már orvos kaparja ki, azt nem. És azt hiszed, hogy a könnyebb utat választod az abortusszal, pedig szerintem pont a nehezebbet. Ez olyan lelki hatással lesz rád, amit sosem fogsz tudni kiheverni. Én a helyedben megszülném a gyereket, és ha tényleg nem tudom felnevelni, örökbe adnám. De még iskola mellett is fel lehet nevelni, nem kell feltétlenül annak a gyereknek az a sok jóléti s**rság megvásárlása, amit a kispolgári gondolkodású szülők nélkülözhetetlennek gondolnak, pedig semmi szüksége rájuk a gyereknek ahhoz, hogy felnőjön.

2015. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/143 anonim ***** válasza:
16%

19-es válaszoló: "És igen, szerintem egy 17 éves lány élete, aki suliba jár dolgozik, stb.. sokkal többet ér mint egy magzaté. Ez az én véleményem, lehet szidni. Hajrá."


Igen, ennyi erővel egy kétéves gyereknél is sokkal többet ér az élete egy 17 éves lánynak, aki suliba jár, dolgozik. Tehát, ha 17 éves lány vagy, és van egy kétéves gyereked, nyugodtan megölheted, hiszen rád van szorulva, a te életed pedig többet ér, nem igaz?


A másik, amire nem ártana figyelmet fordítanod, az az, hogy ha a 17 éves lány életét előtérbe helyezed, akkor a magzat meghal, ha viszont a magzat életét helyezed előtérbe, akkor a 17 éves lány nem hal meg. Arról nem is beszélve, hogy örökbe is lehet adni a gyereket, tehát még csak fel sem kell áldozni azt a fene fontos fiatalságot.

2015. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/143 anonim válasza:
52%
Kérdező, hogyan döntöttél végül?
2018. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!