Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
 131/143 anonim ***** válasza:
12%
És a világ is kihal, mert a gyerekeink sorra mennek abortuszra... Nah puff...ennyit a nagy igazságodról meg Szentgyörgyiről.
2014. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/143 anonim ***** válasza:
68%

#130, tudod, vagy 6 oldallal ezelőtt itt belekérdezett a csevejbe egy valami piroska és a farkasok vagy farkalók, vagy nem is tudom nick:)), hogy nem érti, miért tartja valaki jobb alternatívának az abortuszt az örökbe adásnál. Akkor még visszafogtam magam - pedig elsőre ez ugrott be, csak hát van bennem jó modor egy határig, meg némi saját élettapasztalat mellé - hogy rávágjam, hogy azért, mert hozzád hasonló elveket valló szülőkhöz is kerülhet az a szerencsétlen gyerek, és ez ellen egyáltalán nem védi meg a mai rendszer - és ezt bizony nyomós érvnek gondolom az abortusz választása mellett.

Mondom ezt azért, mert engem is közel hasonló felfogású szülői házzal vert a sors - mondjuk szerencsém volt, mert ahhoz elég hamar átláttam az egészet, hogy még volt alkalmam komoly lelki munkával megszabadulni a belém nevelt előítéletek, kényszerek, megfelelni akarások ocsújától, és legalább részben bepótolni az életemben azt, amiből kimaradtam volna az ő manipulatív és erőszakos módon másra kényszerített elveik miatt.


De azok után, hogy képes voltál megírni ezt a #130-as hozzászólást, már nem hallgathattam. Egy gyereknek ugyanis nem az a dolga, nem azért van, hogy a szüleinek feleljen meg minél jobban, hanem azért, hogy minél inkább ÖNMAGA lehessen.

Amit te ott leírtál, az egy zsarnok hitvallása....

2014. okt. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/143 anonim ***** válasza:
0%
aha...blablabla...Szegény szüleid sokat szenvedhettek...
2014. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/143 anonim ***** válasza:
81%
#133, tudod, az értelmes szülő a gyerek saját útján segíti a gyerekét - és örül. A hülye szülő meg az önmaga útját akarja a gyerekére is rákényszeríteni, ráerőszakolni, és szenved. A saját hülyesége, elvárásai okozta szenvedéstől senkit sem lehet megmenteni, még a szülőket se... és talán nem is kell.
2014. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/143 anonim ***** válasza:
4%
És kérlek, ne minősíts engem. Fogalmad sincs, hogy milyen anya vagyok. Tudod, amikor terhes lettem, folyamatosan ott lebegett a fejünk felett a vetélés majd a koraszülés eshetősége hormongondok miatt. Aztán korababa is lett a fiam. Hat hetesen hirtelen beteg lett, kiderült, veleszületett vese fejlődési rendellenessége van. Emiatt jelenleg is gyógyszerezni kell folyamatosan. Egy hétig feküdtem benn vele a kórházban és aggódtam érte. Aztán fájdalmas kivizsgálások sora következett. Volt úgy, hogy a vizsgálat alatt behányt szegény annyira fájt neki. Aztán a szívét is műtötték, mert azzal is gondok voltak.Nem tudhatod, hány álmatlan éjszakás volt és mennyi könnyet sírtam el. Szóval, ne írj olyat, hogy sz@r anya vagyok. A kisfiam a mindenem.
2014. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/143 anonim ***** válasza:
12%
Nem hinném,hogy jó módszer az, ha ráhagysz mindent. Mi lenne, ha ráhagynád a két évesre, hogy játszon a konnektorral? Irányt kell mutatni nekik, el kell mondani, hogy mi a helyes és mi nem, mert nem tudják. A kérdező is ezt írta, nem tudja mi a helyes. Azért vagyunk szülők, hogy irányt adjunk nekik. És azzal, hogy nem szeretném,ha 14 évesen, vagy 17 évesen szexeljen, még nem vagyok zsarnok, nem vagyok rossz anya. Mindennek meg van az ideje.
2014. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/143 anonim ***** válasza:
100%

#135, nem téged minősítettelek, hanem azokat az elveket, amiket épp te képviselsz harcosan itt. Egyfelől. Másfelől meg a legkártékonyabb, legmérgezőbb szülő pont nem a gyerekét le se xaró szokott lenni, hanem az önző szeretetével a gyerek saját egyéniségét és akaratát megfojtó, az elsőt könnyű túlélni aránylag ép lélekkel, a másodikat szinte lehetetlen.

De azért ne keseredj el, még van bőven időd és módod változni:)))

2014. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/143 anonim ***** válasza:
100%

#136, ha azon a szinten marad, hogy "én nem szeretném, azt hogy" - akkor azzal valóban nincs gond, ez még idáig csak elv. Az inkriminált hozzászólásodban a zsarnokság pecsétje ez a két mondatod: " Egy gyerek, aki megbízik teljes mértékben a szüleiben, elhiszi, amit mondanak neki, nem fog olyat tenni, amit a szülei nem szeretnének. Ergo, ne legyetek annyira biztosak abban, hogy az én fiam 17 évesen szexelni fog."

Ha egy 17 éves így viselkedik, mint amit leírtál, az lelki beteg, súlyosan megnyomorított személyiség, ez ugyanis kb a 3-6 éves kor, ahol a gyerek a szülőt még feltétlen autoritásként fogadja el. Egy 13-17 évesnek meg az a dolga, hogy szinte mindent kérdőjelezzen, lázadjon, próbálgassa a SAJÁT határait még bizonyos fokig "védett módban", mert még egy év és már CSAK AZ MARAD, már az övé a teljes felelősség minden tettéért.

2014. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/143 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarom korlátozni, nem akarok zsarnok lenni, de szeretném, ha tizenévesen még tisztelne annyira, hogy számít a véleményem és nem fog úgy sem butaságot csinálni, hogy lebeszélem a korai szexuális életről.
2014. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/143 anonim válasza:
0%

valaki el tudnà magyaràzni, hogy miért egy "szenvedéssel teli élet" az amikor valaki egy olyan csalàdban nö fel akik szeretik és nagyon örülnek neki??

Igen , mindenképpen érdemes megölni egy gyereket...

2014. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!