Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
 101/143 anonim ***** válasza:
0%
Azt sem mondtam, hogy egy 18 éves érett a szexre. Valaki 30 évesen sem az, de 18 év alatt még biztos, hogy nem tudnak felelős döntéseket hozni. Gondoljunk csak bele, hogy még sokszor 25 évesen is anyuci nyakán ülnek a fiatalok, mert még nem tudnak önállóan élni és önálló döntéseket hozni. Én azt hiszem, valahol 20 év felett lehet a határ, de ez mindenkinél más. Mindenkinek magának kell tudnia, hogy képes-e arra, érett-e ahhoz, hogy szembe tudjon nézni a tettei következményeivel. Ergo, tud-e normálisan védekezni, érti-e mi a lényege a szexnek, és fel tudja-e nevelni a gyereket,ha esetleg megfoganna? Ha igen, érett a szexre, ha nem, akkor lehet 22 éves is, még nem érett.
2014. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/143 anonim ***** válasza:
0%
Te pedig arra nem válaszoltál, hogy mi van ha terhes lesz a gyereked, vagy felcsinál valakit? Mert előfordulhat, lásd a kérdezőt. Soha, de soha nem fogod megbocsátani magadnak, hogy te biztattad a gyereked és miattad került ilyen helyzetbe. Mindenhogy sérülni fog a gyereked, akármi is lesz a vége.
2014. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/143 anonim ***** válasza:
32%

"Amikor a 25 hetes, halott babámmal várakoztam a szülőszobán, egy kis .etek 16 éves a 15 hetes élő babáját készült megszülni, mert nem tudja felnevelni.

Marha nagy ideg volt bennem, de 1x elszakadt a cérna, amikor nyafogott, hogy fáj. Akkor elég nyersen elmagyaráztam neki, hogy én mit érzek, és 2 napja vettem meg a babahordozót is, annyira vártuk azt a kislányt...

A sors fintora, hogy a kis .eteknek meglett 3 óra alatt, engem meg császározni kell.

Nem akartam adni őt. . .

"

Ezt a választ ennél a kérdésnél olvastam. Tessék, erre buzdítjátok a gyereketeket 16 évesen!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__vetele..


Poénos lesz mi? Ahelyett, hogy próbálnánk elmagyarázni a tiniknek, hogy mekkora bajba kerülhetnek, ha éretlenül szexelnek, még támogassuk is! És engem mondotok el mindenek, közben ti ehhez a szörnyűséghez asszisztáltok.

2014. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/143 anonim ***** válasza:
85%

Miért buzdítanám a gyerekemet a felelőtlen szexre? Te ennyire butának tartod az embereket? Nem lehet szerinted elmondani neki h minek mi a következménye? Nem lehet megbeszélni vele a fogamzásgátlást? Nem lehet elkísérni a lányodat 16-17 évesen a nőgyógyászhoz h írjon neki gyógyszert?? Miért kell a szülőket és a gyerekeket is így beskatulyáznod?? Nem mindenki ostoba! (Bár mindenki magából indul ki..) Engem elkísért anyukán a dokihoz, szedtem a gyógyszert 10 évig. Ha elfelejtettem bevenni óvszerrel is védekeztünk pluszban, mikor gyereket akartunk abbahagytuk. Az emberek nagyrésze azért használja ám az agyát! És az ilyeneknek a gyereke is használja az agyát..

Míg te eltiltod a gyerekedet, elmondod h a szex ördögtől való és megkeserítheti az életét.. szerinted akkor melyikőnk gyereke fog lázadásból szexelni??

2014. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/143 anonim ***** válasza:
12%
Azért, mert nem tudod milyenek a tinik. Hiába mondod el neki, mit, hogyan kell csinálni, biztos, hogy elfelejti majd bevenni a gyógyszert, elfelejtenek gumit húzni, vagy elhisz ilyen bugyutaságot, hogy"hát a Pityu azt mondta, ha időben kihúzzuk, nem lesz baj", tudod ez a megszakításos izé. De a védekezés mellett is teherbe eshet, mert meg van rá az esély és ehhez még te is asszisztálsz. Tehát, mindig nem válaszoltál a kérdésemre: Hogyan fogsz elszámolni a lelkiismereteddel, ha terhes lesz a gyereked, vagy felcsinál valakit és te adtad ehhez a lehetőséget a kezébe? Egy tizenévest igen is el lehet rettenteni a szextől, ha nyílt lapokkal játszol és elmondod neki, hogy minek mi a következménye. Nem szexre kell buzdítani, hanem arra, hogy kerülje az ilyen helyzeteket, mert nem neki való a szex, nem tud felelősséget vállalni a tetteiért és nem tud felnevelni egy gyereket, mert maga is gyerek. Tanuljon,okosodjon és nőjön fel a szexhez. Hitesd el vele, hogy ez neki még nagyon rossz dolog és ha megteszi, tönkreteheti az egész életét ráadásul szégyent is hozhat a családjára. Mondd meg őszintén? Mit gondolnak az emberek, ha meglátnak egy 16 éves terhes lányt? Hogy egy rib@anc. És az anyjáról? Hogy egy nemtörődöm rib@anc. És ilyen szituációba akkor is kerülhettek, ha elviszed nőgyógyászhoz és tablettát szed.
2014. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/143 anonim ***** válasza:
87%

Ha elrettentéssel próbálkozol akkor vagy egy szexuálisan sérült/beteg gyereket nevelsz vagy egy titokban lázadót aki elköltözik otthonról amint teheti. Én nem értek egyet ezzel az elvvel. Én igenis őszintén elmondom neki a következményt is, de nem nézetek vele videót abortuszról meg szülésről, stb. Ha valami baj történik akkor vállalni kell érte a felelősséget ez ilyen dolog, ezt viszont kiskorában megtanulja nem kell hozzá 20 évet várni. Szerintem attól sokkal jobban lelki sérült lesz, h elrettented a szextől ami egy természetes emberi ösztön, mint ha beesik egy terhesség és vállalniuk kell a következményeket.

Egyébként ha valakit teherbeejtene amíg kiskorúak nyilván leülne a két család és megbeszélné h ki mit akar, hogyan tudjuk segíteni őket.. úgy mint a civilizált emberek között szokás.

Tesóm is elvette a barátnőjét mikor terhes lett, azóta már van kistesó, boldogan élnek..

egyik barátnőm is szült 17 évesen ettől nem közösítette ki senki az iskolában, utána leérettségizett, tanult levelezőn..a srác nem vállalta h neveli, de a lányt a szülei támogatták és már 10 éves a kisfia, okos-értelmes kissrác.

Csak pár példa hogy lásd nem mindenki érzelmi fogyatékos ebben a viléágban!

2014. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/143 anonim ***** válasza:
80%

-ezt h mit gondol rólunk XY , és hogy megszólják a családot, erre azt tudom mondani, hogy nem egy 10 házas faluban élünk hogy számítson mit mond a mari néni a családról. Sőőt valószínű aki megszólná annak ugyanúgy van valami vaj a füle mögött.

Mint régebben írtam, nagyszüleink lepődnek meg a legjobban mikor a kisunoka elkezd szexelni, pedig ők már gyereket neveltek annyi idősen.. egy szó mint száz: Nem érdekel más emberek véleménye, a saját családom érdekel az pedig összetartó és szeretetteljes! :) Ha gond van megoldjuk.

2014. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/143 anonim ***** válasza:
87%

" Hitesd el vele, hogy ez neki még nagyon rossz dolog és ha megteszi, tönkreteheti az egész életét ráadásul szégyent is hozhat a családjára." - hát, őszintén szólva ezek után nem is tudom kitől kell jobban félteni a gyerek lelkét, a szexuális ragadozóktól, vagy ettől a szemlélettől... én ugyanannak a dolognak a két szörnyűséges végletét látom ebben a két táborban. Az tenné be csak a kiskaput, ha valaki arról kezdene vartyogni az én gyerekeimnek, hogy "azzal, ha kamasz korban szexeltek szégyent hoztok a családotokra" - ez ugyanis egyfelől zsarolás, másfelől hazugság, harmadrészt meg a világon semmi köze hozzá az illetőnek.

"Mondd meg őszintén? Mit gondolnak az emberek, ha meglátnak egy 16 éves terhes lányt? Hogy egy rib@anc. És az anyjáról? Hogy egy nemtörődöm rib@anc" - és most őszintén, ki a fenét érdekel, hogy egy rakat mások felett ítélkező primitív bunkó mit gondol? Az ő bajuk, és nem az enyém, azt gondolnak, amit akarnak. Viszont hogy már az imént is emlegetted a nőgyógyász tekintetét, ez eléggé egyértelművé teszi - már bocsi - hogy erősen függő személyiség vagy. Mert hát egyébként kit érdekel, hogy a nőgyógyász milyen szemmel néz - új szemet nem tudok neki adni - tegye a dolgát, amiért a fizetését kapja, aztán ennyi.

Miért ilyen fontos számodra a harmadik, negyedik, tizedik gondolata és véleménye? Miért fontosabb annál, hogy a gyereked mit akar, mi a célja, miben érzi jól magát?

2014. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/143 anonim ***** válasza:
79%

"Egyetemista korában, ha már érettnek hiszi magát és képes a felelősségteljes gondolkodásra, ami magában foglalja azt is, hogy, ha ismegfogan a baba, nem rohan abortuszra, akkor miért ne szexelhetne? Felnőtt, felelősségteljes ember, nem egy tini."


Ha a mai világban mindenki arra várna a szüzességével, hogy meglegyen a háttere egy nem kívánt terhesség megtartásához, akkor 35-40 év alatt nem találnál olyan embert, aki nem szűz. :D


Amúgy meg egy-két gombócot még egyél meg, mielőtt bárkit (főleg engem) leprimitívezel és leunintelligensezel. Egyelőre még nem én vagyok az, aki 11 oldalon keresztül ál-műveltségbe burkolózva fortyog, fröcsög és (hidd el, minden próbálkozásod ellenére jól érzékelhetően - tehát ez abszolút csak álintelligencia részedről) bántó, indulatos és lenéző tartalmú hozzászolásokat ír. Ha a szabályzat neked ilyen fontos, akkor már az első billentyűlenyomásodnál abba kellett volna hagynod a gyakorizást. Takargasd inkább a szépokos fiadat a világ elől, nehogy még véletlenül élménydús, boldog élete legyen...


Nem csodálom, hogy a vicces jellegű kommentem nem tetszett neked, ekkora egy f@pics@t már rég láttam... Szánalom vagy a köbön mami... (ha fiatal vagy, annál rosszab, mert öreganyám fiatalosabb gondolkodású, mint te - naaaaaa most szitkozódtam, csak hogy tudd, az milyen :) puszi :) )

2014. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/143 anonim ***** válasza:
0%
17 évesen az én nagyanyám is gyereket nevelt, de 14 éves kora óta önálló volt, saját keresete volt, felelősségteljesen gondolkodott, házas volt, és a nagyapámmal házat építettek, tehát, nem a szülei nyakán élt, nem tanult már és nem hempergett össze mindenkivel, csak a nagyapámmal, mégis boldog életük volt egészen addig, amíg 94-ben nagyapám meg nem halt. Nem vágytak más kapcsolatra, tisztelték és szerették egymást pedig rohadtul nem volt könnyű az életük. 1956-ban majdnem megölték a nagyanyámat, úgy menekültek a fővárosból. Egy mai fiatalnak ki van nyalva a feneke, semmi gondja nincsen, csak az hogy tanuljon. Nem kell ellátnia magát, nem kell gondoskodni senkiről, nem kell dolgozni. Ebből adódóan sajnos a mai tizenévesek nem bővelkednek a felelősségteljes gondolkodásban. Nem az a szégyen amúgy, ha szexel, hanem az, ha teherbe esik nulla egzisztencia nélkül és a szülei nyakára szüli a gyereket, miközben agyilag még maga is gyerek, nah meg az még rosszabb, ha abortuszra megy. És, még mindig várom a választ arra, hogyan fogtok elszámolni a saját lelkiismeretetekkel, ha terhes lesz a gyerek és vagy meg kell szülnie, vagy abortálnia kell a saját vérét. Ahogy mondtam, ebből sehogy nem jön ki jól lelkileg a gyerek és egy életre megnyomoríthatjátok, sőt a saját szexuális élete is örökre csődöt mondhat. Azzal van a legnagyobb gond, hogy nem lebeszélni próbáljátok az éretlen gyereketeket arról, hogy ilyen szituációba kerüljön, hanem még győzköditek is. Attól senki nem fog lelkileg sérülni,ha nem 14 évesen szexel elsőnek, hanem felnőtt fejjel, de attól viszont maradandó károsodást szenvedhet a gyerek lelke, ha mondjuk 16 évesen abortuszon esik át, vagy szülnie kell egy gyereket. A másik az, hogy ilyen idősen még azt sem tudják mi a szex és egy pocsék szexuális élmény is tönkre tehet mindent. Hangsúlyozom, nem fogom agyonütni a gyerekem, ha 15 évesen mondjuk érdeklődni fog a szex iránt, de én neveltem, tudom, hogy megbízik abban, amit mondok neki, ezért felelősségteljesen elmesélek neki mindent, azt is, hogy felelőtlen, éretlen még a szexhez, várjon pár évet és felnőtt fejjel ezerszer jobb élmény lesz átélni az első együttlétet, mint buta tiniként. Amúgy elég érdekes lenne, ha nem hallgatna rám és ennek ellenére szexelne, mert az azt jelenti, hogy sz@r anya vagyok. Én teljes mértékben hittem az anyámnak és apámnak. Elhittem, hogy nem kell siettetni semmit és nagyon jól tettem! Mindennek eljön a maga ideje. Ha jól nevelem a fiam, hinni fog bennem. Amúgy pár napja hallottam egy ismerősömről. 17 éves a lánya és szintén terhes lett. Szedte a fogamzásgátlót, csak sajnos beteg lett és antibiotikumot kapott. A 17 éves gyereknek meg annyi esze nem volt, hogy elolvassa a betegtájékoztatót, hogy bármiféle gyógyszer szedése mellett kiegészítő védekezés kell. Értitek? Minden épeszű nő tudja ezt. A kiscsaj nem tudta, buta volt. Most intézik az abortuszt, de a lány ki van akadva. Szerintetek milyen lesz ezek után a szexuális élete? Biztos nagyon élvezni fog minden együttlétet és nem fog arra gondolni, hogy megint terhes lehet...
2014. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!