Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/143 anonim ***** válasza:
90%
#56, szubkultúrája és korosztálya válogatja - és számomra természetesen az ÉRINTETTEK véleménye a mérvadó leginkább a témában, nem a nagyszüleiké...ugyanis az ő életükről van szó...
2014. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/143 anonim ***** válasza:
95%
ja, és "Akkor még volt értéke a szexnek. Ajándék volt, amit általában egy embernek tartogattak." - egészségükre, ha ez jó volt nekik, én biztos, hogy nem ilyen életet képzeltem el magamnak soha, nem így akarok élni. Márpedig az ember saját életében a döntés önmagáé, egyetlen ember sincs, aki jobban tudná, hogy mi jó valakinek, mint önmaga.
2014. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/143 anonim ***** válasza:
4%
Amit leírtál, semmit nem változtat azon, hogy egy 14-17 éves gyerek, éretlen a szexhez. Nem tud felelős döntéseket hozni. Persze, a döntés az övé, de nem kellene azt hangoztatni, hogy "szexeljetek bátran gyerekek".Olvass itt kérdéseket és meglátod, hogy mi lesz a buzdítás eredménye. Nem marad le semmiről, ha nem 14 évesen veszti el a szüzességét, hanem később, amikor talán már esze is lesz ahhoz, hogy felfogja, mit is jelent a szex. Amúgy a szex témakör ezen az oldalon is 18-as karikával van. Szerinted miért? Mert nem gyerekeknek való téma! Ez az oldal is automatikusan éretlennek, gyereknek tekinti a 18 év alattiakat a szex témához.
2014. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/143 anonim ***** válasza:
93%

#63, dehogy, ez nem az oldal döntése, hanem ugyanannak az elmeroggyant médiaszabályozásnak a következménye, amivel a filmeket is karikázzák - és az emberek többsége tök egészséges lélekkel áll ezekhez a karikákhoz = le se...

Egyébként, ha már szóba hoztad, nézd meg azt is, kik ÍRNAK abba a rovatba:)))

A többire meg már említettem, hogy mindenkinek pont ugyanannyi joga van a nézetei kifejtéséhez, terjesztéséhez, "propagálásához" - ha az nem ütközik törvénybe. Márpedig nagy biztonsággal kijelenthető, hogy a törvényi szabályozás ismertetése nem ütközik törvénybe:)))

Szóval hát ja, aki nem kőkonzervatív elveket vall, az nem is azt fogja hirdetni, mert az ember általában nem skizó, hogy mást hirdessen, mint amiben hisz:)))

Egyébként ma a nagy magyar átlag az első szexuális tapasztalat megszerzésére 16 év körül van, 30 évvel ezelőtt 17 év körül volt... a "szűzen az oltár elé" szerencsére nagyon régóta nem dívik, mint elvárás, se a lányok, se a fiúk körében...

2014. okt. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/143 anonim ***** válasza:
4%
Bocsi, de talán nálad kicsivel okosabb emberek hozták azt a szabályt, hogy egy 14 évesnek nem kellene szexel kapcsolatos tartalmakat néznie a tévében és az interneten. Nem hiszem, hogy joga lenne bárkinek is a téves eszméit terjeszteni és arra buzdítani gyerekeket, hogy szexeljenek. Ezért például a médiában sem engedik. Az, hogy tizenévesek írnak a szex témakörben ezen az oldalon is a hozzád hasonló liberális elveket való egyének propagandájának köszönhető. Nézd meg azonban milyen mélységű éretlenség, butaság árad ezekből a kérdésekből. Bárki, aki elolvas csak egyet is közülük, rájön, hogy ezeknek a gyerekeknek fogalma sincs arról, hogy mi a szex, hogyan "készül" a gyerek, vagy hogyan kell megfelelően védekezni. A szóhasználatból is kiderül, mennyire suták. Például: "barátnőmmel gumi nélkül partiztunk"vagy "miért vágyom arra, hogy a pasim kinyaljon?" Szerintem, aki értelmileg is készen áll a szexre, az nem kérdezget gyakori kérdéseken ilyeneket. Rengetegszer használják ezeket a kifejezéseket: összezavarodtam, nem tudom mit tegyek,lehetek terhes?. Ergo, nem értik még a dolgokat, agyilag éretlenek.
2014. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/143 anonim ***** válasza:
19%
Jah és a belinkelt kérdésből is kiderül, mennyire el vagy tévedve! Az emberek többsége igen is, elítéli, azt, hogy tinik szexeljenek. Nagyon-nagyon nem érted a dolgokat.
2014. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/143 anonim ***** válasza:
40%

Nézd, lehet, hogy megleplek, de a média-szabályozásra ugyanúgy Hollywood van a legnagyobb hatással, mint magára a médiára... és ezt vesd össze azzal, amit az USA "biblia-övi" részéről írtam tegnap. Én spec hányok tőle, és olyant se ismerek, aki ezekkel a karikákkal Magyarországon törődne, akár gyerek, akár szülő - internetes tartalomszűrős őrültet is csak egyet, de ő meg egyfelől évekig élt az USA megjelölt részén, másfelől azóta már jobb belátásra tért, és leszedte...

Viszont közben elolvastam az általad linkelt új kérdésed, és látom a 17 év szép többséget kapott... igérd meg tehát légyszi, hogy ezentúl soha nem írod azt egy 17 évesnek, hogy felelőtlen azért mert szexuális életet él, és ne szexeljen... Jó? Megígéred?

(cserébe én is megígérem, hogy egyetlen 14 évest sem fogok direktben szexre buzdítani:) annál is könnyebb szívvel, mert hogy eddig is sacckb 16 felett voltam úgy, hogy inkább a korlátozási próbálkozásokat kikerülni akaró gyereknek segítek, mint a korlátozni akaró szülőnek... mondjuk úgy, hogy 14 felett nem tiltanám én se (törvény) és 16 felett tartom helyesnek.

(17 évesen tiltani akaró szülő elől télakolni éjszakára, az tök romantikus, és fontos tapasztalat is, hidd el, örökre bánhatod, ha kimaradt az életedből:))))

És a belinkelt kérdésből egyáltalán nem az derül ki, amit te itt állítasz, idézek pár választ:

"#2, Én 16 és fél, barátom 17 és fél éves volt az első alkalomkor, ekkor már 2 éve!!! együtt jártunk."

"#3... 17 évesen volt nekem az első, de már 2 éve együtt voltunk"

"#4 Szerintem olyan 17 éves kortól kellene."

"#12 Én éltem szexuális életet 14 évesen, és nem bántam meg."

Ugyanazt olvassuk? (azokat idéztem, ahol leírta a válaszadó, hogy ő mikortól, ennyi volt a válogatásom alapja)

2014. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/143 anonim ***** válasza:
4%

Akkor nézzük, hogy az általad említett válaszok, hogy is vannak teljes egészükben leírva:

1.Joga van, de egyáltalán nem érett rá. Lelkileg és testileg sem. 17 évesen volt nekem az első, de már 2 éve együtt voltunk (a fiú akkor 19 volt). Szóval szerintem nem vagy ódivatú. A 15 éves húgom pont ma mesélte, hogy az egyik osztálytársa arról beszélt órán, hogy lefeküdt a 18 éves pasijával, akivel kb. 2 hete vannak együtt. Gratulálok.

2.Szerintem olyan 17 éves kortól kellene. De a védekezéssel is tisztában kell lenni. Nem feltétlenül kortól függ aki felelőtlen tizenéves korában huszonévesen is az lesz.

3.Én éltem szexuális életet 14 évesen, és nem bántam meg.

Azzal a fiúval, akivel elvesztettem a szüzességem azóta házasok vagyunk, és van 3 gyermekünk. Az évek során végig együtt voltunk, nem pedig visszataláltunk egymáshoz.


Ettől függetlenül a gyerekeimet bíztatni nem fogom rá, örülni nem fogok neki, de nem vagyok naív, tudom, hogy Ők is fognak nemi életet élni tiniként.

Remélem, hogy leszünk olyan kapcsolatban, és nyugodt szívvel elmondják majd, hogy biztonságban lehessenek közben (minden téren).


Kérlek, ne akard kifordítani ezen válaszokat.Nyugodtan bemásolhattad volna a teljes válaszokat,csak nem akartad, mert így annyira már nem passzolnak az általad igaznak vélt elképzelésekhez. A 12 (vagyis 11, mert egy én voltam) válaszolóból kettő írta csupán, hogy nem bánta meg a korai szexet,tehát többségben (elég nagy többségben) azok vannak, akik nem támogatják a tizenévesek szexualitását, sőt be is ismerték, hogy éretlenek voltak akkoriban ők is még. Ráadásul akik nem bánták meg, azok sem írták, hogy támogatni kellene ezt, nekik bejött, de nem pártoskodnak amellett, hogy minden tini szexeljen. Aki azt írta, hogy 17 fölött engedné csak, az sem ért veled nyilván egyet, mert te már a 14-15-16 éveseket is szexre buzdítottad. Azt már mondjuk legalább beláttad, hogy azért 14-15 évesnek talán nem kellene nemi életet élnie...TEHÁT:NEM ÉRTEM, HONNAN VETTED, hogy a belinkelt kérdésben azok vannak többségben, akik támogatják a tizenévesek szexuális életét? Hangsúlyozom még egyszer:12 válaszból csak ketten írták, hogy nem bánták meg, de nem buzdítanak senkit. MINDENKI MIT ÍRT: Éretlenek, felelőtlenek. Ugyanazt, mint én. Eléggé felháborít, hogy azzal próbálod magyarázni a bizonyítványod, hogy elferdítesz TÉNYEKET. Nem, nem ígérem meg, hogy azt fogom mondani, hogy 17 évesen érett valaki a szexre, mert nem így van és sokkal többen gondolják így ahogy én, mint az ellenkezőjét. Ideje lenne beismerned, hogy nincs igazad.

2014. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/143 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, hogy melyikünknek van igaza, azt az élet dönti el - az meg azt mutatja, hogy a magyar fiatalok átlagban 16 évesen szerzik az első szexuális tapasztalatukat. Ennyi.

(és tényleg kicsit nehéz úgy egy dologról eszmét cserélni, hogy nem csak a linkelt kérdésednél olvasunk a jelek szerint mást, de kássuk be, akkor is bajban lennél, ha azt kéne megmutatnod, hogy mikor BUZDÍTOTTAM én bármilyen 14 évest szexre, vagy előzőleg szépen felsoroltad, hogy én meg az abortusz így meg úgy, holott az abortuszról SZÁNDÉKOSAN nem nyilatkoztam se pro, se kontra, azon túl, hogy a döntés a Kérdezőé meg a párjáé.

Tudod, valakinek a JOGÁT elismerni valamire, amire van neki, az nem buzdítás, hanem az emberi tisztesség minimuma valahol. A létező jog megtagadása, az meg ugye pont ennek a fordítottja. Hogy az embernek mi a véleménye róla, az meg egy tök másik kérdés.

2014. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/143 anonim ***** válasza:
42%

Igen, joguk van, törvényesen, de ettől még éretlenek arra, hogy ezt a jogot gyakorolják és erről a nagy többség így is gondolkodik. Hogy mikor buzdítottad szexre a 14 évest? Folyamatosan azzal, hogy azt hangoztattad, 14-18 között is joguk van a szexhez, aztán gondolom, beláttad, hogy ez azért már túlzás, tehát átváltottál arra, hogy "nah, jó inkább csak 16 felett). Ergo a saját magyarázatodat cáfoltad meg, hogy amit a törvény enged, azt a jogot mindenki gyakorolhatja. Akkor? Már egy 14 éves szerinted se szexeljen? Pedig joga van hozzá! Most már magadat kezded cáfolni elég erősen. Remélem egyszer majd belátod, hogy ahogy egy 14 éves, úgy egy 17 sőt egy 18 éves is gyerek még a szexhez. Ez a generáció legalábbis mindenképpen. Már elég időt fecséreltem erre a hülyeségre, szóval én befejeztem.

Végére egy Babits idézet:

"Ősz ez! barbár, gyilkos és hazug.

Szemtelen ősz! Nyárnál hangosabb! Csupa vad

zaj, tusa, tánc! "

Ez a véleményem arról, amit te "modern" eszmének tartasz.

2014. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!