Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/143 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom, de nem értem, felnőtt nők is teherbe esnek védekezés mellett, az, hogy felnőtt nem véd automatikusan, nem a saját kényelme miatt, hanem azért, mert a lakhatásuk is veszélyben van, gondolom, ha még a munkáját is elveszti még szebb helyzetben lennének. Igen egy szörnyű dolog, de sajnos nincs sok választása. Igen, örökbe is adhatná, de úgy is elveszti a munkáját, arról nem beszélve, hogy szerintem nehezebb is lelkileg.
2014. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/143 anonim ***** válasza:
8%
Íme, megint 3425618-ára is a trolletető, értelmetlen, intelligens vitára alkalmatlan kérdés. Hogy minek, ki tudja?
2014. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/143 miamiu válasza:
18%

Én is szexeltem már tinilányként, de csak azzal akiben megbíztam és akivel kialakult már egy olyan kapcsolat, hogy tudtam, számíthatok rá apaként.


Ha valaki nagyon nem akar gyereket, ne szexeljen. Nincs 100 %-os védekezés, ezt tudhatnánk. Lehet, hogy durván hangzik, de igen, ha szexelsz abban mindig benne van a baba lehetősége.


Én ellenzem az abortuszt, de mivel nem kerültem még ilyen helyzetbe senkit nem ítélnék el miatta. Az ő döntése, az ő gyereke. Én azt gondolom, hogyha már megvan a gyerek nincs visszaút. Örökbe lehet adni, vagy fel lehet nevelni. Biztos vagyok benne, hogy én nem lennék képes elvetetni.


Kedves Kérdező! Én nem gondolom, hogy rossz ember vagy ha elveteted, de gondolj azért arra is, hogy az abortusz milyen hatással lehet Rád! Mind az egészségügyi kockázatok, mind lelki téren.


Mindenképp beszélj erről Anyukáddal, vagy valakivel akiben megbízol és esetleg még gyereke is van, vagy volt hasonló helyzetben!

2014. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/143 anonim ***** válasza:
23%
Attól, mert védekezett, még nem ártatlan. Nem kellett volna szexelnie! Ne haragudj, de ezt a "pedig védekeztem" dumát az orvos sem fogja elhinni. Valami biztos volt, nem szedted rendesen, kimaradt pár tabletta, vagy antibiotikumot szedtél és csökkent a hatás. Igen, gyilkosság megölni, mert már élő emberről van szó, a saját gyerekedről. A helyes az lenne, ha megszülnéd és ha semmiképpen sem tudod felnevelni, add örökbe, hogy legyen esélye legalább. ÉS: ne szexelj!
2014. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/143 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egy csomó, megkeseredett terméketlen nő van ott, aki féltékeny arra h valakinek védekezéssel is lesz babája míg nekik évekig semmi. Ez az örökbeadós duma.. persze nevelje 9honapig a hasaban, szulje meg, aztan dobja el magatol. Tenyleg roppant humanus megoldas!!
2014. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/143 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen egyetértek veled utolsó minden egyes szavadban!! Hiába adtatok neki 0 %-ot, teljesen igaza van!
2014. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/143 piroska és a farkas ***** válasza:
36%
Már elnézést, de álljon már meg a menet! tehát az örökbe adással eldobja magátl, de megölni nyugodtan ölje meg? Most komolyan az kisebb teher lelkileg? Igen, ha van benne egy cseppnyi felelősségérzet, akkor nem sanjnál attl a szerencsétlen gyerektől 9 azaz KILENC hnapot, és utána szépen örökbe adja. Vagy megtartaj- megtartja, bocs, nem tudok javítani, mert rossz a törlésbillenytyü, ha akar elmegy anyaotthonba, igy is lehet. És mivel mostanában nem kell tablettára költenie, mert NYUL, helyett NYILVÁN nem fog szexelni a közeljövőben, ezért annak az árábl vehet pár doboz terhesvitamint, mondjuk az első két trimeszterre. Az a baj, hogy én tényleg nem fogom azt föl, hogy ha most lelkiismeretfurdalás nélkl el tudná vetetni, akkor miért gondoljuk / és sajnáljuk érte, ha később le kéne rla mondania olyan emberek " javára" akik szeretnék????
2014. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/143 anonim ***** válasza:
29%
Azert adtak 0%ot mert az igazsag faj, bantja a kis onerzetuket:-)!
2014. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/143 miamiu válasza:
30%

Én nem vagyok megkeseredett terméketlen nő, mégis úgy gondolom, hogy elvetetni rosszabb, mint örökbeadni.Sőt!

Ez nem megkeseredettség/terméketlenség kérdése...!

2014. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/143 piroska és a farkas ***** válasza:
38%
tekintve, hogy egy kislány édesanyja vagyok, én sem gondolom magam elkeseredett, terméketlen nőnek, de ezúto is kikérem a nevükben ezt a hozzáállást. kedves Kérdező! Tény, hogy nagyon fiatal vagy, de a döntés, hogy életet adzs-e egy gyermeknek, rajtad áll. Gondolhj arra, hogyha mondjuk 20 éves korában találkoznátok, és elmondanád neki, egy addigra remélhetőleg életerős, okos, jlelkü fiatalnak, h nézd két választásom volt, az egyik az abortusz, a másik, hogy megteszek annyit érted, hogy felnőhess egy családban, hát őszintén? nem biztos, h lesz nála hálásabb ember abban a pillanatban.
2014. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!