Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/143 anonim ***** válasza:
22%
Egy 17 évesnek nem ahhoz van joga, hogy szexeljen, hanem ahhoz, hogy tanuljon és hasznos tagjává váljon a társadalomnak. Szexelni ráér, ha komoly kapcsolata lesz, gyereket szeretne. Attól, mert te 17 évesen már tettél magasról arra, aki próbált jóra nevelni téged, erkölcsökre tanítani, még nem te vagy a követendő példa. Nem kellene a tiniket arra ösztönözni, hogy szexeljenek amikor csak akarnak és menjenek bátran abortuszra. Ebből kifolyólag, gondolom te is túl vagy már pár terhességmegszakításon és azért kardoskodsz ennyire mellette. Azt is látom, hogy nem igazán érted meg, hogy attól, mert a társadalmi törvények megengednek valamit, adnak valamihez jogot, még nem biztos, hogy feltétlen jók is azok a törvények és élni kell a jogokkal. Leírtam, miért legális az abortusz, de senki nem mondja ettől függetlenül is, hogy helyes is. Tudod, sokszor sok mindent megengedtek már a törvények, többek között emberek gázkamrákban történő kivégzését is, de az, hogy ez legális volt, egyáltalán nem azt jelenti, hogy erkölcsös is. Arra buzdítsd inkább a tiniket, hogy felelőtlen szex helyett tanuljanak és akkor ők már nem fognak ilyen baromságokat írni, mit amilyenekkel te örvendeztetsz itt mindenkit.
2014. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/143 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj #41, de amit itt leírtál, attól a világképtől meg én hányok... előbb tépném ki a saját nyelvem, mint hogy bárkit is az általad helyesnek tartott világképre, magatartásra ösztönözzek, vagy pláne presszionálni próbáljak, mert azt a fajta életet, ami ennek egyenes következménye, azt az ellenségemnek sem kívánom.

Egyébként meg, az érintett fiataloknak meg nem kell nagy net-búvárkodás, elég elnézni ide:

[link]

Én meg őszintén remélem, hogy minél több tizenévesnek lesz kiegyensúlyozott boldog fiatalkora, benne a kiegyensúlyozott, boldog - igen, adott esetben a szexualitást is magába foglaló - párkapcsolata... természetesen a tanulás mellett. És mindigis marginális kisebbség lesz, akik 17-18 évesen gyógyszer vagy óvszer helyett a "Szűzen a házasságba Emese klub" tagdíjára lejmolják az őseiket.... megvallom őszintén neked, az utóbbiakat inkább sajnálom - bár kétségtelen, ehhez is joga van mindenkinek.

2014. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/143 A kérdező kommentje:

Azért egy két dologhoz szeretnék hozzáfűzni.

Komoly kapcsolatom van, 14 éves korunk óta együtt vagyunk és csak fél éve élünk nemi életet. A tabit biztonságosabbnak tartottam, és rendesen szedtem. Másfél hónapja beteg voltam, gyógyszert szedtem. Külön megkérdeztem a háziorvosomat hogy nem gyengíti a tabi hatását. Azt mondta nem, így nem védekeztünk mással. Utána estem teherbe.

És én is nagyon rosszul érzem magam a gondolattól is, hogy ezt kell tennem. De ha megszülöm akkor abba kell hagynom a sulit (vagy magántanulónak mennem, ami megint csak pénz) és a munkámat is elveszteném. Mint mondtam nem élünk túl jól. Tudom, hogy az lenne a helyes ha megtartanám, és a barátom mondta hogy bárhogy is döntök kiáll mellettem, de anyum konkrétan leordította a fejemet, hogy nehogy megtartsam, mert a megélhetésünk fontosabb.

2014. okt. 6. 15:55
 44/143 anonim ***** válasza:
66%

Nézd Kérdező, én direkt nem szóltam bele az abortusz/megtartás kérdésbe, ezt ugyanis tényleg nektek kell eldöntenetek a barátoddal közösen. Egyébként számomra egy abszolút felelősségteljesen gondolkodó fiatalnak tűnsz, bárcsak tényleg a korosztályod zöme ilyen lenne - és a barátod is, az ő hozzáállása is teljesen korrekt.

Remélhetőleg akármi is lesz a végső döntésetek, maradtok együtt, egymást segíteni.

2014. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/143 anonim ***** válasza:
2%
Tudod, az a személy érett a szexualitásra, aki érett ahhoz is, hogy vállalja a tetteiért a felelősséget és akinek van elég egzisztenciája ahhoz, hogy gyereket neveljen, vagy legalább esze ahhoz, hogy megfelelően védekezzen.(Ne haragudj kérdező, de minden tabletta tájékoztatóján ott van, hogy bármilyen gyógyszert szed, különösen antibiotikumot, akkor kiegészítő védekezés szükséges) A gond pedig nem magával a szexualitással van, hanem azzal, hogy arra ösztönzöd a tiniket, hogy éljenek nyugodtan szexuális életet aztán vetessék el nyugodtan a gyereket, ha megfoganna. Ez erkölcsileg nem megengedhető magatartás! A másik az, hogy a mai tinik agyilag sem érettek a szexhez. Ezért van az, hogy nem is védekeznek, felelőtlenek. Egy ilyen felelőtlen korosztályt pedig szexre sarkalni, ráadásul abortuszra, még nagyobb felelőtlenség! Az abortuszok 99%-a sajnos a felelőtlenség miatt van, ennek utána is kérdezhetsz nyugodtan orvosoktól, én így tettem, ezért tudom.
2014. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/143 anonim ***** válasza:
91%

"Ez erkölcsileg nem megengedhető magatartás!" - #45, hát, ha így gondolod, akkor ne engedd meg:)))

Szerintem meg erkölcsileg az nem megengedhető, ahogy egyesek bele akarnak dumálni mások legális szexuális életébe, elvárásokat merészelnek megfogalmazni, amiért cserébe nem tudnak nyújtani semmit, és amiért természetesen semmiféle felelősséget sem vállalnak.

Ha valaki hallgat rád, és saját elvei ellenében önmegtartóztató életmódot folytat, és utólag nagyon megbánja, mivel tudod kárpótolni, hogy tudsz felelősséget vállalni? Na?

2014. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/143 anonim ***** válasza:
4%
Miért kellene kárpótolni? Hogy 17 évesen nem szexelt és nem esett teherbe és nem ölte meg a gyerekét? Ez annyira kihagyhatatlan életesemény, hogy később meg kell bánni? Elég gázos az a felfogás, hogy csak úgy lehet jó tinikora valakinek, ha szexel. Azt hiszem, ennél értelmesebben is el lehet tölteni a fiatalságot.Például azzal, hogy tanulunk. Nem kell ilyen korban még párkapcsolat sem, mert éretlenek hozzá. Biztos amúgy rengeteg szánakozó ember van, hogy "jajj, de megbántam, hogy tiniként nem bújtam össze mindenkivel és nem abortáltam halomra a gyerekeket". Ez nem fordítva szokott lenni? Hogy a tinikori felelőtlenséget bánják meg az emberek, amikor érettebbek lesznek? Nem azt bánják meg, hogy nem tartogatták magukat a férjüknek/feleségüknek? Tudtommal így szokott lenni, nem úgy, ahogy te gondolod. Ez a gondja a kérdezőnek is. Fél attól, hogy később nagyon megbánná azt amit most tesz. És a tapasztalatok azt mutatják, hogy előbb vagy utóbb, de mindenki megbánja azt, hogy abortuszon esett át. A szexhez ész és felelősség kell. Az szexeljen, akinek van lehetősége felnevelni egy gyereket és tud felelősségteljesen gondolkodni. A szex a felnőttek kiváltsága, akármit is mond a törvény (mert ugye azt tisztáztuk, hogy a törvény sok minden hülyeséget is legalizálhat).
2014. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/143 anonim ***** válasza:
95%

"Nem azt bánják meg, hogy nem tartogatták magukat a férjüknek/feleségüknek? Tudtommal így szokott lenni, nem úgy, ahogy te gondolod. " - én még szerencsére ilyen emberrel soha sem találkoztam, sőt egy jó ideje azzal se, hogy bárki is elvárta volna a "szüzen a házasságba" c. anakronisztikus borzalmat, akár férfi, akár nő...

Persze jó, bizonyos szubkultúrák hiányoznak a merítésemből, mint pl. a vallási fanatikusok, velük nincs kontaktusom.

Egy biztos, ha nekem dobta volna fel ezt valaki, visítva rohantam volna ki a világból...

Úgyhogy én elfogadva azt, hogy biztos van olyan is, amiről te beszélsz, továbbra is azt kérdem, hogy te hogy vállalsz felelősséget a saját elvárásaidért??? - ha valaki mégis (számodra elképzelhetetlen módon:))) azt bánná meg, a fiatalon kihagyott lehetőségeket...

2014. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/143 anonim ***** válasza:
15%
És meg lehet nézni, hogy mi lett annak az eredménye, hogy a tinik legálisan szexelhetnek. Felelőtlenség miatti abortuszok tucatjai egy nap, facebookon és egyéb fórumokon magukat mutogató, buta kis csitrik,akik úgy is öltözködnek, aztán csodálkoznak, hogy megerőszakolják őket. Komolyan, 13-14 éves kislányok sokszor kiéltebbnek tűnnek, mint egy középkorú nő. Elcseszik az egész életüket. Középiskolában volt egy osztálytársnőm. Egy 30 éves pasival volt együtt. Mellette számtalan más partnere is volt. Kirúgták, mert nem tanult. Ma egy utolsó lepukkant bárban pincérnő. Bocs, ha ezt nem támogatom.
2014. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/143 anonim ***** válasza:
19%
De milyen lehetőségekről beszélsz? Üres szavakkal dobálózol! Azért kellene kárpótolni kérdezem megint, mert nem feküdt le minden szembejövővel és nem csináltatta fel magát és nem ment havonta abortuszra? Annyira kihagyhatatlan az, hogy buta tinként összebújjunk mindenkivel, aki kicsit is tetszik nekünk? Akinek normális élete lesz, lesz családja, gyereke, az nem fogja megbánni, hogy fiatalon nem adta oda magát mindenkinek, mert neki csak egy valaki kell és azt megkapta. Nem értem, miért kellene egy 14, 15, vagy akár egy 17 évesnek szexelni. Tudtad, hogy testileg is éretlennek erre? Egy tini kislány szervezete ugyanis csak most kezd alkalmazkodni a női léthez, a ciklusuk is rendszertelenebb szokott lenni, ezért például a tini terheseket veszélyeztetett kategóriába szokták sorolni. Tehát sem testileg sem értelmileg nem állnak készen arra, hogy szexeljenek.
2014. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!