Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/143 piroska és a farkas ***** válasza:
45%
Ahogy vki nagyon helyesen leírta, felháborító, h a szexuális élethez való jog , a kényelem, és egyéb " súlyos" dolgok ugyanannyit vetnek a latba, mint egy emberi élet. És kérlek, ne gyertek most nekem azzal, hogy " csak egy sejtcsomó", meg, h " még egyébként is életképtelen". A megfogant élet Élet. És annak az elpusztítása, ha törvényileg nem is, erkölcsileg, lelkiismeretileg igenis bűn és gyilkosság. Kedves Kérdező! Bár én is azt gondolom, hogy 17 évesen egy gyerek még fiatal a szexuális élethez, van a környezetemben arra is példa, hogy egy ilyen véletlen " baleset" -ben lehet mégis felnőttként viselkedni. A mi családunkban és az ismerősi körünkben is van nagyon fiatal anyától nyílt örökbefogadással befogadott baba, és olyan is, aki megtartotta, vállalva azt, hogy akkor másfajta felelősség, másfajta élet jön most, és teszi a dolgát becsülettel, és igen, tisztességesen és örömmel, és nem az elveszett fiatalság után sóvárogva. Így is lehet. Meg úgy is lehet, h az ember mentegeti magát, h ő még fiatal, meghoz magában egy döntést ami SZÁMÁRA legkényelmesebb, és ezzel megengedi magának, h utána továbbra is gyerek maradhasson.
2014. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/143 anonim ***** válasza:
31%

Én is gyilkosságnak tartom. Természetesen nem jogi értelemben, ezért nem ülnek a nőgyógyászok a börtönben. Az már más kérdés,h mindenki másképp éli/élné meg az abortuszt. Nem mindenkiben hagy egyforma lelki és testi nyomokat. Van aki sajnos fogamzásgátlási módszernek tartja, van aki pedig a beteg magzatot sem képes elvetetni.

Én 17 évesen kezdtem nemi életet élni. Tisztában voltam vele,h lehet terhesség a következménye. Én megtartottam volna. Főleg azért, mert én mindig is féltem attól,h nem lehet gyerekem - a meddőségnek a kockázatát pedig az abortusz jócskán megnöveli. Egyik barátnőmnek volt abortusza, évekig össze-vissza vérezgetett utána, rengeteg problémája volt. Biztos,h nem lettem volna egy csapásra szuper anya tizenévesen, biztos,h rengeteg nehézséggel kellett volna szembenéznünk. De én ezeket szenvedéseket kisebb traumaként éltem volna meg, mint azt,h én döntök a saját gyerekem haláláról - ebben mindig is biztos voltam,h soha nem tudnám feldolgozni. Nem vagyunk egyformák.

Kérdező (már ha komoly a kérdés): volt már beszélgetés pszichológussal/családsegítővel?

2014. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/143 anonim ***** válasza:
32%
Nem egyszerű döntés az biztos. Szüleid /barátod mit szólnak hozzá? Szülők esetleg nem tudnak segíteni? Egy barátnőm 18 évesen lett terhes, érettségi előtt. Megtartotta, úgy hogy még a kapcsolatában sem volt biztos. Azóta a kissrác már suliba jár, imádják és a barátnőm és a fiú azóta is együtt vannak. Bár neki sokat segítettek a szülők, ez tény. Nem tudom, hogy ez nálatok hogy van/lenne?! Sokan írják, hogy igen gyilkosság. Végülis az. Viszont itt szinte mindenki azért van fent, mert babát szeretne, ezért mindenkit, aki nem, mégis terhes lett, lenéznek/leugatnak/megszólnak. Én is babát szeretnék, eszembe nem jutna elvetetni, bárcsak megfoganna már. De valószínűleg 17 évesen ezt másképp gondoltam volna. Beszéld át mégegyszer a szülőkkel, ez nem egyszerű döntés és lehet, hogy a további életedre is kihatással lesz (mind testi mind lelki szempontból). Bízom benne, hogy megtartod a babát, úgy, hogy lesz, aki neked segítsen. Ha nem így döntesz, az is a te döntésed lesz. Nem hiszem, hogy felelőtlen vagy, hiszen védekeztél. Én 15 éves korom óta élek szexuális életet, sosem éreztem magam emiatt felelőtlennek, idiótának, gyereknek stb. Kívánom, hogy a legjobb döntést hozd meg.
2014. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/143 A kérdező kommentje:
Anyámék vállnak és az utolsó fillérér is ölik egymást, apám lehet lelép és akkor a lakást sem fogjuk tudni fönntartani. Így is dolgozok suli mellett. A barátomék még szarabbul állnak. Ilyen körülmények között én ezt nem tudnám végigcsinálni. Persze tudom az abortusz sem kevés pénz.
2014. okt. 3. 15:19
 15/143 anonim ***** válasza:
22%

Tehát a saját kényelmed érdekében kapartatnád ki a magzatot. Te, mit szólnál hozzá, ha a szüleid megölnének, mert most nekik nehéz a válás miatt meg a pénz miatt?


Felelőtlen buta tinilány vagy, de van esélyed arra, hogy tükörbe tudj nézni. Tied a választás.

2014. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/143 anonim ***** válasza:
69%
17Es te ilyen mondatok utan tukorbe tudsz nezni, h rgy lapon emlegeted egy 17eves lany megoleset es az egy honaps magzat abortuszat?? uristen, milyen emberek vannak. Persze ussuk agyon lapattal a 17eves lanyt, mert az o elete nem szamit csak a magzatoke!?
2014. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/143 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi tudatlan, komplexusos no jar ide!!! Jöhetnek a kezecskek ;-)
2014. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/143 anonim ***** válasza:
37%
Mind a kettő élet, nem? Vagy van olyan élet, ami kevesebbet ér? Ja igen, egy magzat élete az smafu, csak egy kis piszok odabent.
2014. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/143 anonim válasza:
58%

Jó most mindenki le fogja tépni a fejem, de akkor is elmondom hogy mi a véleményem.


Az igaz hogy erkölcsileg gyilkosság, és utána nagyon rosszul fogod érezni magad, de ilyen esetben szerintem el lehet fogadni.


És itt mindenki a magzattal van elfoglalva, ami lehet hogy él de akkor is egy öt centis kis csomó, és nem érez semmit, ha megszületik és felnő akkor viszont érezni fogja az hogy $zar élete van.


És igen, szerintem egy 17 éves lány élete, aki suliba jár dolgozik, stb.. sokkal többet ér mint egy magzaté. Ez az én véleményem, lehet szidni. Hajrá.

2014. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/143 anonim ***** válasza:
29%

" ha megszületik és felnő akkor viszont érezni fogja az hogy $zar élete van. "


Ejha! Te valami jövőbelátó vagy?

2014. okt. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!