Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/143 anonim ***** válasza:
42%
Én nem tartom gyilkosságnak az abortuszt....Ez esetben!!!
2014. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/143 anonim ***** válasza:
42%
Indokolt esetben elfogadom az abortuszt. A tinedzserkori terhesseg szerintem indokolt eset. Hogy meghal e kozben egy kis elet? igen. De ha megszuletne es biztosan rossz elete lenne, akkpr inlabb az abortusz!
2014. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/143 piroska és a farkas ***** válasza:
33%
Igen, gyilkosság. Add örökbe, akár nyílt örökbefogadással is lehet,rengetegen vágynak babára, és így legalább Te is meggyőződhetnél arról, hogy jó helyre kerül, és szeretni fogják. És ne mondd - igaz, még nem is mondtad - hogy nem tudnád másnak oda adni, ha egyszer elvetetni képes lennél. Szerintem ez a legtisztább megoldás, igen, lemondásokkal jár, és fizikailag sem a legkönnyebb dolog a szülés és a várandósság, de be kéne vállalni.
2014. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/143 anonim ***** válasza:
37%

Hogyne lenne az, egy élet elpusztításáról van szó, függetlenül attól, hogy megszületett-e vagy nem.


Kérdező, nincs száz százalékos védekezés, többek között ezért sem kéne tiniként nemi életet élni, mert most a te kényelmed miatt meghal egy magzat. Lehet mismásolni, hogy nem tudnád felnevelni - akkor ne szexelj, mert abból baba lehet, ahogy látod, meg is történt. Szép dologgal kezdődik a felnőtt életed, mert ezután többet nem lehetsz gyerek.

2014. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/143 anonim ***** válasza:
36%
"Nagyon fiatal vagyok még." Így van. Nagyon fiatal vagy még, a nemi élettel várhattál volna. Nem véletlenül nem való gyerekeknek a szexuális élet. Az a felnőtt emberek sportja.
2014. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/143 anonim ***** válasza:
59%
4Es, mi ez a hangnem?? remelem te sem sexeltel 26-28eves korodig mire minden feltetel adott lett h a gyereked fel tudd nevelni nelkulozes nelku, ugye?? alszentek vannak dogivel..
2014. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/143 anonim ***** válasza:
44%

Hatos, tudom, hogy manapság hihetetlennek hangzik, de én 19 éves korom előtt nem feküdtem le senkivel, és utána is csak úgy létesítettem szexuális kapcsolatot, hogy párkapcsolatban éltem, és nem lett volna gond, ha baba lesz belőle. Így képes vagyok tükörbe is nézni.


Tudom, hogy ma már nevetséges az, ha valaki nem szexel tinigyerekként (egy 17 éves még tinilány!), és a magzat élethez való joga nem számít, fontosabb az alany szexhez való joga.


De ha definiálni akarjuk a gyilkosságot, akkor gyilkosság az, amikor valaki életét elveszik. A magzat is él. Ennyi.

2014. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/143 anonim ***** válasza:
66%
Igrn, en is 19evesen kezdtem, de nem hiszem h az albiba az egyetem alatt, a par honapos kapcsolatommal annyira fene jo anya lettem volna hirtelen. Ez az alszentseg... en is tukorbe tudok nezni, vegul attol lett 7evvel kesobb babam akivel akkor megesett:-). De nem kell elitelni valakit, aki vedekezik, de teherbeesik.. igen a magzat el, es minden magzat fontos, de nem gyilkossag kulonben a nogyogyaszok a bortonben lennenek! es milyen lenne a vilag ha minden tini gyereketnevelne szerinted?? biztos inteligens lenne a kovetkezo generacio!
2014. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/143 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem pedig az az álszentség, hogy "neeeem, ez nem gyilkosság, ez csak megszabadulás a problémától".


Én akkor tartom elfogadhatónak, ha a magzat súlyosan beteg, vagy erőszakból fogan, vagy az anya életét veszélyezteti. A saját kényelméből végzett abortuszt nem tudom elfogadni és jó szemmel nézni, és negatív véleményem van róla.


Kérdező, talán fiatal kis tiniknek, akik magukért sem tudnak felelősséget vállalni, várni kéne a szexualitással. Lehet ismerkedni egymás testével, készülni a felnőttkori nemi életre, de egyáltalán nincs szükségük a felnőttes szexre gyerekként. 1. Nem maradnak le semmiről 2. nem kerülnek ilyen helyzetbe.

2014. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/143 anonim ***** válasza:
37%
Hát az! Megértem a kétségbeesésedet,de sajnos az.Sok erőt bárhogy is döntesz,nagyon nehéz lesz.Bár olvastam egy szép gondolatot a múltkor: Ha választanod kell,válaszd az életet!
2014. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!