Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
 91/143 anonim ***** válasza:
13%
Jah és nem hiszem, hogy az én fiam bármivel is kevesebbet fog érni, vagy bármiről is le fog maradni, ha mondjuk 14 évesen még nem él szexuális életet. Ő tanulni fog, diplomát szerez, vagy szakmája lesz aztán családot alapít. A ti gyereketek meg szexelni fog, 18 éves korára már kiéli magát, mert már semmi varázsa nem lesz egy párkapcsolatnak. Sajnos a pszichológusok is alátámasztották, hogy a korai szexuális élet elég sok hátránnyal jár. Egy tini még nem úgy éli meg a szexet, mint a felnőttek, sokszor nagyon rossz élményeket szereznek, mert maguk sem tudják, mit is kell csinálni. A korán, éretlenül szerzett élmények pedig a későbbi szexuális életre és párkapcsolatra is negatív hatással van. Amikor az én fiam még csak felfedezi a testiséget, komoly kapcsolatot alakít ki, addigra a ti gyereketeknek már ilyen téren nem lesznek vágyai, kiég teljesen. Minden kornak meg van a maga üteme. Tizenévesen legyen szerelmes az ember, de nem szexeljen. Tanuljon és építse az életét. Aztán huszonévesen,ha testileg-lelkileg készen áll, akkor mehet a dolog. Szóval hajrá! Bátorítsátok csak! Sőt, a 14. szülinapjára vegyetek pár óvszert is nekik, bár használni úgy sem tudják majd. A 15. szülinapján pedig mehettek abortuszra vele. Mert hát ennyi esze volt...
2014. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/143 anonim ***** válasza:
29%

Szia.

Beleolvastam az előző válaszokba.... az én véleményem az, hogy akárkinek tetszik, nem tetszik, a mai fiatalok 13-14 évesen kezdik a nemi életet (vagy előbb).


A kérdező 17 éves, védekezett (tablettával, nem úgy, mint sokan azt mondják a megszakításos közösülésre, hogy védekezés....), állandó kapcsolata van. Ezzel nem mentegetni akarom, de ne feszítsétek már keresztre. Ha 13 éves lenne és egy buli utáni dugásból lenne terhes, akkor oké, de így nem értem sokak felháborodását.


A másik: úgy látom, Anyukád most el van foglalva a maga bajával, nem túl segítőkész, a barátod gondolom beijedt, én a helyedben beszélnék a védőnővel, akihez úgyis el kell majd menned, kérdezd meg azokról a lehetőségekről, hogy kihordanád a babát és a szülőágyról örökbe adnád.

Nagyon sok olyan pár van, akiknek nem lehet gyermekük, de bármit megadnának egy csecsemőért. Így nem kellene elvetetned a babát, viszont örökbe tudod adni.

Pont nyár körül szülnél, a suliban megkezdett évedet be tudod fejezni.

Ez is egy lehetőség. És az is lehet, hogy időközben (9hónap) rendeződnek a körülményeitek. Gondold át.

2014. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/143 anonim ***** válasza:
84%

Nézd #91, mint már többször említettem, abban, olyan elvekben hiszel, amiben akarsz. Innentől ugye van két lehetőség, vagy a fiadnak is bejön ez az általad neki szánt életút, és akkor éltek boldogan, vagy neki más elképzelései lesznek az életről, és az általa bejárni szándékozott útról, és akkor segítséget fog kérni és kapni a környezetétől ehhez. Ez pont ennyi.

(emlékszem, 20 lehettem, amikor először "gardedámkodtam" egy 16 éves lány mellett, a lánynak első dolga volt elspriccelni a pasijához, de korrekt volt teljesen, negyed órával azelőtt visszahúzott, hogy nekem otthon "le kellett adni" - anyucika meg ringatta magát a saját hiteiben, a "szűzies, pasikra rá sem néző leánykájáról". És azokban a családokban, ahol a szülők vaskalapot viselnek, ez pont így van jól, mert nem működik másként... oszt alig kaptunk visító röhögő görcsöt rá 2-3 évre, amikor mesélte, hogy anyucika az esküvő és nászéjszaka előtt úgymond "felvilágosította"... asszem a 4. vagy az 5. szexuális partnere lehetett, akihez végül férjhez ment olyan 22-23 évesen... és ez is teljesen rendben van, azt gondolom. Na, ez a vaskalapot viselő szülők természetes sorsa... a hátuk mögött kikacagás...

2014. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/143 anonim ***** válasza:
69%
Ez most komoly? Diplomát csak szüzen lehet szerezni?? Akkor az enyémet vissza kell szolgáltatnom? :D Tőlem ezt elfelejtették megkérdezni a kiosztón, h mikor kezdtem szexelni ;). Te totál idióta vagy, már ne haragudj. Az egy dolog, h az ósdi felfogásodat akarod itt mindenkire ráerőltetni, de még nagyobb butaságokat már tényleg nem kéne írni..
2014. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/143 anonim ***** válasza:
87%
Annyira, de annyira megnézném a te szép fiadat 16 éves korába! (Szerintem ezzel sokan vagyunk így ;) ) El vagy nagyon tévedve, hogy hogy is élnek az emberek a nagybetűs életbe és nem a te álomvilágodba!
2014. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/143 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta, hogy diplomát csak szüzen lehet szerezni. Valamit nagyon félreértettél, szóval agyilag nem nálam vannak gondok. Egyetemista korában, ha már érettnek hiszi magát és képes a felelősségteljes gondolkodásra, ami magában foglalja azt is, hogy, ha ismegfogan a baba, nem rohan abortuszra, akkor miért ne szexelhetne? Felnőtt, felelősségteljes ember, nem egy tini. Ha már itt tartunk, egy 12 vagy egy 13 éves kislány miért ne szexelhetne szerintetek? Sokan közülük menstruálnak? Nah? Szexelhet egy 12 éves is? Agyilag egy 14 éves sem érettebb, mint egy 12 éves, sőt testileg sem. Akkor? Most már hirdessük azt, hogy az ovisok is szexelhetnek? Én nem vagyok vaskalapos, csak undorodom a modern liberális szutyoktól amivel jöttök. Ezelőtt 15-20 évvel miért volt jóval kevesebb abortusz és miért estek jóval kevesebben teherbe a tinik közül? Azért, mert nem szexeltek annyian. Miért kezdtek szexelni? Mert a hozzátok hasonló elvetemült gondolkodású emberek azt hangoztatják úton-útfélen, hogy egy 14 éves is nyugodtan dugjon azzal akivel akar, mert hát ő már egy felelősségteljes felnőtt ember, aki el tudja dönteni, hogy belemegy-e a szexbe, vagy nem. Egészséges tizenévest persze, hogy érdekli a szex, de ez nem azt jelenti, hogy az neki való, mint ahogy a pia, vagy a cigi sem. Sőt egy ovist is érdekli már a nuni meg a kuki, de agyilag ugyanolyan éretlen, mint a tini. Kérdezzetek meg nőgyógyászokat, hogy mennyire elegük van a sok hülye, felelőtlen szülőből, akik ahelyett, hogy leülnének a gyerekkel és elmondanák nekik, mi az a szex, miért nem szabad még szexelni, még támogatják is a buta, éretlen gyereket, aki aztán persze nem tud megfelelően védekezni és már ott is a baj. Aztán meg a saját gyereketek lelkét nyomorítjátok meg egy abortusszal. Mert lehet, hogy nem 15 évesen jön rá arra, hogy mit csinált, hanem mondjuk 30 évesen veszi észre, hogy a korai szexel és egy abortusszal mennyire elcseszett mindent. Én nem fogok titkolózni a fiam előtt. Mindent elmondok neki a szexről. Megtiltatni persze nem tudom, csak abban bízhatok, hogy, mint ahogy az én szüleim is felelősségteljes embernek tudtak nevelni, én is számíthatok a fiamra abban, hogy megérti, nincs szüksége a szexre még 14 évesen és 17 évesen sem. Velem is mindent megbeszélhet, de el fogom mondani, neki, hogy miért nem tartom helyesnek és tudom, hogy meg fogja érteni. Én is megértettem, a testvéreim is megértették. És a legfontosabb: Mivel nincs biztos védekezés, egy 14 éves mi a francot csinál, ha terhes lesz? Jah, hogy elmegy abortuszra, ugye? Mert az csak ilyen pofon egyszerű. "Terhes lettél kislányom, pedig védekeztél? Nem baj, anyuci mindjárt hívja a doktorbácsit és kikaparjunk a pocidból azt a fránya gyereket" Hát, gratulálok! Az orvos is fog majd, higgyétek el!
2014. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/143 anonim ***** válasza:
80%

"Most már hirdessük azt, hogy az ovisok is szexelhetnek?"


ÉS szerinted még az én értelmi képességemmel van a baj!Ne haragudj, de én érzem az értelmi fölényemet veled szemben :D. A te agyad beteg ha ilyeneket írsz!


És amúgy igen, ezt írtad: a te okos és szép fiad aki csak felnőtt korában fog (szerinted) sexelni ő diplomás lesz -míg a többi gondolom hajléktalan :)-.


Egyébként érdekel az álláspontod: 17 évesen értelmileg és testileg is fejletlenebbek mint a 18 évesek, mert te ezzel a sarkítással jössz itt már 2 hete, 3000 egyforma kommenteden keresztül! Szóval? 18. szülinapon hirtelen megnő a mell, kialakul a méh, beérik az agy és már úgy ébrednek, hogy igen, én most készenállok a szexre ! :D

2014. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/143 anonim ***** válasza:
0%
Oh, te még az iróniát nem érted. Tőled kérdeztem, hogy akkor most már szerinted az ovisoknak is hirdessük, hogy szexeljenek? Mert, hát egy 14 éves ugyanolyan fejletlen agyilag, mint egy ovis, de neki megengeded. Az a gáz, hogy egy érvelésemre sem tudtok a sértegetésen kívül normális ellenérvelést bemutatni. Miért? Arra buzdítjátok a gyereketeket, hogy szexeljen, és bizony szexelni is fog, mert, hát ti megengeditek. Agyilag viszont éretlen arra, hogy felelősen védekezzen, vagy ha netalántán védekezik is, akkor is terhes lehet, vagy teherbe ejthet valakit. Ergo, ott van a gond. Nah és mi van akkor, ha a te gyereked, nem akarja elvetetni a gyereket, vagy a fiad barátnője? Kényszeríteni fogod erre? Az törvény ellenes. Ti vagytok a jogok védői! Akkor? Ha nem kényszeríted, mi lesz? Megtartja, a nyakatokra megszüli a gyereket, aztán elcseszi az életét csak azért, mert az anyu azt mondta, hogy szexeljen nyugodtan. Egy ilyen helyzetben sehogy nem marad ép a gyerek lelke. Az abortusz és a szülés is megviseli. Már, ha ki tudja hordani a gyereket, mert sajnos az ő teste is még fejletlen, ezért is minden tini veszélyeztetett terhes alapból. Mennyivel jobb inkább az, hogy elmondod neki: Fiam, a te tested, a te életed, de nem pártolom a szexet. Éretlen vagy testileg és lelkileg is hozzá és nincs biztos fogamzásgátlás, te pedig gyerek vagy még ahhoz, hogy egy másik gyereket eltarts és felnevelj, az abortusz pedig megint egy lehetetlen megoldás, mert bele lehet pusztulni a tudatba, hogy mit tett az ember és később nem akarom, hogy magadat okold, vagy lelkileg megrokkanj. Ha szembesíted a következményekkel, melyik tininek jutna eszébe szexelni? Nah meg ott van az is, hogy mit szólnak az osztálytársaid? Mert ugye egy suliban semmi nem marad titokban. Ott lesz rajta a jel, hogy egy lúzer, mert felcsinálták, vagy felcsinált valakit. Ezt akarjátok a gyereketeknek? Nem ez a felelősségteljességre való nevelés! Nem ütöm agyon a fiam, ha a szexről kérdez majd, de őszintén elmondom neki, hogy nagyon nagy gondot csinálhat, ha gyerek fejjel szexelni akar. Ha szeretik egymást a lánnyal, akkor tudnak várni pár évig. Nem vagyunk állatok, hogy csak a dugáson járjon az eszünk. Emberek vagyunk, akik képesek máshogy is kifejezni a szeretetet egymás felé. Ha idősebb lesz és ő is úgy érzi, minden feltétel adott ahhoz, hogy már ne gyerek módjára gondolkodjon, hanem úgy, mint egy felnőtt, akkor nem bánom, hogy szexel. Nem is szólhatok bele onnantól kezdve. Bocsi, ha ellentétben veletek én nem akarom, hogy elcsessze az életét a gyerekem.
2014. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/143 anonim ***** válasza:
14%
És a kérdező is mit írt? "Nem tudom, mi a helyes" Látjátok? Egy 17 éves még éretlen. Nem tud mit kezdeni egy ilyen helyzettel és ha szexel ennyi idősen, terhes lehet, mint a kérdező. Szerintetek, hogy jöhetne ki jól ebből? Sehogy! Ahogy írtam, az abortusz ugyanúgy megviseli, mint, ha megszüli a gyereket. Jajj, de sajnálom, hogy nem akarom ilyen helyzetbe hozni a gyerekemet és ahelyett, hogy buzdítanám is arra, hogy szexeljen, inkább megpróbálom megmutatni neki, hogy milyen következményei is lehetnek annak, ha korán kezdi valaki a nemi életet.
2014. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/143 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként érdekel az álláspontod: 17 évesen értelmileg és testileg is fejletlenebbek mint a 18 évesek, mert te ezzel a sarkítással jössz itt már 2 hete, 3000 egyforma kommenteden keresztül! Szóval?

Erre nem válaszoltál okoska! Pedig ha meggyőznél h a 17 éves éretlenebb testileg-lelkileg mint a 18 éves, akkor érne is valamit ez a sok idő amit ide fecséreltél

2014. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!