Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

Tabit szedtem és az mellett estem teherbe, senki sem mondhatja rám hogy felelőtlen voltam, de nem akarom megtartani, nem tudnám fölnevelni. Még csak négy hetes, úgy gondolom ha most lenne vége még nem érezne semmit, de ha megszületne többet szenvedne. Nem tudom, mi lenne a helyes. :S Nagyon fiatal vagyok még.

17/L


2014. okt. 3. 13:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/143 anonim ***** válasza:
82%

#50, OK, rövidre zárhatjuk, NEM tudod kárpótolni, NEM tudsz az elvárásaidért semmiféle felelősséget vállalni, ennyi. Miért nem lehet ezt őszintén kimondani, mit kell mindenféle általad vélt "normákkal", "normális családdal" dobálózni??? És ha valaki nem olyan családra vágyik, mint amit te "normálisnak" vélsz? És ha pont azért esik szét egy család, mert összekerül 2 ilyen az ideáid szerint nevelődött 0 párkapcsolati tapasztalatú szerencsétlen, és nem tudnak a problémákkal mit kezdeni, vagy egyszerűen valamelyik vagy mindkét fél kiváncsivá válik, pótolni akarja azt, amit elloptak az életéből??? Ilyenről még nem hallottál? Na ne...


"Nem értem, miért kellene egy 14, 15, vagy akár egy 17 évesnek szexelni. Tudtad, hogy testileg is éretlennek erre?" - MIRE??? Valójában persze max a terhesség kihordására, ugye, mert a te világképed szerint a szex célja a gyereknemzés. De hát szerencsére ma már ezt csak egy marginális kisebbség véli így, az emberek átlagban 97%-ban kölcsönös örömszerzési célból élnek szexuális életet, és mindőssze az aktusok 3%-a szól a nemzés céljáról. És nincs is ezzel semmi gond, vannak mellette egyre tökélestesedő fogamzásgátló módszerek, és épp ezért egyre csökkenő számú AB.


Mindenesetre nekem nem lenne pofám hozzá, hogy azt mondjam egy 17 évesnek, hogy "te ne foglalkozz párkapcsolattal meg szexszel, te csak azzal foglalkozz, hogy tanulj" - mert ezzel megfosztom valamitől, cserébe meg a nagy semmit tudom adni, hisz akiknek a tanulás mellett van párkapcsolati meg szexuális életük is, azok is elérnek legalább ugyanannyit, sőt, adott esetben sokkal többet, mert nekik VAN KIÉRT és MIÉRT.

Na, ezért tartom én erkölcstelennek ezt a XIX. századból itt felejtődött propagandát... (jelzem, akkor se működött már, akkor is ugyanennyi volt a szexuális beleegyezési korhatár:))

2014. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/143 anonim ***** válasza:
22%
Nem a szexualitással van baj, hanem azzal, hogy egy 14-17 év közötti gyerek még nem képes felelős döntéseket hozni (sokszor a 18-20 éves sem)és testileg, lelkileg, értelmileg is fejletlen még a szexhez. Gyerek még! Érted? Nem neki való a szex. Ha 14 évesen már elfogadhatónak tartod a szexet, akkor mi lesz a következő lépés? Már 8-10 évesen is szexeljenek?
2014. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/143 anonim ***** válasza:
20%
Jah és ezeknek a gyerekeknek fogalma sincs arról, hogy mi a szex. Az igazi, mély érzések megéléséhez értelem kell, megfelelő értelmi és érzelmi intelligencia. Erre pedig ők még nem képesek, mert gyerekek. Szó szerint csak d.gás amit csinálnak, de a szeretkezéshez semmi közük nincsen. Mi értelme akkor az ilyen szexuális élménynek ilyen fiatalon? A valódi, mély és érzelmes szeretkezéshez még kis hülyék. Szóval, nem hiszem, hogy annyira sok mindenről maradnának le.
2014. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/143 anonim ***** válasza:
81%

#52, nem értem, miféle "következő lépésről" beszélsz... ezt a "vadliberális" határt az 1878-as Csemegi kódexben húzták meg, Magyarország legrégibb jogszabálya... már a üknagymamád is ezt fogadta el, az enyémmel együtt:)))


És igen, undorral tölt el, és gyalázatosnak tartom azt, ami az USA "Biblia-övi" részében folyik ebben a témában...

2014. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/143 anonim ***** válasza:
100%

#53, azt, hogy valaki az életéből mit hiányol, mi maradt ki neki, azt csak és kizárólag önmaga tudja eldönteni és megmondani, és soha sem más, az ő életét keseríti és mérgezi, nem a másét. Mondom, ha már állandóan a felelősségvállalásról megy a duma, lehet húzni felelősséget vállalni, amikor családok azért hullanak szét, mert az egyik fél be akarja pótolni, ami külső kényszer hatására kimaradt az életéből. Erről ez a véleményem.

Nem tudom, hogy állítólag felnőtt, állítólag döntésképes embereknek mit nehéz azon megérteni, hogy nem mindenki az ő ideáik alapján képzeli el, és akarja leélni a saját életét, nem arról az életről álmodik, ami így elérhető, ahova az általuk helyesnek gondolt út vezet.

2014. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/143 anonim ***** válasza:
32%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ezek szerint te elég egyedül vagy az elképzeléseiddel és többen vannak a hozzám hasonlóan gondolkodók!

2014. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/143 anonim ***** válasza:
68%
Nagyanyaink, dedanyaink 17evesen mar legalabb egy gyereket neveltek, es ferjnel voltak, mert akkor tenylrg fontos volt h hazassagig ne sexeljenek. Ugyanugy fiatalon kezdtek csak akkor ez normalis volt, most meg ugy csinaltok mintha ordogtol valo dolog lenne a sex. Az ilyen begyoposott embereknel mindig az jut eszembe, h vajon van-e parja, meg boldog hazassaga( Ki merem jelenteni h nincs ), vagy milyen ferfi lehet az, aki eleteben ketszer szexelt a.felesegevel, kizarolag gyereknemzes celjabol.. halistennek nem ezeket az idoket eljuk, aki igen az meg hirdesseaaz iget a sajat kis szektajanal, de ne a felvilagosult embereket probalja itt veres szajjal meggyozni..
2014. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/143 anonim ***** válasza:
3%
Nagyanyám is 17 évesen szülte az édesanyámat, de akkor sokkal hamarabb felnőttek az emberek. Nagyanyáink 14-15 évesen kezdtek dolgozni, magukat kellett ellátni, mert a szüleik elküldték őket ennyi idősen nagyvárosokba, hogy próbáljanak egyedül megélni. Az én nagyszüleim is 15 évesen már mindenkitől távol Pesten egy gyárba dolgoztak és munkásszállón éltek. Felelősségteljes, magukat ellátni képes emberek voltak. A mai fiatalok ezzel szemben? Könyörgöm! Ne hasonlítgassuk már össze ezt a két generációt! A mai fiatalok éretlenek a komoly kapcsolathoz, éretlenek a szexhez, mert a legnagyobb gondjuk, hogy melyik Iphone-t vegyék meg éppen, vagy hol készítsenek magukról kihívó selfiket, és még sorolhatnánk...Nem kell felelősségteljes döntéseket hozniuk, ergo a felelősség is hiányzik belőlük. El lehet amúgy olvasni a topikban a sok éretlen "lehetek-e terhes" kérdést. Nah, ott jól megmutatkozik, hogy mennyire értetlenek.
2014. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/143 anonim ***** válasza:
15%
És senki nem mondta, hogy a férj a feleségével csak gyereknemzés céljából szexelhet. Fogalmam sincs honnan vetted ezt a baromságot, de látszik, hogy nagyon nem is érted a problémát, csak próbáltál valami okosat hozzászólni. Sajna, nem jött be! Felelősségteljes emberek felelősségteljesen tudnak szeretkezni. Ez azt jelenti, hogy védekeznek, vagyis nagyon kevés eséllyel lesz terhes a nő, de ha megfogan a gyerek, vállalják a felelősséget. Ennyi.
2014. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/143 anonim ***** válasza:
15%
Nagyanyáinknál maradva: ki tiltaná meg a szexet egy 16 éves, önálló (nem szülei nyakán élő) , magát ellátni képes felelősségteljes felnőtt nőtől? Senki! Ugye? De nagyanyáink sem szexeltek minden jöttmentel. Akkor még volt értéke a szexnek. Ajándék volt, amit általában egy embernek tartogattak. Az érzelem nélküli dugás, csak dugás marad és nem hiszem, hogy mindenkivel át lehet élni a tiszta, mély szeretkezést. Ha ezt hiszitek, akkor ti csak dugtatok eddig, nem szeretkeztetek soha!
2014. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!