Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/170 anonim ***** válasza:
70%
Szövegértésből 1es sok válaszolónak..osztott felügyelet, 1 hét anya,1 hét apa,tehát a gyerek otthona!
2023. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/170 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem minek kezdték egy olyan férfivel akinek van gyereke. Csak a gyereket nyomorítod meg lelkileg!

Az én apám nője ugyan ezt csinálta, majd elérte hogy háromhavonta 1 szer lássam. Nagyon rossz volt úgy felnőni nem vagyok neki fontos és egy pina miatt szarik rám, a nőt se értettem mert egészen tini korig anyának próbáltam őt is tekinteni, folyton megakartam felelni de csak olyan elutasító viselkedéseket kaptam mint amit valószínűleg tőled kap a gyerek... Hánynom kell az ilyentől.

Szerintem erőltesd tovább a férjednél, mivel a leírtak alapján ő szereti a gyereket elhagy és talál magának olyant aki a gyerekével együtt elfogadja. Ebben a sztoriban nem te vagy áldozat. Elvileg testvérek lesznek a gyerekek de te már így akarod indítani. Később meg itt fogsz vergődik, hogy jahj a nagy tök lusta, mert a picit az oviból nem tudja elhozni, nem hajlandó kicsit lefoglalni stb...

2023. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/170 anonim ***** válasza:
27%

Úristen a gyerek 11 évéből 2 hetet anyánál kell töltenie, milyen önző már a kérdező... gyerek össze fog omlani...

Ha tényleg csak pár hét szünet kell és nem fogod fokozatosan leépíteni a gyereket akkor ne hallgass a sok károgóra DE ha ez ahhoz vezet hogy szép lassan leépíted az első szulott gyereket akkor felejtsd el ezt a pár hét szabit sőt a házasságot is.

2023. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/170 anonim ***** válasza:
78%

"Én tuti nem küldenem át a gyerekem egy frissen szült anyukához".


De itt nem átküldik, hanem ott lakik a gyerek.

2023. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/170 anonim ***** válasza:
44%
Félig lakik ott és túlél a gyerek 2 hetet...
2023. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/170 anonim ***** válasza:
70%
Ha a gyerek túl él 2 hetet akkor a kérdező is kibírja ha ott van
2023. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/170 anonim ***** válasza:
85%
De egy 11 éves mégis mit zavar? Napközben iskolában van, ha hazaér meg írja a házit, olvas, filmet néz, az apjával elmennek valami programra, tudomisén, de mégis miért zavar, hogy ott lakik? Mi olyan nagy dolog, amiért a 11 éves olyan zavaró lenne? Egy ekkora gyereket nem kell már körülugrálni, nem értem a problémát sem.
2023. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/170 anonim ***** válasza:
79%
87#-es gondolom,hogy nem a sajátja,ennyi. Az,hogy ott van "plusz" valaki,aki nála nem családtag részéről és frusztráló. Gondolom hármasba szeretne lenni a férjével és a közös gyermekkel. Ez meg csak kifogás,hogy körül kell ugrálni,ott van az apja,majd ő körülugrálja addig,vagy elviszi programokra.(Gondolom ez azért nem játszik,mert szeretné,ha a férje otthon lenne velük) Érthető,mindenki ezt szeretné,de neki már van egy gyereke,aki félig ott is él ráadásul,ez sajnos várható volt.
2023. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/170 A kérdező kommentje:

Én csak azon döbbenek le, hogy néhány hozzászóló mennyire szájbarágó, undorító és még hozzá is költ a sztorihoz, vagy azon csámcsog, hogy én vajon miként érzek.

Hát kösz, de tudom, hogy miként érzek. Én inkább arra fogadnék, hogy az ilyen utálatkákat mikor hagyják ott. Na bumm. Én is tudok szemét lenni. Válaszolni már nem fogok, mert minek.

2023. márc. 4. 16:18
 90/170 A kérdező kommentje:

Egyébként nem versenyezni akarok a gyerekkel, de előre látom, hogy erre azt fogjátok írni.

Újszülöttel eltöltött első pár hét egyszeri alkalom az életben. Az nem általános két hét.

2023. márc. 4. 16:19
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!