Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
 111/170 A kérdező kommentje:

Nem akarom eltüntetni, csak 1-2 hetet kapni. Szóval, ehhez igazából nem tudott mit szólni, mert nem áll fenn ilyen helyzet.

Arról volt szó, amit a kérdésben leírtam. Ott azt is leírtam, amit a férjem válaszolt, de ezt mind, tök nyugodt hangnemben beszéltük.

2023. márc. 5. 09:21
 112/170 anonim ***** válasza:
84%
Azt hittem azóta beszéltél vele. Amúgy heteket írtál nem 1-2 hetet. Hát csak azt tudom mondani mint az elején, nem érted miért nagy kérés ez, de hamarosan megérted. Mégegyszer össze lehet beszélni, hogy most jöjjön esetleg 2 hétig csak hétvégén, de te mit szólnál, ha azt mondaná a férjed pár hónap múlva, hogy most húzzon el a közös gyereketek pár hétre, mert most hármasban akar lenni. Hülyének néznéd. Ez a kisfiú otthona és előbb volt a férjed életében mint te. El kell fogadnod, hogy a gyereked testvére. Értem, hogy pihennél de mit is kell neked csinálnod egy 11 évessel? És hiába szuperanyázol, szerintem kár gúnyolni azt, aki nem úgy gondolkozik mint te.
2023. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/170 A kérdező kommentje:
“ kár gúnyolni azt, aki nem úgy gondolkozik mint te.”-Szerintem is. Mégis teszitek, mint a piócák.
2023. márc. 5. 09:36
 114/170 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a 3. Született és nem küldtem el Őket itthonról, viszont elmentek pár napra a mamához,mert Karácsony előtt szültem ,és Karácsony után találkoztak a nagycsaláddal ünnepelni,én meg nen akartam érthető okból a pár napost vinni,de itt Ők akartak menni én abszolút nem küldtem, pár nap után ismét együtt voltunk jól is jött ki a hosszú ovi-suli szünet mert jól összeszoktunk. Értsd így,hogy az első 6 hétből 3 napot nem voltak itthon, nem vagyok abszolút szuperanya vagy bármi ilyen, de Nekem fontos volt,hogy együttlegyünk,hianyoztak is a kórházban is nagyon. Mikor a 2. Született akkor is itt volt az első itthon és nagyon is jó volt, kiváncsi vagyok mit szólt volna ha elküldöm 1-2 hetre higy pihengessek..nem beszelve arról hogy lehet pihenni hiszen Apuka is képben van. Egy 11 éves nagyŕészt suliban van, amúgy normális esetben önálló nem kell neki kenyeret kenni vagy feneket törölni vagy autót tologatni órákig..nem értem a problémádat, nem mellesleg a férjed sem akarja tehát fogadd el, egy Apukahoz mentél hozzá, és Veketek él a gyereke aki ezáltal a Te gyereked is
2023. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/170 anonim ***** válasza:
79%

Miért szuperanyuság az, hogy nem mindenki pusztul bele a szülésbe? A többség nincs is rosszul, hazamész, egy 1-2 hetes baba még nem is gáz, nagyrészt alszik, pont 4-6 hetes korától kezd majd problémásabb lenni, mikor már ébren van, bejön a hasfájás, stb. A baba 2-3 hetes koráig a legkönnyebb az anyukának, szerintem te túlgondolod azt, ami rád vár, előre bebeszéld, hogy nehéz lesz, pedig az eleje a könnyű.


Egyébként nem értem a sértődést, feltettél egy kérdést, nagy kérés lenne-e, elmondtuk itt 90%-ban, hogy igen, szerintünk nagy kérés, meg ahogy látjuk, a férjed szerint is. Mit akarsz még?


Ti éltek együtt úgyis, vesszél akkor össze vele, rakd ki a gyereket, ha apuka nem úgy látja, mint te, azon az itteni veled egyetértő kommentek sem változtatnak. Max. látod, mit gondol magában a férjed, kb. ugyanezt, aztán eldöntheted, ez alapján mit csinálsz, csak nehogy rosszul döntsd

2023. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/170 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy az tök jó ötlet,amit az egyik válaszoló írt,hogy 2 hétig maradjon anyukánál,de utána bepótolva 2 hét egybe nálatok. Ez miért nem járható út?Ez ellen szerintem a férjnek se lehet kifogása,ez korrekt lenne így,szerintem.
2023. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/170 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is ezt kéne tenned. Az első 2 hétben nyugid van így nem kell semmivel csak a picivel foglalkozni utána meg a nagy és pici simán összeszokik. Nem érzi úgy a nagy, hogy kitúrja a kicsi mert nem elmarad csak halasztva van.
2023. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/170 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes, nálunk a férjem exe mondta, hogy amíg nem jövünk bele, addig inkább ne menjenek a gyerekek (8 és 12 éves fiúk voltak). Ilyen is van. Meglátogatták minket, mikor hazajöttünk a kórházból. Sőt még főztek is nekünk. Mondjuk nekünk jo a kapcsolatunk.


Egyébként jól is jött mert én nagyon rosszul éltem meg az első heteket. Ha meghallom hogy “egy baba csak eszik alszik ilyenkor”, kinyílik a bicska a zsebemben, mert lehet hogy valakinek igen, de másnak nem, mégis úgy állítja be, hogy minden baba ilyen.

2023. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/170 anonim ***** válasza:
77%

Igen,nagy.Remélem a párod nem megy bele.11évest meg nem kell körülugrálni, tud enni önállóan és arra ott az apja.


Hiába bizonygatod, furod a párod gyerekét.Akkor apuka menjen el hétvégre a gyerkőccel valahol, Te meg matadj a babával.Ha így tenne meg ő lenne a szemét.Nem Te vagy az első, hanem a gyereke.

2023. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/170 anonim ***** válasza:
30%

Ehh hagyd őket kérdező, számukra az a jó ha te szenvedsz hisz akkor leszel jó anya. Őket nem érdekli ha fáradt vagy esetleg aranyérrel vagy gatsebbel szenvedsz és jól esne csak a picivel lenni 1-2hetig nem pedig kómásan felelgetni egy 11 éves kérdéseire( mert aludni nem fogsz). Hisz ők együtt ajartak kenni,ők bezzeg bla bla bla. Csak azt nem veszik figyelembe hogy nem mindenki egyforma és nem bírja el ugyanazt mint ők.

Itt a gyerek tud 2 hetet anyával lenni hisz az is az otthona!! Nem csak apa háza az.

Kérj a férjedtől 2 hetet,mert ennél többet tényleg nem tudsz,de fogadd el hogy ezalatt a férjedvuszont elviszi programokra a nagyot és csak 2 hét jár neked.


Az itt károgó anyukákra meg tojj egy nagyot,könnyen mondják a tutit,mert nem nekik kell ezt végigcsinálni,plusz a saját gyerek igenis totál más,ez olyan mintha a régóta ismert/szeretett szomszéd gyereket dobták volna rájuk,szeretik de tuti nem örültek volna neki... azért a saját csemetét jobban el lehet viselni.

2023. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!