Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/170 anonim ***** válasza:
32%
Nem annyira nagy, egy látogatásnak a kihagyása nem probléma.
2023. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/170 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nagy baj lenne, lehet hogy neked kényelmetlen, de ha nem akarod hogy a kis srác utálja a tesót bírd ki. Gondolj már bele, ahogy megjön az új gyerek az apukája nem viszi el. Egy 11 éves nem érti meg hogy ez nem azért van mert a baba fontosabb.

Bírd ki az a kis idő nem a világ vége. Apa el van a fiával, azért elég nagy a fiú ahoz hogy megértse, most nem tudsz ugrálni szülés után.

De ha szeretnéd hogy jó tesók legyenek ne így kezdjetek hozzá.

2023. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/170 anonim ***** válasza:
83%
Pedig úgy tűnik, hogy túrod is már kifelé a fészekből más fiókáját, főleg, hogy ott a sajátod.
2023. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/170 anonim ***** válasza:
92%

"előre látom, hogy ideges leszek, kimerült". Miért döntötted ezt el? Sokan nem idegesek és kimerültek, főleg hs tobbedik baba, a sajátját se likvidalja addig.

Miért nem azt döntötted el, hogy boldog és jofej leszel, a harpia helyett.

Szegény kisgyerek mrg nem tehet semmiről, sz ő élete ilyen, egyszer itt egyszer ott, ne tedd még nehezebbé. Te vagy a felnőtt, konnyebb megertened a helyzetet, mint neki. A férjed első gyereke, majd ő figyel rá. De ne akard kihagyni.

2023. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/170 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem el, csak sajnos ilyen vagyok. Már most idegeskedek mindenen, pedig próbálok megnyugodni, de nem megy.


Nem akarom likvidálni a kisfiút, pont, hogy úgy gonolom, aztán persze lehet, hogy tévedek, hogy ebben az időszakban neki is jobb lenne otthon, az anyukájánál, biztos helyen és majd persze jöhet, csak ne a káosz közepébe essen be ő is.

2023. márc. 3. 19:47
 6/170 anonim ***** válasza:
91%

Kompromisszumos megoldásként, mert én megértem a te érzéseidet is, jogod van hozzájuk és az is igaz, hogy a kissrác se szívükön, hogy nem láthatja az apját azért mert tesója született:

Csinálják azt, hogy azokon a napokon csinálnak apa-fiú programot házon kívül és estére hazaviszi az anyjához. Vagy ha neked nem hiányzik két hétvégére a férjed, akkor menjenek el valahova hétvégézni. Nekik is jót test a páros program és te se leszel feszült, hogy ott van.


Egyébként nálunk 2 fia van a férjemnek és én meg pont az voltam, aki az elejétől szerettem volna ha jelen vannak, de a srácok nem igényelték.

2023. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/170 anonim ***** válasza:
90%
Szívükön = szívjon
2023. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/170 anonim ***** válasza:
87%
5. Próbálod már most igazolni magad, azért, amit tenni akarsz. Menjen csak a kisfiú, a férjed majd lefoglalja. Tudtad, hogy a férjednek van gyereke,fogadd el, hogy nem csak a tiédet fogja szeretni.
2023. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/170 anonim ***** válasza:
19%
Aha tök jó hogy a 11 éves akár egy megfázast hazavisz az 1 naposhoz... jogod van a 6 hét gyermekágyas időhöz és pont. Addig nincs is a babának immunrendszere.
2023. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/170 anonim ***** válasza:
73%
9. Hülyeséget írsz és pont.
2023. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!