Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/170 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nagy kérés. Feltenni is gáz volt itt is, meg a férjednek is. Szerintem te nem teljesen fogtad fel, hogy a férjednek ez a gyerek ugyanolyan gyermeke, mint a te porontyod. Szerinted épeszű ember kiteszi otthonról a gyerekét, mert van másik is? Ha a sajátod lenne, ez eszedbe se jutna. De nem ám. Alig várnád, hogy együtt lásd őket, és elolvadnál minden alkalommal, amikor megfogja a kistesóját. De így, hogy nem a tied, máris kezded fúrni, otthon se legyen, gondolom, ne is fogja meg, és annyit ne is költsön rá a párod, mert akkor a te kölködnek kevesebb jut.
2023. márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/170 anonim ***** válasza:
75%
Majd jusson eszedbe a kérdésed, amikor a te gyereked nem mehet az apjához a következő asszony miatt.
2023. márc. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/170 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy lesz következő asszony. Én vagyok az első “hivatalos asszony” így is. De azért köszi, hogy aggódsz.

Mondjuk én őszintén, de tényleg, nem sértődnék meg olyan esetben. 🤷🏼‍♀️

2023. márc. 4. 07:57
 64/170 anonim ***** válasza:
81%
Te lehet hogy nem. De te akkor csak az asszony szemszögét nézed. És a gyerek? Ha ő megsértődik? Ha ő azt érzi hogy az apja lepasszolja az új kölyök miatt? Az nem számít?
2023. márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/170 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, engem már az is bántana ahogy beszélsz a kisfiúról, "Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van",", meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon".

Mikor összejöttél Vele tudtad,hogy van egy gyereke, azt is hogy közösen nevelik,a Párod nem hétvégi Apa,tehát elfogadtad hogy lett egy mostohafiad aki a család része akkor is ha 1 hetet az anyával van,1et Veletek. Még szép, hogy nem szólsz erte meg nem zavar, de akkor ne zavarjon szülés után sem, és ne akard kirakni azért mert neked szükséged van nyugira, nem egy csomag amit nem veszel át csak amikor akarod.

2023. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/170 anonim ***** válasza:
59%

Én már maga a megfogalmazást sem értem. 2 hetente van apánál gondolom évek óta vagytok együtt, mi az hogy a férjem gyereke?? Akkor a te gyereked is nem? Elég gáz vagy már bocsi.

Sajnálom szegény gyereket... Jól írták előttem egy egyke gyereknek nehéz amúgyis sok esetben a kistesó, az a legjobb ha az elejétől vele van. Meg amúgyis, te mit éreznél ha apa azt mondani menj el te a gyerekkel az otthonotokból?

2023. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/170 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy olyan esetben, ezért nem tudhatod.
2023. márc. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/170 anonim ***** válasza:
67%
Borzalmasan sajnálom azt a kisfiút. Te pedig köteles lennél tudomásul venni, hogy a gyereked testvérének az az otthona és a te babád az ő testvére. Ti elvileg egy család vagytok. Lennétek. De te nem úgy hangzol, mint aki ezt elősegítené. Pedig te mentél hozzá olyan emberhez, akinek gyereke van, ezzel kvázi vallaltad a gyereket is. Akinek most lesz egy tesója is.
2023. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/170 anonim ***** válasza:
20%
Én még viszonylag frissen szültem és igenis az az első pár hét számít, mert én is kimerült voltam és kell a kötődés a babához,ehhez még a férjemnek kívül senkihez nem volt kedvem. A gyerek túléli ha nem alszik ott,hanem apa programozni viszi. Basszus legalább 4 hét jár az anyukának.
2023. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/170 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is a megfogalmazás az, ami eleve nem tetszik, mintha a te jófejséged lenne, hogy nem szólsz amiért a kisfiú az apjával is van... Ez nem arról szól, hogy te nyugalomban akarod tölteni az első pár hetet ezt csak kifogásnak használod.
2023. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!