Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/170 anonim ***** válasza:
90%
Látom sokan még mindig nem fogták fel,hogy nem 2 hetente megy látogatóba,hanem 1.hét anyával 2.hét apával,tehát ez a fiú otthona.. és mivel a gyerek a csalad része így nem nem érthető,hogy nen akarja ott látni
2023. márc. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/170 anonim ***** válasza:
94%

Az a gyerek félig ott lakik. Szerintem nem lenne fair vele szemben, ha ki lenne paterolva.

11 évest egyáltalán nem kell körülugrálni.

Meg tegyük hozzá, hogy 1 hónap múlva még bőven iskola van. Szóval nem 0-24 órában lenne ott velük. Reggel elviszi apa iskolába,délután meg hazaviszi, esetleg suli után még elmegy vele kicsit csavarogni.

A 11 éves értelmes, el lehet neki mondani, hogy most pihenni akar a kérdező, illetve azt is, hogy a babának nincs immunrendszere, legyen kedves kezét mosni, satöbbi.

A lányom tavaly 11 éves volt, amikor az öccse született májusban. Az első hónapban jóformán alig volt itthon, mert iskolában volt. Bőven volt időm összeszokni a kicsivel 8-15 óráig, amíg csak ketten voltunk itthon.

Nyilván nálunk utána a nagyobbal is töltöttem időt, addig a férjem a picivel foglalkozott.

A kérdezőnél ilyen "baj" nincs, mert nem akarja körülugrálni úgyse a nagyot. Szóval totál nem értem a drámát.

Ha csak hétvégente lenne ott a gyerek, és mondjuk 1-2 hetet eltolnának, még talán azt mondom, oké. De így, hogy az a kisfiú félig ott lakik, ez így bunkóság lenne.

2023. márc. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/170 anonim ***** válasza:
94%
3 gyerkőcöm van a legnagyobb 11, a legkisebb 2 hónapos. A 11 évesem teljesen önálló,abszolút nem kell körülugrálni, 3 napos volt az öccse mikor először fogta, azóta is imádja, teljesen önként segít, fogja,beszél hozzá,babusgatja stb. A kicsi is rajong érte. Igen a vérszerinti gyerekeim valamivel másabb, és igen 5 hetesen náthás volt mert hazahozták a suliból oviból, de pár nap orrszívás után kutyabaja volt, ez van ezzel ját ugyanúgy az apja és Te is átadhatsz Neki bármit. Az a fiú ott él veletek, teljesen nonszensz,hogy nem akarod odaengedni,pláne hogy az első 6 hétből 3at ott sem lesz...
2023. márc. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/170 anonim ***** válasza:
96%

"szeretné átélni amit a legtöbb nő megtehet: egy kis intimitást az első időkben"


Akkor olyan férfit kell választani, akinek nincs gyereke és akivel ezt át lehet élni.


Azt kell felfogni, hogy ez az intimitás meg egyedüllét a babával nem "jár", mint ahogy itt egyesek előadják, hanem csak egy opció általánosságban, ami az élethelyzettől függ. Ha a kérdezőnek lenne nagyobb saját gyereke, vagy a szülőkkel élnének együtt, akkor sem lenne "nyugi", feltételezem akkor sem küldene el senkit a saját otthonából.


Mi értjük a kérdezőt, neki kell meg nektek azt megértenie, hogy itt a nagyobb gyerek nem hétvégi vendég, hanem ott lakik. És ha az anyja így van megegyezve az apjával, akkor ráadásul igen, ő is mondhatja, hogy bocs Jani, márpedig az a hét a tiétek, én akkor dolgozom, utazok, a pasimmal vagyok, mert az nekem jár, vagy bármi.


Mondjuk a kérdező se normális, hogy előre beképzeli magának, hogy ő ideges lesz meg parázni fog, és neki bárkit ki kellene szolgálnia, pláne egy 11 évest. Nem egy kisgyerekről beszélünk. Már generálja a nemlétező problémákat.


Az meg tiszta nevetséges, hogy a kommentelőket szidjátok, mert nem az a véleményük, mint nektek. A kérdező kívancsi volt, mi hogy látjuk, elmondtuk, senki nem farkasa senkinek, csak mert nem ért egyet veletek, szimplán, bármilyen meglepő, nem ért egyet 😃


Azt kell itt megérteni, hogy egy baba születése miatt senkit sem szokás elküldeni az otthonából, mert ennyi erővel a kérdező is lehetne hotelbe azon a héten, mikor ott a gyerek.

2023. márc. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/170 anonim ***** válasza:
81%

#52 vagyok. Egyébként a lányom azóta nem mehet az apjáékhoz, mióta ott megszületett a második gyerek.

Az elsőnél még mehetett, de már csak hébe-hóba, nyoma sem volt onnantól a megszokott minden második hétvégének. Ha el is vitte az apja, 1 nap után hazahozta. Aztán megszületett a második gyerek, őt konkrétan 1x látta a lányom. Aztán pár hónapra rá már az apját se látta. Ennek már 3 éve.......

Az apja új felesége sajnos már az elejétől nem szerette a lányunkat. Aztán amikor már megvoltak a sajátjai, úgy gondolta, a volt férjemnek nincs szüksége az első gyerekére. Jó, a volt férjem a balfasz, mert ő meg ezt hagyta.

Szóval ott is eleinte csak az volt, hogy "Most ezen a hétvégén ne jöjjön, mert ez meg az." Aztán szépen ki lett fúrva szegény.

Kérdező, rossz az irány, amibe menni akarsz.

2023. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/170 anonim ***** válasza:
86%
Hú Apumnak volt egy menyasszonya, nem kedvelt minket igyekezett mindent megtenni,hogy kevesebbet talalkozhassunk Apummal,aztán egy idő után választás elé állította(ezt véletlenül tudtam meg,mert Apa hangosan telefonált valakivel), na onnantól eltűnt a nő az életünkből, mert egy igazi Apa nem hagyja hogy egy nő éket verjen közé és a gyerekei közé, és nem tesz különbséget az első házásságból származó gyerek és a többedik házasságból származó gyetek között..mindig a gyerek az első egy igazi Apának..
2023. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/170 anonim ***** válasza:
68%
Aha. Figyelj, oké, persze, ne lábatlankodjon ott az első hetekben a férjed fia, jaj, biztos pont egy 11 éves nem fogná fel, hogy most nem őt ugrálod körül, de mindegy. Csak aztán ne kelljen ingyen bébiszitternek se, mikor két év múlva majd eszedbe jut, hogy dehát van a gyerekednek egy okos nagytestvére, aki már 13 éves. Majd ne gyere ide panaszkodni, hogy a férjem gyereke milyen lusta dög, arra nem képes, hogy öt percig vigyázzon a kistesójára. Mert pont most alapozod meg magadnak, hogy a ferjed fia még véletlenül se tekintse a kicsit a tesójának. Gratulálok, ügyes vagy.
2023. márc. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/170 anonim ***** válasza:
94%
Ja igen, és ha a srác anyja nem akarja pluszban vállalni azokat a második heteket? Nem neki született gyereke.
2023. márc. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/170 anonim ***** válasza:
94%

A 2,5 éves nagyobb gyerekem is elvolt az apjával, amikor megszületett a kicsi, nehogy már egy 11 évessel ne lehessen ellenni.

Értem amúgy, amit mondasz, én is hasonlóan éreztem magam az első gyerek születésekor. Féltem is, hogy mi lesz, amikor megszületik a kicsi, de amilyen hárpia, házisárkány voltam a terhesség alatt, úgy szűnt ez meg a szüléssel. A terhességi hormonok tényleg nagyon tudnak befolyásolni, szerintem kár előre erre alapozva azt mondani, hogy majd milyen leszel. Nem tudhatod. Amúgy nehéz volt a kezdeti időszak két gyerekkel, de egyáltalán nem zavart a nagy. Pedig még ő is iszonyú kicsi.

Na meg most azt mondod, hogy a nagyobb gyerek érdeke is, mert nem akar majd babázni. Honnan tudod? Simán lehet kíváncsi, elvégre a testvére lesz. Akár segíthet is neked sok mindenben.


Szóval szerintem nem csak, hogy nagy kérés lenne, de amúgy indokolatlan is.

2023. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/170 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam el minden választ, de nem teljesen jó ez a megközelítés szerintem.

Egyrészt, pár hét alatt nem lesz fix rutin, ha 2 hetet csúsztattok, akkor egy 2 hetes babával kell szenvedni majd, úgy, hogy a 11 éves akkor zúdítja majd az apjára a teljesen jogos igényét és extra figyelem vágyát. Semmivel nem lesz könnyebb 2 hét múlva.

Másrészt testvérek esetén mindig az a célszerű megoldás, ha a nagyobb testvért kezdettől bevonjátok, lássa ő is mi történik, miért, hogy a családot ért krízis helyzetet ne külső szemlélőként, tehetetlenül kelljen végig néznie, hanem aktív szereplőként. Ugyanis ez egy pszichológiai értelemben embert próbáló krízis helyzet, ami minden szereplőt próbára tesz, de közösen általában megoldják persze. A 11 évesnek is kellenek feladatok, szerepek, amit meg kell tanuljon. Pl azt, hogy a családba új testvér érkezett, és csendesebben, önállóan kell foglalkoznia a dolgaival, amire 11 évesen amúgy is képes kéne legyen.

2023. márc. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!