Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/170 anonim ***** válasza:
78%
Figyelj, valahol érthető, hogy nem tűröd magad mellett, mert újszülötted lesz, a másik meg nem a tiéd. Ez evolúciós, másé és pont. Viszont a párodé, amit te tudtál, és elfogadtad, most ez van. Emelkedj felül! És győzd le szerintem ezeket az érzéseket, mert ha teret engedsz, akkor ezzel nem lesz vége. És akkor te leszel az utálatos. Rá akarsz lépni arra az útra?
2023. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/170 A kérdező kommentje:

8-Ne legyél már ilyen merő rosszindulat!

Szó sincs arról, hogy ne szeresse a sajátját. Én is szeretném a sajátomat ha lenne az előző házasságból. Sőt, a kisfiút is szeretem/kedvelem. Anyukámat is szeretem, mégsem örülnék ha velünk lenne most, ebben az időszakban.

2023. márc. 3. 19:56
 13/170 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom, a saját is vihetne oda bármi nyavalyát, szóval ez elég rossz duma.
2023. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/170 anonim ***** válasza:
16%
Tudományosan bizonyított, hogy az első pár hétben nincs a babának immunrendszere, plusz majd pont gyermekágyi vérzéssel pesztráljon egy másik gyereket. Szerintem 6 hét nem a világvége, nehogy már ne legyen pihenésre joga q friss anyukának. Apuka majd elviszi programokra,de nem kell ott aludni a gyereknek addig. Plusz a kisfiú sem egy óránként üvöltő csecsemőnek örül éjszaka.
2023. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/170 anonim ***** válasza:
80%
A saját is ki lenne utálva?
2023. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/170 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg nincs immunrendszere akkor anya és apa is addig költözzön el. Na hogy ezt most tudtam meg, és beengedtem a nagyokat a kicsihez.


Mennyire várja a tesót a fiú, mert lehet hogy nagyon akkor viszont tényleg kár lenne eltiltani.

2023. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/170 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a kimerült anyuka igénye is számít. Azok az anyukák is szívesen foglalkoznának csak a kicsivel akiknek 2 gyerekük van, csak ők ugye nem tudják megtenni.

Kérdező viszont megteheti és miért ne? Csak 6 hét, nem a világvége.

2023. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/170 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy életre azt akatod, hogy zyűlölnék egymást és apát folyamatosan ellened hangolja csinál.

De annak a gyereknek ugyan úgy joga van az apjához.

2023. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/170 anonim ***** válasza:
78%
És ha a férjedé lenne a felügyeleti jog, vagy nem lenne anyja, hova paterolnád el? Ugyanis ugyanúgy az apja annak a kisfiúnak, mint a te gyerekednek. Tudtad, hogy mit vállaltál mikor gyerekes apával vállaltál gyereket, szerintem igen baromi önző ilyen dolgot kérni és megágyazna már most annak, hogy a fiú megutálna a testvérét meg téged is.
2023. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/170 A kérdező kommentje:

*Ha..., Ha..., Ha...

De nincs ha, mert van más megoldás is. Nyilván, ha nem lenne, nem tudnám megoldani.

2023. márc. 3. 20:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!